Aplink pasaulį per 40 dienų

Nušalintasis prezidentas Rolandas Paksas savojo penkiasdešimtmečio proga išskrido į kelionę aplink pasaulį

Iškilmingos palydėtuvės Kyviškėse, Vilniaus Dariaus ir Girėno aeroklubo aerodrome, praėjusį šeštadienį surengtos Rolandui Paksui ir jo bendražygiui rusui Vladimirui Makagonovui. Trečiasis įgulos narys austras Eugenas Salpiusas iš Kyviškių startuoti negalėjo ir prie lėktuvo SM-2000 „Phoenix” ekipažo prisidėjo nusileidus pirmoje kelionės stotelėje Vengrijoje jau tą pačią dieną. Kelionės pradžioje jo vietą trumpam buvo užėmęs lėktuvą sukonstravusios firmos „Technoavia” inžinierius Kirilas Kalpokovas.

„Dar keliolika minučių, ir prezidentas išskris. Teliks laukti žinių ir žymėti naujai įveiktas atkarpas,” – palydėtuves pradėjo artimas Pakso bičiulis žurnalistas Edmundas Ganusauskas. Lygindamas kelionę aplink pasaulį su „žmogaus ryžto, dvasios stiprybės Everestu”, jis įteikė Paksui „Lituanikos” ženklelį, kurį segėjo garsus alpinistas Vladas Vitkauskas, kai kopė į minėtą viršukalnę.

Netrukus pasirodė ir plačiai besišypsantis jubiliatas Paksas. Jį iškart puolė sveikinti Liberaldemokratų partijos bendražygiai – parlamentarai Valentinas Mazuronis ir Onutė Valiukevičiūtė. Skrydį ir ekipažą palaimino kunigas Juozapas, kurio parapijai priklauso Paksų šeima. „Kad jums visiems ir Lietuvai būtų gerai,” – atsisveikindamas su susirinkusiaisiais pasakė Paksas. Jis pirštais parodė jau įprastą pergalės ženklą ir įlipo į lėktuvo kabiną.

Prieš skrydį kalbinta nušalintojo prezidento žmona Laima Paksienė taip pat neslėpė džiaugsmo. Ji teigė pernelyg nesijaudinanti: „Visų nuotaika gera, mūsų šeima tiki, kad viskas bus gerai. Jei galėtume, virš šios minios įžiūrėtumėme baltą geros auros kupolą”. Paksienė sakė esanti optimistė, bet kartu su vyru neskristų. Ji taip pat atmetė skeptikų priekaištus, esą Pakso skrydis tėra reklaminis triukas.

Iš pradžių skelbta, kad palydėti Pakso pakils lakūnai Robertas Noreika ir Laimis Jonys. Tačiau žiūrovų laukė staigmena – iš kažkur pasirodė dar vienas lydintis lėktuvas, kuriame buvo lakūnai Alys Raupelis ir Viktoras Kurvelis. Visi trys lėktuvai apsuko ratą apie aerodromą ir grįžo atsisveikinti su žiūrovais.

Lektuve SM-2000 „Phoenix” sumontuota šiuolaikinė navigacinė įranga GNS ir deguonies sistema. Jis pritaikytas skraidyti dieną ir naktį, sudėtingomis oro sąlygomis. Maksimali skrydžio trukmė yra apie 6 valandas. Greitis – 310-350 kilometrų per valandą.

Vietos įgulai lėktuvėlyje mažoka. Jame sukrautos dvi dėžės dokumentų ir žemėlapių, plaustas, gelbėjimosi kostiumas ir kiti daiktai. Paksas į kelionę pasiėmė ir Lietuvos trispalvę, ją žadėjo kelti ant lėktuvo kiekvienoje sustojimo vietoje. Kelionę planuojama baigti per 40 dienų, ilgesniam laikui sustojant pailsėti tik Australijoje.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.