Jaunieji boksininkai tradicijos nepažeidė

Lietuvos jaunieji boksininkai, beveik kasmet Europos čempionatuose iškovojantys medalius, nepažeidė tradicijos ir neseniai Siofoke (Vengrijoje) įvykusiose 10-osiose jaunių (iki 17 metų) pirmenybėse.

Sidabro apdovanojimą pelnė vilnietis Edgaras Sadovskis, o kauniečiai Vitalijus Solovjovas ir Egidijus Kavaliauskas savo svorio kategorijos varžybose užėmė trečiąsias vietas.

Kelią pastojo rusas

Julijanavos vidurinės mokyklos moksleiviui E.Kavaliauskui (svorio kategorija iki 54 kg) tai – jau antrasis Europos čempionato medalis. Pernai Kauno boksininkas Saratove (Rusija) vykusiose jaunių pirmenybėse irgi laimėjo bronzą.

Šiemet Kauno rajono sporto mokyklos trenerio Jurijaus Kolyčevo auklėtinis Siofoke aiškia persvara įveikė suomį Olį Peką Potkoneną, vėliau 37:27 nugalėjo azerbaidžanietį Elmirą Alijevą, tačiau pusfinalyje 20:33 nusileido rusui Denisui Gračiovui, kuris vėliau tapo vicečempionu.

„Pernykštis išbandymas man buvo sunkesnis. Šiame čempionate jau žinojau, ko galiu tikėtis. Sunkiausia buvo ketvirtfinalyje, kai grūmiausi su azerbaidžaniečiu. Manau, kad jei ne teisėjų simpatijos Rusijos atstovui, būčiau patekęs ir į finalą, nes priešininkas pusfinalyje buvo lygiavertis”, – sakė „Kauno dienos” korespondentui E.Kavaliauskas.

Rinktinė – dešimta

Sporto mokyklos „Gaja” trenerio Vytauto Sinkevičiaus auklėtinis V.Solovjovas (iki 46 kg) Vengrijoje rezultatu 26:14 įveikė turką Erdalą Keseną, po to ketvirtfinalyje aiškia persvara – azerbaidžanietį Šachrarą Takhijevą, bet pusfinalyje pralaimėjo rusui Aleksandrui Volkovui.

Vilniaus trenerių Vladimiro Krivojaus ir Viktoro Gaibelio mokinys E.Sadovskis (iki 70 kg) aiškia persvara pranoko latvį Igorį Sokolovą, 29:16 – airį Stefeną O’Reilį, pusfinalyje 29:17 – turką Muratą Bejazitą, tačiau finale nedideliu skirtumu – 32:39 – pripažino ukrainiečio Igorio Hribo pranašumą.

5-8 vietas Europos čempionate su varžovais pasidalijo jonaviškis Kęstutis Antanavičius (iki 57 kg) ir vilnietis Vadimas Firidunovas (iki 60 kg). Jėgas taip pat išmėgino pasvalietis Mantas Balčiauskas (iki 50 kg) ir kaunietis Paulius Kasiulevičius (iki 75 kg).

Komandų įskaitoje Lietuvos rinktinė tarp 31 ekipos užėmė aukštą 10-ąją vietą. Geriausiai pasirodė rusai (7 aukso medaliai). Po vieną čempioną parengė Armėnijos, Ukrainos, Vengrijos, Rumunijos, Vokietijos ir Baltarusijos bokso specialistai.

Perspektyva teikia vilčių

Lietuvos bokso federacijos (LBF) prezidento Rimanto Rutkausko teigimu, tai, kad mūsų šalies treneriai pastaraisiais metais išugdo ne po vieną, o iškart kelis Europos čempionatų prizininkus, liudija didelį šios sporto šakos potencialą ir daug vilčių teikiančią perspektyvą.

Trenerio ir LBF generalinio sekretoriaus V.Sinkevičiaus nuomone, daugelis jaunųjų Lietuvos boksininkų dar stokoja technikos bei ištvermės, kai varžovai pasirenka artimą kovą, pradeda aktyvų spaudimą paskutiniuose raunduose. Tai išryškėjo ir Vengrijoje.

Šiuo metu lietuviai rengiasi Europos jaunimo (iki 19 metų) bokso čempionatui, kuris vyks Taline (Estija).

Tarp kandidatų į rinktinę – panevėžietis Marius Vyšniauskas (iki 48 kg), šiaulietis Marius Kravčiukas (iki 51 kg), pasvalietis Aurimas Naudžius (iki 54 kg), klaipėdietis Gytis Vaitkus (iki 57 kg), alytiškis Karolis Ažukas (iki 60 kg), vilniečiai Edgaras Špakovas (iki 64 kg) ir Valdemaras Klimovičius (iki 69 kg), palangiškis Mantas Tarvydas (iki 75 kg), kauniečiai Rimvydas Žilinskas (iki 81 kg) ir Laimonas Orintas (iki 91 kg) bei vilnietis Marius Sperauskas (daugiau nei 91 kg).

2003 m. Kaune vykusiame Europos jaunių čempionate L.Orintas iškovojo aukso medalį, K.Ažukas – sidabro, M.Tarvydas ir E.Špakovas – bronzos.