Finalo didvyriu Italijoje tapo lietuvis

Italijos čempiono titulas ir naudingiausio finalo serijos krepšininko taurė – Trevizo „Benetton” lyderis Ramūnas Šiškauskas užvakar buvo dvigubai apdovanotas.

Puolėjas iš Lietuvos dar tapo paskutinių finalo rungtynių didvyriu, kai likus 7 sek. pataikė antrąją iš dviejų baudų ir užvakar išplėšė „Benetton” pergalę – 69:68. 18 taškų pelnęs R.Šiškauskas buvo rezultatyviausias tarp nugalėtojų.

Po trejų metų Italijos čempionės titulą susigrąžinusi Trevizo komanda finalo serijoje 3:1 nugalėjo Bolonijos „Climamio”.

Vienos stipriausių Europos krepšinio lygų čempionu tapo dar vienas lietuvis – trenerio Davido Blatto asistentas Kęstutis Kemzūra.

Ekipoje – rezultatyviausias

Iki triumfu pasibaigusio mačo „Benetton” laimėjo pirmąsias dvejas finalo serijos rungtynes (77:69 ir 88:82), o per trečiąją patyrė nesėkmę (72:73).

Finalo serijoje 27 metų 196 cm ūgio R.Šiškauskas pelnydavo vidutiniškai po 19 taškų ir per visas ketverias rungtynes buvo rezultatyviausias „Benetton” krepšininkas.

Pergalę šventė su sirgaliais

– Kaip šventėte pergalę Italijos čempionate? – „Lietuvos rytas” paklausė R.Šiškausko.

– Koks čia šventimas, kai rungtynės baigėsi vėlai vakare. Tradiciškai su komanda pavakarieniavome pamėgtame restorane.

Šiek tiek pasėdėjome su sirgaliais, ir viskas.

– Ar naudingiausio finalo serijos žaidėjo prizas jums buvo netikėtas?

– Man svarbiausia buvo laimėti seriją. Smagu, kai esi įvertinamas, bet geriau laimėti čempionatą nei gauti apdovanojimą ir pralaimėti.

– Italijos pirmenybių atkrintamųjų varžybų išvakarėse pasitempėte blauzdos raumenį.

Gal tai buvo galimybė kiek pailsėti, todėl vėliau buvote nesulaikomas?

– Kad nebuvo to poilsio. O dėl traumos gydytojai pasistengė, ir dabar nieko nebejaučiu.

Pasiilgo žmonos ir sūnaus

– Ką planuojate veikti dabar?

– Ilsėsiuosi. Baigsiu tvarkyti reikalus Italijoje ir savo automobiliu „Mercedes” važiuosiu į Lietuvą.

Žmonos Editos ir pirmagimio sūnaus Mato nemačiau nuo pat jo gimimo – apie pusantro mėnesio.

Į Italiją manęs aplankyti atvyko draugas, tad važiuosime dviese.

Kai su žmona kalbamės telefonu, ragelį ji prideda ir sūnui. Tik kad jis nelabai verkia, todėl Mato balsą retai girdžiu.

Apie rinktinę kol kas negalvoju. Kalbėsiu su treneriais – noriu pailsėti mažiausiai mėnesį.

– Po šio sezono tampate laisvuoju agentu.

Pasigirdo kalbų, kad jumis domisi tokie milžinai kaip Tel Avivo „Maccabi” (Izraelis).

– To negaliu nei patvirtinti, nei paneigti. „Benetton” irgi įkalbinėja likti, bet agentas derasi ir su kitais klubais. Tikiuosi, kad per porą savaičių viskas paaiškės.

Laimi beveik kasmet

Trevizo klubas Italijos čempionu tapo penktąsyk. Pastarąjį kartą titulą „Benetton” iškovojo prieš trejus metus, o nuo tada pasikeitė visi šios komandos žaidėjai ir treneriai. Iki šio sezono nė vienas jų nė karto nebuvo laimėjęs Italijos pirmenybių aukso medalio.

Antrus metus atstovaudamas „Benetton” R.Šiškauskas iškovojo pirmą čempiono titulą per legionieriaus karjerą, tačiau jau ne pirmą trofėjų Italijoje.

Pernai lietuvis laimėjo šios šalies taurę.

Nuo 1992 m., kai pirmąsyk tapo Italijos čempionu, Trevizo klubas jokio prizo neiškovojo tik du sezonus.

Šios komandos kolekcijoje dar yra dvi R.Saportos taurės, septynios Italijos taurės bei trys Italijos supertaurės.

Iš rungtynių protokolo

„Benetton” – „Climamio” 69:68. „Benetton” daugiausia taškų pelnė: R.Šiškauskas 18, M.Goree 17, D.Nicholasas 12/ „Climamio”: S.Bečirovičius 20 (12/12 baudų), M.Belinelli 11.

R.Šiškauskas: 31 min., 18 tšk., 3/6 dvitaškių, 1/3 tritaškių, 9/12 baudų, 2 atk. kam., 1 per. kam., 2 kl., 2 praž., 9 išpr. praž.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , .