Gaujos pėdsakai – visoje apskrityje

Savaitgalį Panevėžio rajone du policininkus sudaužę kaip obuolius, vieną Seimo narį ir kitus šalia buvusius žmones įžūliai puolę penki banditai anksčiau yra nusiaubę bei įbauginę ir vienos Kupiškio sodybos gyventojus.

Tai tapo žinoma, kai po susidūrimo Tiltagaliuose su Seimo nariu Antanu Matulu bei policijos pareigūnais buvo sulaikyti ir apklausti įtariamieji. Išaiškėjo, kad jų nusikaltimai driekiasi ne tik per Panevėžio, bet ir per Biržų bei Kupiškio rajonus.

Vakar po vieną į Panevėžio miesto apylinkės teismą vedami įtariamieji buvo suglumę, išsigandę, ėjo į žemę nudelbtomis akimis ir nė iš tolo nepriminė Tiltagaliuose siautusių chuliganų.

Sutrikęs dairėsi aplink

Pirmasis prieš teismą stojo 39 metų Sigitas Vadeikis. Dviejų policijos pareigūnų atvestas prie teisėjos kabineto, esančio trečiame aukšte, durų vyras sustojo nusukęs veidą į sieną.

S.Vadeikis atrodė sutrikęs, kai išvydo pašalinius asmenis.

Kurį laiką pastovėjęs nusisukęs į sieną, S.Vadeikis baimingai apsidairė aplinkui. Antrankiais surakintas įtariamasis visai nepanašėjo į tą smarkuolį, galintį pakelti ranką prieš pareigūnus.

Vėliau įsidrąsinęs S.Vadeikis iš padilbų ėmė nužiūrinėti šalia esančius žmones.

Prokuroro paklaustas, ar viską atsimena, kas vyko praėjusio sekmadienio popietę, vyras suskubo patvirtinti, jog taip. S.Vadeikis kalbėjo negarsiai, tad toliau stovint buvo sunku suprasti jo žodžių reikšmę.

„Viską atsimenu, kas vyko. Pripažįstu, kad susikoliojau, bet nesimušiau“, – kalbėjo S.Vadeikis.

Priminė, kad yra invalidas

Iškart po sekmadienio popietę Tiltagaliuose įvykusio incidento sulaikytas S.Vadeikis, kaip ir dar keli įtariamieji, nesutiko policijoje duoti parodymų įvykio aplinkybes tiriantiems pareigūnams.

Atvestas į teismą S.Vadeikis persigalvojo ir trumpai išdėstė savo įvykio versiją. Galiausiai, matyt, tikėdamasis sugraudinti teisėją, kad jam nebūtų paskirtas kardomasis kalinimas dviem mėnesiams, kurį skirti prašė prokuroras, S.Vadeikis prasitarė, jog turi invalidumo grupę.

Tai išgirdę pareigūnai tarstelėjo, tegul geriau pasisako, kaip ją gavo. S.Vadeikiui nebeliko ką daryti.

Pasirodo, prieš keletą metų S.Vadeikiui buvo peršauta koja. Ilgą laiką praleidęs ligoninėje vyras vėl galėjo vaikščioti, tačiau tik šlubčiodamas.

S.Vadeikis anksčiau teistas tris kartus, bet už grotų nesėdėjęs. Pastarąjį kartą prieš Panevėžio miesto apylinkės teismą stojo 2002 metais.

Į teismą vedė po vieną

Po pietų į teismo rūmus buvo atvesti ir likę keturi įtariamieji – 34 metų Darius Leonavičius, 28 metų Rimas Grigaitis, 41 metų Petras Barvainis ir 29 metų Darius Jasevičius.

Visus įtariamuosius buvo apėmusi skirtinga nuotaika, tačiau nė vienas nebandė dangstytis veido.

Džinsinį švarkelį vilkėjęs D.Leonavičius atrodė ramus, į aplinkinius žiūrėjo tarsi iš aukšto. Neoficialiai šnekama, kad būtent jis aršiausiai priešinosi pareigūnams.

