Lietuviai pasiekė antrąją pergalę iš eilės

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė, sudaryta iš jaunų krepšininkų, tęsia pasirodymą turnyre Italijoje. Vakar (06 21) Valdemaro Chomičiaus vadovaujami rinktinės kandidatai susitiko su Venesuelos rinktine ir po įtemptos kovos rezultatu 72 : 69 (17:16, 17:16, 19:20, 17:17) nugalėjo pagrindine sudėtimi rungtyniavusią šios šalies ekipą.

Rezultatyviausiai lietuvių komandoje žaidė 17 taškų pelnęs Artūras Jomantas, jam gerai talkino Vladimiras Severovas, kurio sąskaitoje 13 taškų. 11 taškų pridėjo Jonas Mačiulis. Priešininkų gretose pasižymėjo Victor Diaz pelnęs 17 taškų ir Richardo Lugo įmetęs 16 taškų.

Nuo rungtynių pradžios tarp komandų vyko lygi kova. Nei vienai iš ekipų nesisekė susikrauti apčiuopiamos persvaros. Įvykius aikštelėje puikiausiai atspindi pirmųjų dviejų kėlinių rezultatai. Abu ketvirčius minimalia persvara, vienodu rezultatu – 17:16 laimėjo lietuviai, tad ilsėtis komandos išėjo rezultatui esant 34:32.

Po pertraukos lietuvių varžovams pavyko perimti iniciatyvą. Netrukus Venesuelos rinktinė susikrovė 5 taškų pranašumą (45:50). Tačiau V.Chomičiaus auklėtiniai sugebėjo atsitiesti ir baigiantis trečiajam ketvirčiui laimėjo atkarpą 10:2. Tai leido lietuviams įgyti trijų taškų pranašumą prieš paskutinįjį kėlinuką.

Lemiamas ketvirtis klostėsi taip pat permainingai, kaip ir visos rungtynės. Pirmoje ketvirčio pusėje labiau sekėsi mūsiškiams, kurie kėlinio viduryje susikrovė 7 taškų pranašumą – 59:52. Vis tik Venesuelos rinktinės žaidėjai dar iki kėlinio vidurio sugebėjo sumažinti skirtumą iki minimumo – 62:61. Paskutinės rungtynių minutės klostėsi itin atkakliai. Taiklų vienos komandos metimą sekdavo toks pats priešininkų atsakymas, tačiau lietuviai išlaikė šaltesnius nervus ir sėkmingai sužaidę rungtynių pabaigą pasiekė antrąją pergalę turnyre.

„Lietuvių jaunimas įveikė Venesuelos pagrindinę rinktinę. Manau, kad neblogai,” – pasibaigus rungtynėms komandos žaidimą įvertino V.Chomičius, – „Kovingumas ir šimtaprocentinis atsidavimas komandai,” – pergalės receptą apibūdino treneris.

Anot komandai Italijoje vadovaujančio trenerio, rungtynės su Venesuela buvo itin atkaklios, o mačo baigtį lėmė netikėtai susiklosčiusios aplinkybės. „Trečiajame kėlinyje buvome patekę į duobę. Daug pražangų susirinko mūsų aukštaūgiai, tad teko rungtyniauti mažesniu penketu. Laimei, tai mums išėjo į gerą ir vėl atgavome savo žaidimą,” – rinktinei.lt sakė treneris.

Paklaustas apie rytojaus rungtynes su Italijos komanda, treneris sakė, kad nėra lengva ką nors prognozuoti, nes į turnyrą yra atvažiavę apie 20 šios komandos kandidatų, todėl sunku numatyti kokia sudėtimi rungtyniaus šeimininkų komanda.

Lietuvos rinktinei taškus pelnė: S.Babrauskas 5, J.Mačiulis 11, A.Jomantas 17, G.Maceina 4, ,V.Severovas 13, V.Vasylius 5, A.Kieža 2, T.Lydeka 5, P.Čukinas 10. D.Šilinskis, V.Jasikevičius ir D.Pakamanis taškų nepelnė.

Primename, jog vakar (06 20) lietuviai nugalėjo Čekijos rinktinę rezultatu 80:76. Rytoj paskutinė turnyro diena. Lietuvos krepšininkai susikaus su Italijos rinktine dėl pirmosios turnyro vietos. Rungtynes 21:00 val. Lietuvos laiku transliuos italų RAI SPORT SATELLITE televizija.