Stano miega nuosavoje kino salėje

Garsaus daininkino Stanislavo Stavickio (Stano) namuose baigti daugiau kaip metus trukę remonto darbai. Dabar sename bute vyrauja klasikinio ir modernaus stiliaus elementai, netrūksta atlikėjo garbinamos gyvosios gamtos atstovų.

Naują skaitmeninę vaizdo plokštelę „5 metai“ išleidęs Stano sako, jog Vilniaus centre esančias patalpas pirko prieš kelerius metus. Per du aukštus išsidėsčiusiame bute atlikėjas buvo nusprendęs įkurti įrašų studiją. Tačiau pradėjęs remontą dainininkas suprato, jog čia norėtų gyventi pats. „Tokioje vietoje – sostinės centre, neapsimoka kurti studijos, ją galima įrengti ir už miesto. Todėl čia atsirado gyvenamosios patalpos“, – savo planų pasikeitimą paaiškino Stano.

60 kvadratinių metrų Stano buto suplanavimas – netradicinis. Pirmiausia įžengę pro duris svečiai patenka į nedidelį kambarį-holą, iš kurio laiptais galima nusileisti į kitus du kambarius – svetainę ir kino studiją. Kaip prisimena dainininkas, šios patalpos iki remonto buvo apleistas, netvarkingas pusrūsis, todėl kainavo nebrangiai. „Dabar kai butų kainos taip padidėjo, jis kainuotų triskart brangiau“, – sako namų šeimininkas.

Atgaivinta klasika

Trijuose Stano kambariuose suderinti ir skirtingų stilių dizaino sprendimai. Viršutiniame aukšte esančiame kambaryje vyrauja klasikinis stilius, kurį atlikėjas nusprendė paįvairinti keliomis moderniomis detalėmis.

Šalia aukšto mediniais rėmais lango atlikėjas pastatė grūdinto stiklo stalą. Taip į klasikinį stilių buvo įterpta plastiškos eklektikos. O derinant prie natūralios vaškuotos odos vyšninės spalvos sofos buvo pakabintos klasikinio stiliaus sodriai raudonos spalvos užuolaidos.

Ant aukštų ir baltai dažytų lubų buvo restauruota istorinė interjero puošybos detalė – rozetė. Iš jos vidurio nuleistas plastiškas eklektinis šviestuvas, dažnai vadinamas medūza.

Kaip sako Stano, šiame namų kampelyje geriausiai sekasi krimsti muzikos vadybos studijas bei skaityti knygas.

Svetainėje – gamtos dvelksmas

Laiptais nusileidus į svetainę, dėmesį patraukia per vieną jos sieną įrengtas didžiulis natūraliais skaldytais akmenimis dekoruotas akvariumas. Jame plaukioja ne tik žuvytės, bet ir dainininko iš Ispanijos parsivežtas rankų darbo laivas, sumesti draugų dovanoti suvenyrai. Akvariumo sienoje esančias nišas Stano pritaikė praktiškai – dviejose iš jų sukrovė kompaktinius ir vaizdo diskus, o juos pridengė nedidelėmis natūralaus bambuko žaliuzėmis, nišoje po akvariumu pastatė didelį televizorių.

Ssvetainėje dominuoja raudona ir balta spalvos. Tokį interjerą Stano nusprendė paįvarinti natūraliais akmeninis ir jais dekoravo raudonų sienų apačią, po akvariumu esančią nišą, palanges, laiptus prie durų, radiatorių nišas.

Tačiau akmuo – ne vienintelis gamtos motyvas Stano namuose. Kaip sako pats atlikėjas, jo būste yra po dalelę iš skirtingų stichijų. „Žinduolis katė – žemės gyvūnas, žuvys – vandens, o papūgėlė narvelyje ant palangės simbolizuoja dangaus platybes, oro erdvę. Žmogus privalo turėti tai, ką civilizacija pavertė naminiais gyvūnais“, – sako Stano.

Atlikėjas prisipažįsta, kad visa, kas iš gamtos jam patinka, padeda atsipalaiduoti. Priešais akvariumą Stano gali praleisti valandų valandas. Todėl svetainė ir priešais akmeninis dekoruotą sieną stovinti šampano spalvos odinė sofa yra mėgstamiausios atlikėjo vietos namuose.

Miega kino salėje

Merginų numylėtinis Stano namuose retai leidžia laiką. „Dažniausiai namo grįžtu tik pernakvoti“, – sako atlikėjas. Net ir daug mačiusius nustebintų Stano miegamasis. Jame nėra nė vieno lango, tik uždara erdvė, iš kurios galima patekti į vonios kambarį. Poilsio kambaryje įrengta kino studija su didžiuliu ekranu ant sienos, pastatytas projektorius, garso aparatūra, o kitame kambario gale stovi sofa, ant kurios miega vaikinas.

Iš šio netradicinės poilsio vietos galima patekti ir į nedidelę virtuvę, kuri įrengta praėjime tarp miegamojo ir svetainės. „Senuosiuose namuose virtuvės neturėjau, ji man nelabai reikalinga, nemėgstu gaminti. Todėl ir čia ji nedidelė“, – teigia dainininkas.

Muzikanto ir dizainerio suokalbis

Stano interjero klausimais konsultavo dizaineris Audrius Tamošaitis. Jis ir pasiūlė atlikėjui buto interjerą paįvairinti įdomiomis interjero detalėmis, natūraliais skaldytais akmenimis. „Norėjome daugiau natūralumo, gamtos detalių, derinome prie atlikėjo charakterio, gyvenimo būdo“, – sako Tamošaitis.

Dalį vienos svetainės sienos paversti veidrodine taip pat pasiūlė dizaineris. Jo teigimu, veidrodžiai praplečia erdvę, suteikia jaukumo. Atlikėjas prisipažįsta, jog kai kurie sprendimai jį iš pradžių baugino, pavyzdžiui, raudonos ir baltos sienos, veidrodžiai. „Bijojau, kad nebūtų per daug kičo, o spalvos neveiktų neigiamai“, – dalijasi prisiminimais šeimininkas. Dabar dainininkas sako nesigailįs paklausęs patarimų.

„Suderinti mano norus ir jo pasiūlymus buvo paprasta. Mes bendravome kaip skirtingų sričių specialistai. Jis man apie interjerą kalbėjo taip, kaip aš kalbėčiau į įrašų studiją atėjusiam žmogui – aiškiai ir suprantamai“, – tvirtina Stano. Visi interjero sprendimai buvo derinami palaipsniui.

Svajonių namai – prie vandens

Gamtą mėgstantis Stano norėtų, kad pro jo svajonių namų langus matytųsi jūra, upė arba ežeras. Kaip pasakoja atlikėjas, anksčiau svajonių namams jis kėlė daugiau praktinių reikalavimų. Todėl visos buto kambarių sienos padengtos garsą izoliuojančia plėvele. „Nenoriu savo gyvenimo būdu kaimynams trikdyti ramybės, nei girdėti, ką jie veikia namuose“, – teigia popdainininkas.

Stano sako, jog dabartiniu būstu yra patenkintas, tačiau prisipažįsta, jog jame trūksta dviejų svarbių dalykų – pianino svetainėje, kuriam numatytoje vietoje šiuo metu rymo gitara, ir knygų lentynos pirmajame aukšte. „Norėčiau virš sofos per visą sieną įtaisyti didelę lentyną, kurioje galėčiau sudėti knygas“, – sako atlikėjas.

Dabar Stano savo knygas tvarkingai sudėliojo ant grindų prie sofos, palei sieną.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Interjeras su žyma , , , , , , , , , , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.