Kandidatas į premjerus – dar be užnugario

Per Seimo frakcijas keliaujančiam Gediminui Kirkilui teko atlaikyti kaltinimus net dėl politinės prostitucijos

Antrojo Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) kandidato į premjerus laukia neramus savaitgalis. Vakar beveik visą dieną iš vienos parlamentinės frakcijos į kitą keliavęs politikas pažadą dėl rėmimo išgirdo tik iš 8 mandatus Seime turinčių liberalcentristų.

Didžiausių parlamentinių frakcijų – Darbo partijos (DP) ir Tėvynės sąjungos (TS, konservatorių) – nariai atakavo nemaloniais klausimais ir kėlė sąlygas.

Veto pusei Seimo

Pirmiausiai pas buvusius koalicijos partnerius „darbiečius” apsilankęs Kirkilas su palyda turėjo aiškintis, kodėl nekviečia DP į koaliciją. „Kodėl Darbo partijos ministrai negali dirbti naujoje Vyriausybėje”, – vakar teiravosi parlamentarė iš Kėdainių Virginija Baltraitienė.

Kirkilui teko priminti „darbiečiams”, kad prieš mėnesį jie patys netikėtai iš Vyriausybės atšaukė savo ministrus ir taip sužlugdė Algirdo Brazausko vadovaujamą ministrų kabinetą. Kirkilas pagyrė porą „darbiečių” ministrų, bet pabrėžė, kad ne tik socdemai formuoja Vyriausybę, šiame procese dalyvauja ir prezidentas Valdas Adamkus, nenorintis vykdomojoje valdžioje matyti DP.

Kandidatas skundėsi, kad prašant paremti mažumos Vyriausybę sąlygas jam kelia ir kitos partijos. Pavyzdžiui, TS reikalauja, kad Kirkilas nesiderėtų nei su DP, nei su liberaldemokratais. „Suskaičiavau, kad atsižvelgiant į įvairius reikalavimus negaliu turėti santykių su 85 parlamentarais”, – nelengva savo padėtimi skundėsi socialdemokratas.

Gynė Blinkevičiūtę

„Taikote dvejopus standartus partijoms, – piktinosi „darbietis” Antanas Bosas. – Įtarimai, pateikti DP, labiausiai susiję su rinkimų štabu, kuriam vadovavo dabartinis jūsų koalicijos partneris Viktoras Muntianas, dirbo kiti dabartiniai Pilietinės demokratijos frakcijos nariai. Jie – jums tinkami, o DP – nepriimtina”. „Kodėl Muntiano partija geresnė už mus?” – jam antrino laikinoji DP pirmininkė Loreta Graužinienė.

Kaip žinoma, socialdemokratai su Muntiano vadovaujama Pilietinės demokratijos partija, atskilusia nuo DP, yra pasirašę susitarimą dėl bendradarbiavimo ir kartu planuoja sudaryti mažumos Vyriausybę. „Jie anksčiau padarė reikiamus sprendimus

Abejonės dėl konservatorių

Apsilankęs TS frakcijoje kandidatas išgirdo, kad konservatoriai yra pasiruošę sėsti prie derybų stalo, bet paklausti apie paramą pradėdavo vardyti savo sąlygas.

Ar socialdemokratai ir konservatoriai sės prie derybų stalo, turėtų paaiškėti rytoj. „Sekmadienį laukiame socialdemokratų derybininkų skambučio, jei jie yra pasiruošę deryboms”, – sakė TS frakcijos seniūnė Irena Degutienė. Partijos jau yra apsikeitusios susitarimų projektais, kuriuos siūlo kaip pagrindą būsimoms deryboms.

Derėsis su libdemais

Ypač džiugūs vakar atrodė iki tol nuošalyje buvę nušalintojo prezidento Rolando Pakso vadovaujami liberaldemokratai. Jie pareiškė gavę siūlymą įsitraukti į derybas dėl Vyriausybės formavimo.

Pasak šios politinės jėgos vadovo Seime Valentino Mazuronio, nors oficialiai libdemai išgirdo siūlymą derėtis dėl paramos socialdemokratų kandidatui ir bendradarbiavimo, „potekstėje” slypėjo siūlymas derėtis dėl Vyriausybės formavimo.

Anot BNS, liberaldemokratų žodžių nepaneigė ir Kirkilas, bet apie savo planus kalbėjo abstrakčiai: „Ši koalicija yra atvira, tarsimės, jei ką nors susitarsime, pranešime”. Socdemų ir libdemų derybininkai turėtų susitikti šį vakarą.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.