Prabangias vilas pamatė ir valdininkai

Kauno apskrities viršininko administracijoje vėl ieškoma būdų, kaip įteisinti skandalingą Kiškių tako aferą

„Kauno diena“ prieš keletą metų atskleidė skandalingą prabangių vilų aferą. Prestižinėje Panemunės vietoje vietoj žadėtųjų statyti kuklių poilsio namelių iškilo modernūs pastatai. Tiesa, dokumentuose iki šiol nurodoma, kad tai poilsio nameliai.

Po kilusio skandalo tuometinis Kauno apskrities viršininkas Valentinas Kalinauskas ištesėjo savo pažadą ir uždraudė keisti minėtų pastatų paskirtį. Tačiau „Kauno dienos“ žiniomis, pasikeitus apskrities vadovybei, vėl ieškoma būdų, kaip šią aferą įteisinti.

Gudriai suregztas planas

Prieš trejus metus buvusioje vaikų vasaros stovykloje „Banga“ pradėtas formuoti naujas privačių namų kvartalas. Oficialiuose dokumentuose buvo nurodoma, kad vietoj senųjų poilsio namelių ketinama pastatyti naujus. Tačiau tai tebuvo priedanga pradėti prabangių vilų statybą.

Šią gudriai suregztą aferos schemą įgyvendino bendrovė „Rodena“. Būtent jai atiteko ne tik žlugusios stovyklos nameliai, bet ir buvo išnuomotas žemės sklypas. Vėliau išlieti pamatai buvo parduoti 14 asmenų.

Nepaisant to, kad akivaizdžiai matėsi, jog vaizdingoje Panemunės vietoje statomi ne poilsio nameliai, o prabangios vilos, kai kurie Kauno apskrities viršininko administracijos valdininkai žarstėsi absurdiškais teiginiais.

Vienu metu net tvirtinta, kad šioje vietoje prabangias vilas mato tik „Kauno dienos“ žurnalistai. Jie neva klaidina visuomenę, nes dokumentuose nurodyta, jog tai yra poilsio nameliai. Po publikacijų spaudoje apie padarytus pažeidimus prabilo Aplinkos ministerijos vadovai, o vėliau tai patvirtino ir Valstybės kontrolė.

Laukė vadovybės kaitos

„Kai apskričiai vadovavo V.Kalinauskas, taip pat bandyta pakeisti Kiškių take iškilusių pastatų paskirtį. Tačiau viršininkas tam kategoriškai prieštaravo. Pasikeitus vadovybei minėtų valdų šeimininkams vėl atsirado vilčių įgyvendinti savo sumanymą. Sunku pasakyti, ar jiems tai pavyks, tačiau tam tikri judesiai jau prasidėjo“, – teigė vienas Kauno apskrities viršininko administracijos darbuotojas, nenorėjęs viešai skelbti savo pavardės.

Kiškių tako pirmajame sklype iškilę 14 pastatų „Registrų centre“ įregistruoti kaip poilsio nameliai. Jų ir žemės paskirtis gali būti pakeista Kauno apskrities viršininko administracijos iniciatyva.

Viršininkas susipainiojo

Naujasis Kauno apskrities viršininkas Zigmantas Benjaminas Kazakevičius, vakar paklaustas apie skandalingąją Kiškių tako istoriją, iš pradžių teigė, kad žemės paskirtis bus keičiama.

„Ten stovi gyvenamieji namai. Kam žmones laikyti nežinioje? Faktą reikia pripažinti. Suprantu, kad ten buvo suregzta gudri afera, tačiau dabar jau reikia su tuo susitaikyti“, – tikino Z.B.Kazakevičius.

Tačiau po keliolikos minučių Kauno apskrities viršininkas savo nuomonę pakeitė. „Paprašiau, kad specialistai patikslintų susidariusią situaciją. Kiškių tako pirmajame sklype esantys pastatai užregistruoti kaip poilsio nameliai. Tokia pat ir žemės paskirtis. Buvęs viršininkas davė pažadą nieko nekeisti. Mes taip pat žadame laikytis tokios pat pozicijos. Nebent teismas mus įpareigotų elgtis kitaip“, – teigė viršininkas.

Z.B.Kazakevičius prasitarė, kad dėl Kiškių tako istorijos gautas prašymas. „Jo turinio nežinau. Tai mano pavaduotojo Valdemaro Šerkšnio kuruojama sritis“, – tikino viršininkas.

Tačiau V.Šerkšnys vakar to nei patvirtino, nei paneigė. „Manau, kad tai gana prieštaringai vertinama istorija, todėl sprendimą turėtų priimti pats viršininkas. Kol kas jokios kalbos apie paskirties pakeitimą nėra. Sunku pasakyti, kaip bus vėliau“, – teigė V.Šerkšnys.

Pasigirdusius gandus neigia

Kauno apskrities viršininko administracijos kuluaruose kalbama, kad anksčiau ar vėliau minėtų pastatų paskirtis bus pakeista. „Jūs pasidomėkite, kur gyvena Kauno apskrities viršininko pavaduotojas Konstantinas Pesenka. Tada daug kas paaiškės“, – tikino keletas darbuotojų.

Iš tiesų minėtas valdininkas gyvena Kiškių gatvėje 20A numeriu pažymėtame name. Kažkada šis pastatas taip pat priklausė skandalingai pagarsėjusiai bendrovei „Rodena“. Būtent šios bendrovės iniciatyva Kiškių tako pirmajame sklype ir iškilo prabangių vilų kvartalas.

K.Pesenka neslėpė, kad gyvena netoli skandalingojo kvartalo. „Tačiau apie šią istoriją žinau tik tiek, kiek rašė spauda. Tai nėra mano kuruojama sritis, todėl nieko daugiau nežinau“, – tikino viršininko pavaduotojas. Pasigirdusias kalbas, kad jis gali daryti įtaką „reikiamų sprendimų“ priėmimui, K.Pesenka kategoriškai paneigė.

Be to, jis tikino butą prestižinėje Panemunės vietoje pirkęs ne iš bendrovės „Rodena“.

Pirmieji darbai jau atlikti

Nepaisant to, kad Kiškių take iškilusių namų paskirtis kol kas nepakeista, tačiau pirmieji žingsniai ten link žengti. Prieš ketverius metus buvo patvirtintas pirmojo sklypo detalusis planas. Tačiau jame nebuvo įteisintos atskiros valdos.

Tuo tarpu pernai Kauno savivaldybės administracijos direktoriaus Giedriaus Buinevičiaus įsakymu patvirtintas jau kitas detalusis planas. Minėta teritorija suskaidyta į 14 atskirų sklypų.

Kitas žingsnis – žemės paskirties pakeitimas. „Tai norėta padaryti, tačiau iki šiol tam prieštaravo Kauno apskrities viršininko administracija. Kol kas naujų dokumentų negavome“, – teigė Urbanistikos skyriaus vedėjas Nerijus Valatkevičius.

Valdininkas neslėpė, kad Savivaldybė šioje situacijoje tėra savotiška stebėtoja, nes viskas priklauso nuo apskrities viršininko administracijos.

„Jeigu iš Kauno apskrities viršininko administracijos gautume sutikimą keisti žemės paskirtį, bijau, kad turėtume tai padaryti. Kitu atveju atsidurtume teisme ir bylą pralaimėtume“, – tvirtino valdininkas.

Arūnas Andriuškevičius

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Statyba su žyma , , , , , , , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.