Nemokama elektra iš oro – atradimas ar vagystė?

Šimtai žmonių nuo 2004 metų vasario 15 iki kovo 6 dienos rinkosi Bato mieste Didžiojoje Britanijoje, kad pažiūrėtų neįtikėtiną reginį – 1301 šviečiančią Ričardo Bokso koloną, kurios elektros energiją gauna „tiesiog iš oro” arba tiksliau – iš esančių virš kolonų aukštos įtampos laidų. Prie Bato miesto esančio greitkelio M4 R.Boksas pastatė užrašą „Field” (lietuviškai – laukas), kuris taip pat šviečia energiją gaudamas iš oro.

Užžiebė 1301 lempą

Ričardas Boksas dėsto Bristolio universitete ir yra žymus tyrimų apie magnetinių ir elektrinių laukų poveikio žmogaus sveikatai pradininkas. Denisas Henšou, radiacijos poveikio žmogui profesorius, pagyrė R.Boksą už efektyvų būdą iliustruoti laukus, susidarančius prie aukštos įtampos laidų, ir įtikinamą jų parodymą paprastam žmogui. Pats Boksas teigė, kad eksperimento rezultatas pranoko visus jo lūkesčius.

Pasirodo, Ričardas Boksas į žemę įkasė fluorescentines lempas, kurios belaidės transmisijos būdu perima energiją iš aukštos įtampos laidų. Įdomu tai, kad tiek belaidę transmisiją, tiek fluorescentines lempas išrado tas pats mokslininkas Nikolas Tesla. Ričardo į žemę įkastos lempos dirba kaip belaidžiai transformatoriai, kurie vizualiai parodo šį fenomeną, galbūt labiau paaiškinsiantį kitų nemokamos energijos įrenginių veikimo principą.

Kūnu pajuto laisvąją energiją

Susirinkę pažiūrėti lempų žmonės galėjo pajusti energijos nutekėjimą kitais būdais. Buvo atliekamas dar ir toks eksperimentas: vienas žmogus įsikibdavo į lempą ir, susikibęs rankomis su kitais, sudarydavo gyvą grandinę. Tuomet visiems kartu pašokus į orą, žmonės pajusdavo jų kūnais tekančią gana stiprią elektros srovę. Tokia srovė nebuvo pavojinga žmogaus gyvybei, tačiau buvo aiškiai jaučiama. Žmonės šioje grandinėje veikė kaip antenos, surenkančios spinduliavimą. Kuo daugiau žmonių buvo susikibę rankomis, tuo didesnės įtampos srovė tekėjo jų kūnais. Žmonėms pašokus į orą, fluorescentinė lempa imdavo šviesti skaisčiau.

Dar vienas įdomus dalykas pastebėtas šiame eksperimente – žmogui artėjant prie lempų, jos ima gesti, o nutolus vėl ima šviesti skaisčiau. Taip yra todėl, kad žmogus yra geresnis elektros kaupiklis nei oras, ir žmogaus kūnas „atima” energiją iš lempų ir nukreipia ją į žemę. Kraupų nakties švytėjimą papildė ir įvairūs traškesiai, skleidžiami mirksinčių lempų. Kai kurie žiūrovai pasakojo jautę ir specifinį kvapą. Be to, visiems pasišiaušė plaukai.

Stiprumas priklauso nuo oro

Lempų švytėjimas priklausė ir nuo oro – kuo drėgnesnis oras, tuo skaisčiau lempos švietė, o esant sausam orui – elektros srovė aplenkdavo lempas ir būdavo sugeriama žemės. Pačios lempos buvo smaigstomos į žemę trikampiu arba šešiakampiu 1 metro atstumu viena nuo kitos. R.Boksas pasakojo per dieną turėjęs pakeisti po maždaug 10 lempų, nes atsirado tokių lankytojų, kurie keletą jų sudaužydavo. Vis dėlto fizikos ekspertai aiškino, kad šiame eksperimente nebuvo panaudota jokių naujų fizikos atradimų, tai tebuvo naujoviškas teorijos pateikimas paprastiems žmonėms.

Gali kelti pavojų

Tačiau aukštos įtampos laidai gali būti ir pavojingi po jais einantiems žmonėms. Vienas žmogus iš Jutos valstijos JAV pastebėjo ir aprašė tokį atsitikimą. Vyras ėjo pasivaikščioti su savo sūnumi per lietų, nuo kurio slėpėsi po skėčiu. Priėję aukštos įtampos laidus, jie sustojo, nes tėvas norėjo parodyti sūnui, kaip tiesiai nutiesta elektros stulpų linija. Staiga sau virš galvos jis išgirdo keistą burzgimą. Iš pradžių vyras pamanė, kad burzgimas sklinda iš laidų, tačiau pasirodė, kad garsą skleidžia jo paties skėtis.

