Gražiai gerti nedraudžiama

Turbūt girdėjote posakį, kad moteris nusigeria greičiau, o moterų alkoholizmas nepagydomas. Netiesa. Jei taip būtų, mes gyventume apsupti alkoholikių. Laimė, alkoholikės mūsų visuomenėje kol kas tebėra išimtis, ne norma. O kad nuo alkoholio moteris gražėja tiesiog akyse, įrodyta moksliškai.

Išties moterys apgirsta greičiau nei vyrai. Tai paaiškinama fiziologiškai. Moterys, palyginti su priešinga lytimi, sveria mažiau, ir jei dama geria su kavalieriumi, išgerto alkoholio kiekis tenka mažesnei masei. Kita vertus, žmogaus skrandyje gyvena fermentas, skaidantis alkoholį. Tik – kaip neteisinga! – vyrų skrandyje jis veikia keturiskart greičiau nei moterų.

Tiesa, žmonės nusigeria ne nuo degtinės, o dėl to, kad ji tampa vieninteliu gyvenimo džiaugsmu. Moteris psichologiškai labai lanksti būtybė. Jei vyksta permainos, ji gali visą dėmesį skirti jei ne vyrui, tai vaikams, ne jiems – tai darbui, ne tam – tai pomėgiams. Reikia labai pasistengti viską sudergti taip, kad moteriai teliktų vienintelis gyvenimo džiaugsmas – butelis. Net alkoholikų šeimose gimusiosios retai kada paseka tėvų pėdomis. Tokios moterys arba visai negeria, arba geria saikingai.

Prancūziškas paradoksas

1991 metais Pasaulinė sveikatos apsaugos organizacija paskelbė plataus tyrimo, kokia rizika susirgti širdies bei kraujagyslių ligomis įvairiose šalyse, rezultatus. Be kitų įdomių duomenų, buvo pastebėta: pasirodo, prancūzai gyvena vidutiniškai 2,5 metų ilgiau nei amerikiečiai ir 40 proc. mažiau kenčia nuo širdies ligų. Paaiškėjo, jog viskuo kaltas… sausas raudonasis vynas. Jis mažina riziką susirgti vėžiu, širdies bei kraujagyslių ir virusinėmis ligomis. Žmonės, kurie rūko ir neatsisako malonumo išgerti taurę vyno, rečiau serga gripu nei nerūkantieji bei negeriantieji.

Kodėl naudingas būtent raudonasis sausas vynas? Vynuogių odelėje yra daug medžiagų, skatinančių organizmą kovoti su vėžiu. Tokio vyno gamintojai naudoja vynuoges su odele, kai tuo tarpu baltasis vynas spaudžiamas iš nuluptų vynuogių, todėl raudonojo vyno gydomosios savybės šešis kartus didesnės. Bet kad šis gėrimas tikrai būtų vaistas, reikia jį gerti tik valgant ir ne daugiau kaip stiklinę.

Rizikos grupė – blaivininkės

Naujausius amerikiečių tyrimus galima pavadinti sensacingais. Buvo nustatyta, kad moteris alkoholis veikia geriau nei vyrus. Šie įkaušę tampa susijaudinę, net agresyvūs, o damos atvirkščiai – nusiramina ir atsipalaiduoja. Be to, moterų atidumas ir reakcija išlieka triskart geresnės nei vyrų.

Pagrindinis pranašumas pastebimas amžiaus kategorijose. Senutės, kasdien išgeriančios po taurelę gero vyno, blaivų protą išsaugo kur kas ilgiau nei jų bendraamžės blaivininkės.

Be to, poklimakteriniu periodu vyno taurė didina estrogeno kiekį moterų kraujyje, o tai vėlgi mažina riziką susirgti širdies bei kraujagyslių ligomis ir osteoporoze. Taigi, mielosios damos, blaivybė – pavojus gyvybei!

Menas gerti

Gerti reikia po mažai, bet dažnai. Būtent tokią išvadą padarė mokslininkai, tyrę prancūzų paradoksą. Nacionalinio JAV alkoholizmo problemų instituto gydytojas Enokas Gordis mano, kad moteris be neigiamų pasekmių organizmui gali kasdien išgerti po 15 gramų spirito. Tiek alkoholio yra:

355 g paprasto šviesaus vyno,

150 g sauso vyno,

90 g chereso,

40 g degtinės,

30 g romo.

Praktiškai yra du pagrindiniai alkoholio vartojimo būdai: prancūziškasis ir anglosaksiškais. Pirmu atveju geriama nedaug sauso vyno per pietus, pageidautina kasdien. Antruoju atveju geriama stiprių alkoholinių gėrimų tuščiu skrandžiu, o per poilsio dienas – iki „išsijungimo“. Šis būdas tik žalos pridaro. Staigiai nutraukus gerti, gali sutirštėti kraujas ir kilti reali infarkto grėsmė. Taigi geriau po mažiau, bet dažniau.

Geriu ir lieknėju

Iki šiol mokslininkai negali sutarti, ar nuo alkoholio storėjama. Viena vertus, svoris lyg ir turėtų didėti – vynuose, ypač saldžiuose, daug kalorijų. Be to, didėja apetitas ir nebekontroliuojama, kiek bei ko suvalgoma. Kita vertus, nustatyta, kad vynas (raudonasis, sausas) padeda organizmui ištirpdyti lipidus ir greičiau juos pašalinti. Tai vyksta dėl gėrime esančių enzimų ir katechinų. Net jei valgytumėte kepsnį su aliejuje virtomis bulvėmis, nereikalingos kalorijos organizme nesikauptų riebalais. Žymus dietologas Montinjakas vyną rekomenduoja vartoti kaip riebalų degintoją.

Kalorijų lentelė (100 g gėrimo)

Lengvas alus – 28.

Sausas vynas – 50.

Džinas su toniku – 95 .

Spirituotas vynas – 100.

Brendis – 175.

Konjakas – 180.

Degtinė – 200.

Romas, viskis, tekila – 237.

Likeris – 336.

Bokalo dugne

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Įvairenybės su žyma , , , , , , , , , , , , , , , , .

1 atsiliepimas į "Gražiai gerti nedraudžiama"

  1. Katė

    Gerti reikia daznai? 🙄 Musu salyje ir taip daug nusigerusiu zmoniu, o cia dar skatina – geda 😳

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.