Siekiama išsaugoti Lietuvos dainų švenčių tradiciją

Vyriausybė priėmė nutarimą dėl Lietuvos dainų švenčių tradicijos išsaugojimo, kuriame įvardintos 2007 – 2009 metais rengiamų švenčių datos padės užtikrinti jų tęstinumą, leis valstybei ir savivaldybėms efektyviau planuoti pasirengimo darbus. 2004 metais Lietuvos, Latvijos ir Estijos Dainų švenčių tradicija buvo pripažinta pasaulio kultūros paveldo – UNESCO dalimi.

Nutarta 2007 metų liepos 3 – 8 dienomis Vilniuje Lietuvos visuotinė dainų šventę, o 2009 metų liepos 1 – 6 dienomis sostinėje vyks Lietuvos tūkstantmečio dainų šventė, kuri bus rengiama kartu su tradicine moksleivių dainų švente.

Taip pat numatyta, jog Lietuvos visuotinė ir Lietuvos moksleivių dainų šventės toliau bus rengiamos kas ketveri metai. Už parengiamuosius ir organizacinius darbus atsakingos Kultūros bei Švietimo ir mokslo ministerija.

Atitinkamoms šalies savivaldybių institucijoms rekomenduojama numatyti lėšas būsimiems darbams. Remiantis ilgamete patirtimi, dainų šventės dalyvių kelionės, pragyvenimo ir nakvynės Vilniuje išlaidos sudaro apie 6 mln. litų.

Dainų šventės Lietuvoje vyksta jau per 80 metų ir susilaukia populiarumo. Šie masiniai renginiai padeda vystyti meno mėgėjų saviraišką, išlaikyti ir puoselėti tautos tradicijas.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Kultūra su žyma , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.