Į elitinį sąrašą taikosi ir penketas Lietuvos įmonių

Rudenį tarp penkių šimtų greičiausiai besiplečiančių smulkaus ir vidutinio verslo Europos įmonių gali atsidurti ir Lietuvos bendrovių

Lietuvos smulkaus ir vidutinio verslo įmonės turi šansą sustiprinti savo pačių ir visos šalies įvaizdį Europos verslo arenoje.

Nuo praėjusių metų ES naujokių įmonės kviečiamos dalyvauti atrankoje į greičiausiai besistiebiančių ir darbo vietas kuriančių įmonių 500-uką – „Europe’s 500 Listing. Toks progresyvių smulkaus ir vidutinio verslo Europos bendrovių sąrašas sudaromas jau dešimtus metus. Be ES valstybių, į jį patekti pretenduoja Šveicarijos, Norvegijos bei Islandijos verslininkai. Išbandyti savo jėgas pernai buvo pakviestos ir naujų ES narių verslininkai, o iš jų tik vieninteliams čekams pavyko patekti į 411-ąją sąrašo vietą.

Stebuklų nesitiki

Tarp 500 veržliausių Europos įmonių šiemet mėgina įsisprausti ir penketas Lietuvos dalyvių – „Arginta”, „Teltonika”, „Ekspla” „JSC Logica” ir „Fortakas”. Iš kaimyninių Baltijos šalių anketas užpildė po vieną įmonę, iš Lenkijos – 7 bendrovės.

Mobiliųjų komunikacijų įrenginių gamyba besiverčiančios bendrovės „Teltonika” direktorius Arvydas Paukštys teigė iš konkurso nesitikintis nieko ypatingo, nors įsitikinęs, kad jo įmonė pateks į šimtuką.

„Kodėl gi nėra Lietuvos tame sąraše? Čekai pateko, nors yra gana žemai. Mūsų kompanija yra viena sparčiausiai kylančių šalyje. Apskaičiavau, kad sąraše turėtume būti maždaug 70-i. Turėtų ir Lietuvoje atkreipti į mus dėmesį”, – kalbėjo įmonės vadovas.

Kompiuteriais ir skaitmenine technika prekiaujančios įmonės „Fortakas” vadovas Darius Partauskas sakė, kad laimėjimas paglostytų savimeilę, bet taip pat nieko nesitiki iš konkurso. „Lietuvoje užėmėme 5 vietą ir pamanėme, kad reikėtų išmėginti save ir Europos mastu. Prestižas, aišku, pakiltų, bet kokių nors permainų nesitikiu”, – sakė Partauskas.

Būdas motyvuoti

„Europe’s 500 Listing” marketingo ir komunikacijos direktorius Dee O’Sullivanas LŽ sakė, kad 500-ukas yra vienintelis nepriklausomas sąrašas, įtraukiantis visos Europos įmones, nesvarbu, kokiame verslo sektoriuje jos dirba. „Todėl sąrašas sulaukia didžiulio žiniasklaidos susidomėjimo kiekvienoje šalyje. Be to, jį aprašo mūsų žiniasklaidos partneris „Businessweek”. Ankstesni nugalėtojai pasakojo, kad žiniasklaidos dėmesys ir platus pergalės viešinimas padėjo pritraukti naujų investuotojų, pakelti savo reputaciją. Pergalė motyvuoja kolektyvą ir pritraukia naujų talentingų darbuotojų”, – kalbėjo O’Sullivanas.

„Europe’s 500 – Entrepreneurs for Growth” organizacija skelbia, kad praėjusiais metais į 500 įmonių sąrašą patekusios bendrovės sukūrė daugiau kaip 130 tūkst. naujų darbo vietų, savo apyvartą padidino 28,8 mlrd. eurų, o per pastaruosius trejus metus kiekvienos pardavimas vidutiniškai didėjo po 14 proc. kasmet.

„Dinamiškiausių įmonių plėtra nepriklauso nuo pramonės šakos rezultatų, čia didžiausią įtaką daro vadovaujantys verslininkai, kurie naudojasi palankiomis aplinkybėmis, rizikuoja ir geriausiai sugeba motyvuoti personalą. Europai neabejotinai reikia kuo daugiau tokių verslininkų”, – apdovanodamas 2005 metų nugalėtojus teigė prezidentas Martinas Scholleris.

2006 metų Europos 500-ukas bus paskelbtas šių metų lapkričio 25 dieną Vienoje per iškilmingą ceremoniją.

Pagrindiniai konkurso kriterijai:

* Įmonės turi būti įkurtos ne vėliau kaip 2003 metais, nes 2006 metų sąrašas bus sudaromas remiantis lygiai trejų įmonės veiklos metų duomenimis.

* Įmonėse turi dirbti ne daugiau kaip 5 tūkst. darbuotojų 2003 metų sausį ir ne mažiau kaip 50 darbuotojų – 2005 metų gruodį.

* „Europe’s 500 Listing” rinkimai remiasi darbuotojų skaičiaus didėjimu arba darbuotojų augimo indeksu. Jis išreiškia realų ir absoliutinį darbo vietų augimą. Indeksas leidžia palyginti mažesnes tos pačios srities įmones su didesnėmis.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.