Šešis kartus anksčiau teistas D.Leonavičius pripažino dalyvavęs muštynėse. Paklausti, ar įtariamasis pripažįsta mušęs policininkus, pareigūnai trumpai tarstelėjo, jog mušimo faktą jis pripažįsta.

Skirtingai nei kitus įtariamuosius, teismas D.Leonavičių leido suimti vienam mėnesiui.

Du kartus anksčiau teistas R.Grigaitis, lydymas dviejų policijos pareigūnų, ėjo žemyn nuleidęs galvą aplinkui nesidairydamas. Atrodė, lyg atgailautų.

Jog vaikinas visas įsitempęs, išdavė iš jaudulio virpantys žandikaulio raumenys. Už grotų R.Grigaičiui bei keturis kartus teistam P.Barvainiui teks praleisti 7 paras.

Paskutinį į teismą atvestą kartą teistą D.Jasevičių leista suimti 10 parų.

Visi penki suimtieji įtariami pasipriešinimu valstybės tarnautojui. Už šį nusikaltimą baudžiama viešaisiais darbais, bauda arba laisvės atėmimu iki trejų metų.

Tačiau toks įtarimas yra tik pirminis. Ikiteisminio tyrimo metu jis kiekvieno įtariamojo atžvilgiu gali dar keistis.

Dar vienas įtariamasis – 32 metų Egidijus Tiknius ieškomas. Vakar policijos pareigūnams jo surasti dar nepavyko.

Sugadino šventinę nuotaiką

Į rajono policijos areštinę penki įtariamieji pateko po įžūlaus išpuolio Tiltagaliuose. Incidento metu visi sulaikytieji buvo neblaivūs – nuo lengvo iki vidutinio girtumo laipsnio.

Apie praėjusio sekmadienio popietę prie Tiltagalių kaimo kultūros centro įvykusį incidentą „Panevėžio rytas“ jau rašė.

Tądien buvo švenčiamas 420 metų Tiltagalių gimtadienis. Šventėje dalyvavo ir Seimo narys Antanas Matulas, Panevėžio rajono meras Povilas Žagunis ir kiti.

Po Tiltagalių koplyčioje įvykusių Mišių šventės dalyviai patraukė prie centrinėje kaimo gatvėje pastatyto paminklinio akmens, kuris tądien turėjo būti atidengtas.

Didžioji dalis žmonių ten ir buvo susirinkę, todėl nematė, kokie įvykiai klostėsi prie kaimo kultūros centro.

Po Mišių prie Tiltagalių kaimo kultūros centro atvažiavęs A.Matulas ketino pastatyti automobilį „Hyundai Elantra“, kai pamatė iš centrinės gatvės išsukantį ir į aikštelę dideliu greičiu atvažiuojantį žalios spalvos mikroautobusą „Volkswagen Multivan“.

Įvažiavęs į aikštelę mikroautobusas kliudė parlamentaro automobilio kairės pusės galinę dalį. Nuo smūgio išdužo galinis žibintas, buvo apgadintas sparnas ir buferis.

Po šio nelemto susidūrimo ir įvyko konfliktas, peraugęs į muštynes su policijos pareigūnais.

Seimo nariui iškvietus policiją, neblaivūs atvykėliai ėmė grasinti, liepė jam kuo greičiau dingti iš avarijos vietos.

Įkaušusi kompanija pažėrė grasinimų, bauginimų ir keiksmų.

Mikroautobusu važiavę vyrai užsipuolė į avarijos vietą atvykusį šventės metu budėjusį Karsakiškio policijos nuovados viršininką Rolandą Masiulį ir inspektorių Vitalį Saladūną.

Pareigūnus mušė ir spardė

Neblaivi kompanija keikėsi, įžeidinėjo necenzūriniais žodžiais, galiausiai užpuolė ir sumušė abu pareigūnus. Vienam jų iš uniformos teliko tik skuteliai.

Nuo keliskart didesnio užpuolikų būrio pareigūnai bandė apsiginti guminėmis lazdomis. Aplinkiniai dar bandė chuliganus bent jau žodžiais apraminti, tačiau šie nekreipė jokio dėmesio.

