Portugalija 2:0 nugalėjo Irano rinktinę

Pasaulio futbolo čempionato D grupės rungtynėse, Frankfurto „Commerzbak” stadione, Portugalijos rinktinė 2:0 (0:0) įveikė Irano komandą, kuri prarado visas galimybes patekti į kitą etapą.

Ketvirtą kartą pasaulio čempionate dalyvaujantys portugalai po 40 metų pertraukos pateko į antrąjį turnyro etapą.

Portugalijos rinktinės žaidėjai nuo pat rungtynių pradžios apgulė varžovų vartus – 12 minutę galingai į vartus smūgiavo Deco, tačiau Irano komandos vartininkas Ebrahimas Mirzapuoras atrėmė smūgį.

28 minutę, po Luiso Figo pakelto kampinio, pavojingai atakavo Ricardo Carvalho, tačiau galva smūgiuotas kamuolys praskriejo šalia vartų.

33 minutę Irano rinktinės vartus išgelbėjo gynėjas Hosseinas Kaebi, kai atrėmė Cristiano Ronaldo galva smūgiuotą kamuolį.

Šturmas tęsėsi – pavojingai smūgiavo C.Ronaldo ir Pauleta, tačiau po jų smūgių kamuolys praskriedavo greta vartų.

Antrajame kėlinyje portugalai apsukų nemažino – 54 minutę pavojingai smūgiavo aktyviai žaidęs C.Ronaldo, tačiau E.Mirzapouras sužaidė patikimai.

Nekantriai laukę įvarčio Portugalijos rinktinės sirgaliai jį išvydo 62 minutę – po rezultatyvaus L.Figo perdavimo smūgiu iš 25 metrų Irano rinktinės vartininką nuginklavo Deco.

Atakuoti bandė ir Azijos atstovai – 78 minutę pavojingai galva smūgiavo Vahidas Hasheimianas, tačiau vartininkas Ricardo atrėmė smūgį.

80 minutę Irano rinktinės kapitonas V.Hasheimianas baudos aikštelėje neleistinai sustabdė L.Figo. Rungtynių teisėjas, Ericas Poulatas iš Prancūzijos, neabejodamas paskyrė 11 metrų baudinį, kurį realizavo C.Ronaldo.

Paskutinę rungtynių minutę portugalas Pauleta, atsidūręs vienas prieš vartininką, galėjo padidinti savo komandos pranašumą, tačiau E.Mirzapuoras atrėmė jo smūgį.

Geltonos kortelės parodytos:Pauletai (46 min.), Deco (48 min.), Costinha (61 min., visi – Portugalija); Javadui Nekounamui (20 min.), Mehrzadui Madanchi (32 min.), Hosseinui Kaebi (73 min., visi – Iranas). Rungtynes stebėjo48 000 žiūrovų.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , .