Į kelionę pasiimtam augintiniui reikia pirkti bilietą.
Prasidėjus atostogų sezonui, žmonės dažniau keliauja įvairiomis transporto priemonėmis, kartu pasiimdami ir savo augintinius. Tačiau ne visi žino, kad už gyvūnų vežimą kiekviena transporto kompanija nustato tam tikrus mokesčius.
Norint į kelionę pasiimti gyvūną, prieš tai reikia tam pasiruošti. Beveik nė viena transporto priemonė neveža gyvūno, jeigu jis neturi specialaus narvelio ar pintinės. Toks reikalavimas taikomas vežant gyvūną geležinkelio, autobusų ir oro linijų transportu. Smiltynės perkėla nereikalauja specialaus narvelio, jeigu gyvūnas yra labai mažas ir šeimininkas sugeba valdyti jį, laikydamas ant rankų.
Važiuojant traukiniu, už gyvūną mokama priklausomai nuo jo svorio ir nuo traukinio rūšies. Važiuojant dyzelinu varomu traukiniu, mažiems ir vidutiniams gyvūnams netaikomas joks mokestis.
Keliaujant kitais traukiniais, už visiškai mažyčius gyvūnėlius, tokius kaip jūros kiaulytė, žiurkėnas, vėžlys, mokėti nereikia, jeigu jis keliauja specialioje dėžutėje. Už keturkojus, sveriančius apie 10 kg, reikia mokėti kaip už bagažą. Pavyzdžiui, važiuojant nuo Klaipėdos iki Vilniaus, tokio svorio gyvūnas įkainojamas beveik dešimčia litų.
Dideli šunys, tokie, kurių žmogus negali laikyti ant kelių, vežami brangiausiai. Neatsižvelgiant į tai, kad šuo turi antsnukį ir realios grėsmės kitiems keleiviams sukelti negali, šeimininkas privalo išpirkti visas kupė vietas.
Vežti autobusu didelius gyvūnus yra draudžiama. Pasak Klaipėdos autobusų parko darbuotojų, norinčių vežti didžiuosius keturkojus beveik ir nepasitaiko. Kitiems klientams, vežantiems mažus augintinius tam skirtose dėžėse, nenumatyti jokie mokesčiai. Ar keturkojis keleivis bus priimtas į autobusą, priklauso nuo vairuotojo geranoriškumo.
Plaukiojantys Kuršių mariose keltai už mažus gyvūnėlius mokesčio taip pat neima. Didesniųjų augintinių šeimininkai privalo mokėti penkis litus.
Keltuose numatomi mokesčiai ir karvėms bei arkliams. Tokio augintinio bilietas kainuoja 10 litų. Smiltynės perkėlos dispečerė Karolina Lebedeva sakė, kad žmonės su arkliais keliauja gana dažnai, ypač kai prasideda jodinėjimo sezonas.
Daugiausiai pasiruošimo ir lėšų reikalauja kelionės lėktuvu. Gyvūnams reikia iš anksto rezervuoti vietas, jeigu jis sveria daugiau negu 7 kilogramus. Tokie keturkojai keleiviai vežami bagažo skyriuje specialiuose narvuose. Prieš keliaujant šeimininkas turi gauti veterinaro pažymą, kad gyvūnas yra sveikas, paskiepytas nuo pasiutligės ir kitų plintančių ligų.
Oro uoste už gyvūną sumokama kaip už viršsvorį. Kiekviena oro linijų kompanija nustato individualias kainas. Bendras vidurkis yra apie 10 eurų už kiekvieną kilogramą. Taigi už kartu atostogauti pasiimto katino bilietą tektų sumokėti apie 180 litų.