Įstatymai ir piniginė riboja jaunavedžių fantazijas

Jei Lietuvoje galiotų kitokie įstatymai, pageidaujančiųjų tuoktis Palangos kurorte būtų keliskart daugiau nei dabar. Ir jei taip nesikandžiotų kainos, gal daugiau jaunavedžių rinktųsi ekologišką vestuvių transporto priemonę – arkliais kinkomą karietą.

Palangos miesto savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos skyriaus darbuotojoms dažnai tenka matyti vaizdą, kai aplink sukinėjasi porelės, taip ir neišdrįstančios užeiti į vidų.

Pasak skyriaus vyresniosios specialistės Vilmos Vaitkuvienės ir raštvedės Almos Serapinienės, pageidaujančiųjų susituokti būtent Palangoje pakanka, tačiau juos tenka nuvilti – kurorte santuoką gali užregistruoti tik vietos gyventojai, gyvenamąją vietą deklaravę Palangoje.

Jaunavedžių pageidavimus riboja ir kiti biurokratiniai draudimai. Pavyzdžiui, daugėja porų, amžiną priesaiką norinčių duoti ant Birutės kalno, prie jūros ar gamtoje. Tačiau tam būtina gauti mero leidimą.

Anot V. Vaitkuvienės, susituokti kurorte nori poros ir iš aplinkinių rajonų. Tik į pajūrį juos vilioja ne išskirtinė vieta, o viešumo baimė. Kartą Kretingos gyventojai aiškino nenorį tuoktis gimtajame mieste, nes apie tai bus paskelbta vietos laikraštyje.

Pastaruoju metu padaugėjo vietos gyventojų, grįžtančių iš užsienio ir norinčių įregistruoti santuoką. Tokie dažniausiai susituokti nori kuo greičiau.

Beje, palangiškės nesinaudoja tuo, kad kurorte lankosi daug užsieniečių. Jos į vyrus dažniau renkasi tautiečius.

Jaunikio prašo pajamų deklaracijos

Šiandien Klaipėdoje viena uostamiesčio jaunavedžių pora atidarys „vestuvinių karietų” sezoną. Pasak vadeliotojų, norinčiųjų savo vestuvėse važiuoti arkliais kinkytomis karietomis kasmet vis daugėja, tačiau ne kiekvienam šį užmojį pavyksta įgyvendinti.

„Pasiūlymų sulaukiu daug, bet ne su visais sutinku, – sakė vedeliotojas Rimantas. – Kodėl? Didelė atsakomybė ir rizika. Mieste būna didelis eismas, o kai kurie vestuvininkai pageidauja važiuoti ir per centrą, kad visi matytų visi. Bet vairuotojų kultūra Lietuvoje – žemo lygio”.

Ne kiekvienas vedeliotojas ir išdrįsta važiuoti į miestą. Tam esą ryžtąsi tik profesionalai.

Rimantas prieš kurį laiką kreipėsi į draudimo agentūras, norėdamas apsidrausti, tačiau nė viena nesutiko imtis Lietuvoje analogų neturinčio atvejo.

„Amerikoje draudžia viską, net vyrišką organą, o pas mus arklį su vadeliotoju atsisako drausti”, – stebėjosi pašnekovas.

Kiek kainuoja savo vestuvių ceremonijoje pasirodyti karieta, vadeliotojas neišduoda ir teigia kad kaina – derybų objektas.

Rimantas juokauja, kad atėjęs tartis jaunikis kartu turėtų atsinešti ir pajamų deklaraciją. Tik žvilgtelėjęs į ją, vadeliotojas galės pasakyti, kiek kainuos vestuvės.

Pašnekovas pripažino, kad tokią pramogą dažniau sau leidžia turtingesni žmonės. Vėliau jis prasitarė, kad karietos nuomos kaina – lygiagreti limuzinui.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Įvairenybės su žyma , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.