Įsisiautėjusius smurtautojus sutramdė į incidento vietą atvykusios papildomos policijos pajėgos.

Kodėl užsipuolė policijos pareigūnus, įtariamieji dorai paaiškinti negalėjo. Kitą dieną ne vienas jų suprato padaręs didelę kvailystę.

Bent tokį įtariamųjų požiūrį apie sekmadienio įvykius perteikė jų advokatai po po-kalbio su jais.

Tačiau nė vienam smurtautojų, drąsiai kumščiais savaitgalį besišvaisčiusių prieš du pareigūnus, vakar neužteko drąsos prisipažinti.

Vis dėlto toks neigimas įtariamiesiems nepadės išsisukti nuo atpildo.

Prieš pareigūnus smurtavę vyrai nė nenutuokė, jog visas incidentas buvo nufilmuotas buitinę kamera, o įrašas, kaip daiktinis įrodymas, perduotas policijai.

Įtariami dar ir plėšimu

Įtariama, kad dalis su Tiltagalio įvykiais susijusių Panevėžio rajono gyventojų dalyvavo gegužės pabaigoje Kupiškio rajone vykusiame užpuolime.

Kupiškio rajono apylinkės prokuroras Gintautas Starkus patvirtino, jog dalis minėtų įtariamųjų yra tie patys asmenys, kurie, manoma, sumušę vietos gyventojus.

Tačiau kol vyksta šio įvykio ikiteisminis tyrimas, pareigūnas nesutiko paviešinti įtariamųjų pavardžių.

„Keliems įtariamiesiems pareikšti įtarimai dėl plėšimo“, – sakė G.Starkus.

Daužė strypais, badė kardu

„Panevėžio rytas“ rašė, kad gegužės antroje pusėje sužvėrėjusios gaujos Kupiškio rajone buvo stipriai sumuštas keturių vaikų tėvas.

Maždaug dešimt į namus įsiveržusių užpuolikų vyrą daužė metaliniais strypais, badė kardais, kai kurie smūgiavo kastetais.

Nukentėjusiajam buvo sulaužyti keli šonkauliai, perdurta ranka, perkirsta galva, smarkiai sumuštas visas kūnas.

Be to, įsibrovėliai savo atsivežtais strypais, beisbolo lazdomis ir kardais suniokojo aukos namus – išdaužė langus, aplamdė baldus. Gauja neblaivių chuliganų pagrobė beveik už 1000 litų vertės šeimininkų daiktų. Tačiau eidami per kiemą, dalį jų sumetė į šulinį.

Į policijos pareigūnus kreipėsi nukentėjusiojo žmona, gyvenanti Subačiaus seniūnijos Butrimų kaime. Ji papasakojo, kad apie 19 valandą į jų namus atvažiavo mikroautobusas.

Iš jo išlipęs jaunuolis pasakė ieškąs Subačiuje gyvenančios merginos. Šeimininkai atsakė, kad tokios pas juos nėra ir bandė išprašyti svečią. Tuomet šis atsisuko ir trenkė moteriai. Po to įlipo į laukiantį automobilį ir išvažiavo.

Netrukus kieme pasirodė tas pats mikroautobusas, lydimas dar vieno automobilio. Iš jų išlipo didelis būrys neblaivių 20-25 metų vaikinų.

Kieme buvusi šeimininkė su mažesniais vaikais nubėgo į trobą ir pasislėpė. Kartu su jais pasislėpė ir tuomet kieme buvęs kaimynas.

Tarp atvykėlių ir šeimininko kilo konfliktas, nes gauja bandė pulti jo aštuoniolikmetį sūnų. Tačiau tėvas ėmė ginti. Tuomet visi atvykėliai puolė mušti šeimininką.

Šie Panevėžio rajono gyventojai žinomi ir Biržų rajono policijos pareigūnams.

Vaikinai buvo apklausti kaip įtariamieji vagystės byloje, tačiau nepavykus surinkti jų kaltę patvirtinančių įrodymų, ji teismo taip ir nepasiekė.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.