Dėl pridėtinės vertės mokesčio

Kokiais atvejais įmonė PVM mokėtoja turi teisę parduoti savo ilgalaikį turtą – lengvąjį automobilį – be PVM?

Pagal Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo (PVMĮ) 33 straipsnį, lengvojo automobilio pardavimas neapmokestinamas PVM, jeigu lengvasis automobilis buvo įsigytas (su PVM arba be PVM) po 2002 metų liepos 1 dienos ir naudotas kaip ilgalaikis turtas tik įmonės vidaus reikmėm, t. y. su juo nebuvo teikiamos keleivių vežimo už atlygį arba mokymo vairuoti paslaugos (jei už vairavimo paslaugas buvo skaičiuojamas PVM) bei jis nebuvo išnuomojamas. Tokiu atveju lengvasis automobilis privalo būti parduotas be PVM (nenurodomas joks PVM tarifas) bet kokiam pirkėjui, o PVM sąskaitoje faktūroje būtina įrašyti nuorodą į PVMĮ 33 straipsnį.

Ar pardavus pagal PVMĮ 33 straipsnį lengvąjį automobilį be PVM, įmonei reikės tikslinti PVM atskaitą kaip mišrios veiklos atveju?

Jei įmonė parduoda savo naudotą ilgalaikį turtą be PVM, tai tokiu atveju, pagal PVMĮ 60 straipsnį, nėra laikoma, kad vykdoma mišri veikla.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Specialistai konsultuoja su žyma , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.