Bajoriškoje puotoje atgijo bajorų tradicijos

Vakar Trakų Vokėje, Tiškevičiaus rūmuose Vilniaus turizmo informacijos centras (TIC) pristatė vieną naujausių kultūrinio turizmo renginių „Bajoriška puota Tiškevičių rūmuose”.
„Bajoriškos puotos” svečiai pasinėrė į spalvingą ir kupiną prabangos Lietuvos bajorų gyvenimą. Puotos dalyviai buvo supažindinti su autentiškomis bajorijos tradicijomis, turėjo progą praleisti vakarą Lietuvos bajorų palikuonių draugijoje. Paslaugūs liokajai, senoviniai indai, istoriniai kostiumai ir grakštūs šokiai sukūrė tikrą šventės aurą.
Puotos svečiai į rūmus žengė raudonu kilimu, renginio metu jiems skambėjo gyva istorinė muzika, rūmų fotografas svečius fotografavo su bajoriškai pasidabinusiais aktoriais, vaidinusiais rūmų gyventojus. Puotos svečiai stebėjo įšventinimo į bajorus ceremoniją, vakarienėje su bajorais skanavo bajoriškų valgių, šoko polonezą. Po šokių pokylio svečiai buvo pakviesti bajoriškai „arbatėlei” – arbatos, „Krupniko”, desertų ragavimui, o taip pat galėjo pajodinėti rūmų žirgais, pasivaikščioti po rūmų parką bei įsiamžinti bendroje nuotraukoje.
„Apibendrinę atvykstančių užsienio turistų poreikius, o taip pat įvertinę turtingus ir iki šiol nepakankamai išnaudojamus Vilniaus miesto turizmo išteklius ieškojome vietų, kurias galime parodyti turistams. Atradome ne tik rūmus, bet ir bajorus juose. Tikimės, kad šis bendras mūsų projektas sulauks gausaus užsienio turistų dėmesio”, – sakė Vilniaus TIC direktorė Iveta Balserienė, drauge su Lietuvos karališkosios bajorų sąjungos vadu Kęstučiu Ignatavičiumi pristačiusi projektą.
Projekto „Bajoriška puota Tiškevičių rūmuose” dailininkas Sergėjus Bocullo, kostiumų autorė dizainerė Jolanta Rimkutė. Kultūrinę programą atlieka Vilniaus styginių kvintetas, vadovaujamas Lioniaus Treikausko. Projekto baletmeisteris Petras Skirmantas, Nacionalinės M. K.Čiurlionio menų mokyklos direktoriaus pavaduotojas.
Šių metų turistiniam sezonui TIC parengė ir daugiau naujų kultūrinio turizmo renginių: „Nacionalinis vakaras”, „Vilniaus legendos: vaiduokliška kelionė”, „Kelionė į viduramžių miestą”, „Amatų centrai Vilniuje”, „Atraskite Vilniaus senamiestį”. Kaip pastebi Turizmo informacijos centro specialistai, būtent teminiai renginiai, ir turiningas laisvalaikis pritraukia keliautojus į vieną ar kitą vietovę. Nekilnojamų kultūros vertybių lankymas taip pat yra populiaresnis tuomet, kai juose vyksta renginiai arba teminiai kultūriniai projektai, susiję su objekto istorija.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Laisvalaikis su žyma , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.