Virtuvėms – netikėti ir novatoriški sprendimai

Svetainėje paslėpta virtuvė tampa pagrindine šeimos susibūrimo vieta

Neseniai visi skubėjo maisto gaminimo zoną jungti su svetaine. Įvertinus tokio modelio privalumus ir trūkumus, vėl sugrįžta į uždaras virtuvės erdves atskiroje patalpoje. Bet ir ši tendencija ilgai neišsilaikė: pastaruoju metu virtuvė vėl įsikūrė gyvenamojoje zonoje, tačiau nebe atvirai, o šiek tiek užsimaskavusi.

Maisto gamybos sala

Paskutinis mados klyksmas kuriant virtuvės interjerą – jos įkomponavimas svetainės centre. Pasak interjero architektės Audronės Mizelinskienės, keičiasi pati virtuvės koncepcija: ji suvokiama nebe kaip atskira bendros erdvės dalis, o tampa pagrindiniu jos akcentu.

„Maisto gamybos zona koncentruojama vadinamojoje saloje, kuri atsiduria gyvenamosios būsto erdvės centre. Tai tarsi stalo ir spintelių junginys, ant kurio ruošiamas ir gaminamas maistas. Prie jo galima ir prisėsti. Tuo tarpu buitinė technika kaip atskiras blokas integruojama sienoje – įrengus nišą joje sumontuojama viryklė, orkaitė, šaldytuvas, indaplovė ir kita buitinė technika“, – pasakoja architektė.

Įgyja naujas funkcijas

Pavasarį Milane vykusioje baldų parodoje virtuvėms buvo skirtas ypač didelis dėmesys. Pasak joje dalyvavusios „Italų dizaino namų“ vadovės Dalios Kaluinaitės-Kančeli, iš tiesų šiemet virtuvė grįžta į svetainę, tik jau naujais principais: į virtuvės baldų komplektus įtraukiami baldai, priklausantys svetainei. Tokiu būdu naujas funkcijas įgyja virtuvė – ji tampa pagrindine šeimos susibūrimo vieta.

Pasižvalgiusi po parodą pašnekovė pastebėjo, kad didėja virtuvės baldų matmenys, ji tampa masyvesnė. Gaminamos storesnės baldų durelės ir lentynos.

Kita tendencija – virtuvę siekiama kuo labiau paslėpti, paverčiant išgrynintų formų neutralia salele. Virtuvės komplektas netgi gali būti paslepiamas po sustumiamomis durimis. Siūlomi ir sustumiami stalai bei darbastaliai.

Juoda – balta

Ypač daug naujovių virtuvės interjero spalviniuose sprendimuose, sako A.Mizelinskienė. Madingas virtuvei nebūdingas spalvų derinys – juoda ir balta. Juodos spintelių durelės derinamos su šviesiomis sienomis. Gali būti įmaišomas ir ryškiai raudonos spalvos potėpis.

Baldų paviršiai blizgios faktūros, tarsi nulakuoti. Prie jų derinamos egzotiškų medžių išraiškingos, margai dryžuotos faktūros.

Galimas ir kontrastingas juodos ar raudonos, kitų ryškių spalvų emale dengtų paviršių ir šviesios medienos, pavyzdžiui, balinto ąžuolo, junginys. Tokią idėją siūlo lietuviškų virtuvės baldų gamintojas „Nabukas“ savo naujoje kolekcijoje.

Vertikalios linijos

Vis dar dominuoja buvusios populiarios horizontalios virtuvės baldų linijos ir formos. Tačiau Milano baldų parodoje jau ryškėjo nauja tendencija: grįžta vertikalios, aukštos durelės. Vertikalios formos atsispindi ir medienos raštuose. Šiais metais madingas riešutmedis, dekoruojamas vertiklių linijų raštu.

Pasak A.Mizelinskienės, vertikalių formų renesansą liudija ir dažymo tendencijos. Pavyzdžiui, spintelių durelės, taip pat dekoruojamos įvairių spalvų ir pločių vertikaliomis juostomis. Jų motyvas gali pasikartoti ir visame interjere. Juostomis dekoruojamas ir stiklas, kurio virtuvėje atsiranda vis daugiau.

Medžiagos iš gamtos

Virtuvės baldai gali būti dekoruojami augaliniais motyvais, pavyzdžiui, ant durelių ar sienos atsiranda ryškus gėlių ar augalų piešinys. Tačiau svarbu neperlenkti lazdos, ir šį dekorą dozuoti saikingai, priešingu atveju jis gali imti dvelkti kiču, įspėja architektė A.Mizelinskienė.

Tai, kad baldų gamintojai semiasi idėjų iš gamtos, buvo matyti ir Milano baldų parodoje. Italų baldžiai siūlo naudoti natūralias medžiagas – medieną, akmenį, be to, jas kuo mažiau apdoroti. Iš jų pagaminti baldai neapkrauti detalėmis, todėl įgyja grubumo, atšiaurumo. Ryškus natūralizmo pavyzdys – italų gamintojo „Minotti cucine“ virtuvė, primenanti griežtų formų akmens masyvą.

Atgal į vaikystę

Šalia ultra moderno virtuvių baldų dizaine lieka vietos ir klasikai. Bendrovė „Vokė III“ per daug nesivaiko madų, rūpinasi kokybe, o anksčiau sukurtus pirkėjų vertinamus baldų komplektus nuolatos atnaujina, pritaikydama visas įmanomas technines bei dizaino naujoves. Jos modernių baldų serijoje dominuoja vis dar madingos horizontalios formos, egzotiškų medžių raštai derinami su novatorišku modernu. Paprastų formų modernūs baldai labiau patinka jaunimui, kurie perka pirmą savo virtuvės komplektą. Vyresniems pirkėjams siūlomi solidesni, niekuomet neišeinantys iš mados baldai.

Itališkų baldų gamintojai taip pat iš naujo atranda klasiką, nes pastebėjo, kad žmonės išsiilgę jaukių, vaikystę primenančių virtuvių. Dominuoja raudonmedžio indaujos ir vitrinos, kitame modelyje spintelių durelės ir kiti paviršiai dekoruojami tekstile.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Interjeras su žyma , , , , , , , , , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.