Kalvarijos kepėjai neatsigina pirkėjų

Miltus kepykloms malęs Kalvarijos verslininkas pats sumanė imtis duonos gaminių ir pyrago gamybos verslo. Dabar kepykla yra viena didžiausių darbdavių savivaldybėje, o įmonės produkciją graibstyte graibsto pirkėjai.

Pradėjusi nuo ketverto darbuotojų kepykla „Kratonas” šiandien tapo viena didžiausių įmonių nedidelėje Kalvarijos savivaldybėje. Kepyklose bei malūnuose dabar triūsia per 200 kalvarijiečių.

Anot įmonės savininko Jono Ščeponio, Kalvarijoje „Kratonas” pradėjo kurtis 1994 metais. Beveik tris dešimtmečius pradirbęs Vievio bei Kėdainių grūdų perdirbimo įmonėse, Ščeponis sugrįžo savo verslą pradėti į gimtąjį kraštą. Iš pradžių išsinuomojo du malūnus buvusiame kariniame miestelyje ir malė maistinius grūdus kepykloms bei smulkiems vartotojams. Per mėnesį primaldavo iki 300 tonų miltų.

Priviliojo pirkėjus

Verslas sekėsi, kalvarijiečių malti miltai turėjo nemažą paklausą, tad po poros metų buvo nutarta juos pradėti tiekti ir į prekybos tinklus. Tam teko įsigyti miltų pakavimo į 2 kilogramų maišelius aparatą. Įmonės įkūrėjas neslėpė, kad vien tik miltų gamyba greitai jų pradėjo netenkinti, nes tuo metu kaip tik buvo didžiulė kokybiškos duonos bei pyrago gaminių paklausa, o kepti ją – nelabai buvo kam. Todėl iš pradžių išsinuomojo, o paskui ir įsigijo buvusių butų vietoje įrengtą nedidelę kepyklėlę tame pat kariniame miestelyje.

Pradėjus kepti plikytą duoną bei bandeles, greitai paaiškėjo, jog įsigytos kepyklos pajėgumo negana. Teko ieškoti kitų patalpų, o jų tada kariniame miestelyje buvo kiek tik nori. Akys užkliuvo už buvusios kariškių valgyklos. Prireikė beveik pusantro milijonų litų investicijų, kad didžiulėse patalpose būtų galima pradėti kepti duoną, įvairias bandeles, pyragus. Tarp pačių paklausiausių gaminių – pagal senolių tradicijas bei technologiją rankomis maišoma, minkoma „Šešupės” duona. Per parą jos iškepama iki 4 tonų.

„Šios duonos paklausa dabar didžiulė, bet mes negalime itin didinti gamybos, nes ši duona reikalauja labai daug rankų darbo. Negalime gamybos proceso ir automatizuoti, nes tada nukentėtų kokybė, pasikeistų skonis. Dabar ji – beveik tokia, kaip kitados būdavo kepama namie”, – aiškino Ščeponis.

Trūksta darbuotojų

Kaip sakė „Kratono” vadovas, šiuo metu jų bendrovėje, kuriai priklauso ne tik malūnai bei kepyklos Kalvarijoje, bet ir grūdų sandėliai Šeštokuose (Lazdijų r.) dirba 214 darbuotojų. Priimtų ir daugiau, jei tik atsirastų norinčiųjų dirbti. Jų kol kas nepritraukė ir tai, kad nuo gegužės mėnesio beveik visiems bendrovės darbuotojams atlyginimai buvo padidinti vos ne 40 procentų. „Ateina darbo biržos siųsti bedarbiai, bet jiems ne darbo reikia, o mano parašo, kad bendrovėje jų įdarbinti negaliu”, – tikina generalinis direktorius, neslėpdamas, jog tai siekio plėtoti įmonę nestabdo. Šį kartą bendrovė numačiusi pasinaudoti ES struktūrinių fondų parama ir išplėsti grūdų sandėlių bazę Šeštokuose.

Negali atsikvėpti

„Kratonas” – šeimos verslas. Ščeponių šeima ne tik valdo bendrovės akcijas, bet patys yra ir visų įmonės padalinių valdytojai. Paprašytas įvardyti, kas lėmė įmonės sėkmę, Ščeponis atviravo: „Mano darbo diena prasideda 6 valandą ryto ir baigiasi vėlai vakare. Viskas priklauso ne nuo pasyvaus dairymosi į šalis ar šnekų, o nuo darbo. Šioje verslo srityje konkurencija didžiulė, tad bet koks „atsipalaidavimas” gali kainuoti labai brangiai – pirkėjas pasirinks kitą kepėją, o susigrąžinti prarastą pasitikėjimą bus labai sunku”, – tikino verslininkas.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , .

3 atsiliepimai į "Kalvarijos kepėjai neatsigina pirkėjų"

  1. jura

    gerai ji mini moterys ypac kedainiuose:)sekmes

  2. marijampoliete

    Marijampoleje taip pat…

  3. jonas

    asilas neturi sazines

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.