Vyras nuleido skėtį žemyn, kad galėtų jį apžiūrėti, ir kai vėl pakėlė jį aukštyn, pajuto ranka tekančią elektros srovę. Išsigandęs jis numetė skėtį ant žemės. Pasirodo, kad vyras netyčia palietė aliumininį skėčio kotą, todėl gavo elektros iškrovą. Paskui jis atsargiai paėmė skėtį už plastmasinės rankenos ir nunešė tolyn. Kitą dieną nebelijo, tačiau vyras vėl nuvyko prie aukštos įtampos laidų. Išskleidus skėtį, stovintį po laidais vyrą ėmė krėsti elektros srovė. Patirtą jausmą jis prilygino pojūčiui, kai įjungi plaukų džiovintuvą stovėdamas vandens baloje.

Informacijos nesuteikė

Vėliau vyras paskambino į elektros tinklų tarnybą, kur jam buvo pranešta, jog informacijos apie jo minimą reiškinį jie neturi ir niekuo padėti negali. Fizikai šį reiškinį aiškina paprastai – kuo daugiau elektrinių laukų kerti elektrai laidžiu metalu, tuo didesnę įtampą jis generuoja. Todėl nepatartina vaikščioti per lietų po aukštos įtampos laidais, ypač jeigu skėčio rankena nėra izoliuota. Kol kas nėra žinoma atvejų, kad žmogus būtų nutrenktas mirtinai, tačiau silpnesnių elektros iškrovų yra pasitaikę.

Pasirodo, JAV yra žmonių, sėkmingai naudojančių energiją iš oro. Dažniausiai tai apleistose vietovėse, vagonėliuose gyvenantys žmonės. Jie turi nesudėtingus prietaisėlius, nuo kurių nutiestas laidas nukreipiamas į aukštos įtampos laidus. Tokio prietaisėliu žmonės gauna 120 voltų (JAV standartas) įtampą nemokamai. Tačiau ne visiems atrodo, kad energija gaunama iš niekur. Elektros tinklų kompanijos tai vadina vagyste.

Apsigavo pats

Pernai vienas tyrinėtojas pamanė atradęs eterio energijos Šventąjį Gralį, tačiau šiandien jis nusivylęs mano, kad jo atradimas tėra dar vienas energijos iš elektros tinklų siurbimo būdas. Kreigas Vestas sukonstravo prietaisą, kuris pagamina keturis kilovatus elektros energijos, gaudamas mažiau energijos, negu reikia įrenginiui maitinti. Įrenginys tęsė savo darbą netgi tada, kai buvo pašalintas maitinimo šaltinis. Iš šono atrodė, kad įrenginys varo pats save ir dar gamina energiją. Tačiau Vestas žinojo, kad energija turėjo būti iš kažkur gaunama. Jis tikėjosi, kad energijos šaltinis yra Nikolo Teslos aprašyta mus supanti plati energijos jūra, t.y. eterio energija. Tačiau K.Vestas užsiminė, kad įrenginio idėja nėra autentiška. Panašų įrenginį jam parodė pažįstamas žmogus iš Arizonos valstijos, sugebėjęs išgauti milijono vatų įtampą, kol trūko elektros laidai.

Sulaukęs didžiulio pasisekimo, K.Vestas gavo neįtikėtinų pasiūlymų iš investuotojų. Šie siūlė tyrėjui 30 milijonų dolerių: 10 milijonų už sėkmingą demonstraciją ir 20 milijonų už tai, kad atskleistų įrenginio veikimo paslaptį. Įrenginys veikė be priekaištų Arizonoje, kur buvo pagamintas. Tačiau, kai tyrėjas parsivežė jį į gimtąją Kaliforniją, kur viskas maitinama Saulės energija, jo įrenginys nustojo veikti. Pasikeitė tik įrenginio vieta, ir jis nustojo veikti. Arizonoje buvo daugybė aukštos įtampos linijų bei požeminės elektros linijos, teikiančios elektros energiją Meksikai.

Siurbia laisvąją energiją

Tačiau elektros inžinierius Kenas Rauenas apie šį reiškinį turi savo nuomonę. Jis sutinka, kad daugiausiai laisvos energijos galima gauti prie aukštos įtampos laidų. Tačiau jis mano, kad vien iš jų nebūtų galima gauti tokios įtampos, nebent būtų naudojamasi didžiulėmis ir labai tankiomis ritėmis, kurios nebuvo naudojamos nė vienu aprašytu atveju. K.Rauenas teigia, kad aukštos įtampos laidai sugeria eterio energiją, taip atimdami ją iš vietų, kur ji natūraliai tekėtų.

O oficiali nuomonė yra tokia, kad energija yra siurbiama iš elektros laidų, t.y. vagiama. Pasak tyrėjų, baiminamasi, kad žmonės masiškai neimtų gamintis energijos vogimo prietaisų. Tuo labiau kad šių įrenginių sandara labai paprasta. Išmanantis fiziką žmogus pasigamintų jį per pusvalandį. K.Vestas nėra vienintelis sukūręs tokį prietaisą. Pasaulyje yra šimtai žmonių, skelbiančių sukūrę įrenginius, dirbančius tuo pačiu principu.

Žygimantas Pauliukevičius

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Įvairenybės su žyma , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.