Pedagogai mokykloje dirba ir per atostogas

Mokytojams kitų specialybių atstovai neretai pavydi ilgų atostogų: kiekvieną vasarą pedagogams oficialiai priklauso beveik du mėnesiai – 56 dienos – poilsio. Tačiau vieni kalbinti uostamiesčio pedagogai sako, kad visus mokslo metus prabuvus psichologinėje įtampoje, ne pro šalį būtų ir ilgiau negrįžti į mokyklą, o kitiems net ir mėnuo atostogų tęsiasi kaip amžinybė.

Šiuo metu dauguma mokytojų jau atostogauja. Tik dalis vis dar užsuka į mokyklas sutvarkyti „nebaigtų reikalų”, taip pat visi dvyliktokų auklėtojai tebelaukia galutinių abiturientų valstybinių egzaminų rezultatų. Tik tuomet, kai dvyliktokams bus įteikti atestatai, auklėtojai sako galėsiantys ramiau atsikvėpti.

Nors 56 dienų trukmės atostogos priklauso ir mokyklų vadovams, turbūt nė vienas iš jų tokiam laikui neatitrūksta nuo mokyklos reikalų. „Manau, mieste nerasite nė vieno direktoriaus, kuris tiek atostogautų. Realiai aš atostogauju vieną mėnesį, ir tai su pertraukomis. Manau, ir kiti panašiai”, – sakė „Versmės” vidurinės mokyklos direktorius Valerijus Kuzliakinas.

Neišnaudotas vasaros atostogų dienas mokyklų vadovai sako prisidedantys prie rudens ar žiemos atostogų.

Uostamiesčio pedagogų ir mokyklų vadovų teiravomės, ką jie per atostogas veiks.

Vydūno vidurinės mokyklos chemijos ir biologijos mokytoja Vilija Šatkauskienė

Atostogausiu su šeima – dalį laiko Lietuvoje, dalį – užsienyje. Žadame vykti į Prahą. Jau esame su vyru ten buvę, labai patiko, o dabar norime vaikams parodyti. O šiaip labiau mėgstame keliauti po Lietuvą. Kai grįžtame iš užsienio, visada džiaugiamės, kokia mūsų šalis graži, ir žmonės jau daugiau šypsosi. Laikas nuo laiko darome turnė po visą Lietuvą automobiliu: keliaujame porą savaičių, po to 2-3 dienoms užsukame namo – susitvarkome, civilizuotai išsimaudome, ir vėl vienai ar porai savaičių iškeliaujame. Mes niekuomet nemiegame viešbučiuose, neužsukame pas pažįstamus ar gimines – miegame palapinėje. Išleidžiame krūvą pinigų, nes labai mėgstame pietauti pakelės kavinukėse.

H. Zudermano vidurinės mokyklos vokiečių kalbos mokytoja Virginija Bajalienė

Kur mokytojai leidžia atostogas, labai priklauso nuo pinigų kiekio. Tik nedidelė dalis jų atostogauja užsienyje, daugiausia – kaimuose, pas gimines. Aš pernai mėnesį laiko praleidau Airijoje prie vandenyno. Tikrai nebūčiau galėjusi šiaip išvykti, bet ten dirba mano vyras. Šįmet atostogausiu Lietuvoje. Šiandien man paskutinė darbo diena (birželio 28 d. – Aut. past.) o į darbą grįšiu rugpjūčio 27 dieną. Ar ne per ilgos atostogos? Ką jūs! Mūsų darbas tikrai sunkus, patiriame didžiulį psichologinį krūvį. Mes gi auklėjame jaunąją kartą, ir nuo to, kaip tai padarysime, priklauso visų mūsų ateitis. Kolegėms dažnai sakau, jog galime mažą vaiką pakylėti, o galime ir susmukdyti. Todėl manau, jog mokytojas neturėtų kasdien galvoti apie tai, kaip pragyventi Jis turi pailsėti – Lietuvoje ar užsienyje, nesvarbu. Tačiau šiandien taip dar nėra. Jei reikėtų gyventi tik iš savo atlyginimo, vargu ar galėčiau sau leisti nors Palangoje ilgiau pailsėti.

H. Zudermano mokyklos socialinės pedagogė Jolita Grigaitienė

Dirbsiu iki liepos 11 dienos – pavaduoju direktorę. Na, o vasarą praleisiu kaime – pas mus vyksta „amžiaus” statybos. Galbūt savaitei ir pavyks kur nors ištrūkti. Stengsiuosi visiškai atitrūkti nuo knygų, mokymosi. Aš ne tik dirbu, bet ir studijuoju teisę, todėl pakankamą krūvį turėjau per mokslo metus. O vasarą norisi nieko neveikti, – šypsosi.

H. Zudermano mokyklos dvyliktokų auklėtoja, geografijos mokytoja Rita Kačinienė

Kai dvyliktokams pagaliau įteiks atestatus, manau tikrai bus įmanoma atsipūsti. Dabar reikia atestatus sutikrinti, laukiame egzaminų rezultatų – jaudinamės, kad jie būtų geri. Dvyliktokai dažnai man skambina, vis klausia, kokie rezultatai. Tenka ir paguosti, ir gerą žodį pasakyti, kad nesijaudintų. Kartais užtenka apsikabinimo, ir mokiniui tampa geriau. O atostogas praleisiu Lietuvoje – pas mus tikrai daug vietų, kurias galima aplankyti. Bet pirmiausia važiuosiu pas mamą į kaimą. Išvažiuoti tolėliau sudėtinga finansiškai, nes aš turiu tris vaikus, bet po užsienį pakeliauju per mokslo metus, per įvairius projektus.

Gedminų pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos mokytoja Aiva Simonavičienė

Jeigu viskas pavyks, 10 dienų planuoju praleisti Ispanijoje. O šiaip, tai labai intensyviai ruošiamės rugsėjo 1-ajai. Nors oficialiai mano atostogos baigsis rugpjūčio 23 dieną, jau rugpjūčio pirmoje pusėje grįšiu repetuoti ir dirbti su vaikais. Nuo kitų metų turėsiu užklasinę veiklą, todėl visi renginiai guls ant mano pečių. Realiai atostogausiu gerą mėnesį, tačiau man to pakanka. Yra mokytojų, kurie išeina ir nesirodo mokykloje visas 56 dienas, tačiau aš derinu poilsį su darbu mokykloje. Man tai patinka.

Gedminų mokyklos direktorius Aurelijus Liaudanskas

Atostogauti pradedu nuo ateinančio pirmadienio. Tačiau, kad ir kaip norėtume, direktoriaus atostogos negali tęstis visą vasarą. Yra daug paruošiamųjų darbų, dokumentų tvarkymo. Tai užima pakankamai daug laiko, todėl rugpjūčio 1 dieną aš jau turėsiu būti savo darbo vietoje. Laisvą turėsiu tik liepą, tačiau, manau, kad bent kartą per savaitę reikės užsukti ir į mokyklą – nutraukti savo darbo neįmanoma. Mane pavaduojantys žmonės ne visada nori prisiimti atsakomybę už tam tikrus dalykus, direktoriui tenka pačiam spręsti tuos klausimus. Gal kiti vadovai, kurie turi labai geras sąlygas poilsiui, atitrūksta daugiau, tačiau aš niekada neišnaudoju dviejų mėnesių atostogų – man tai atrodo labai daug. Šiais metais sulaužysiu seną tradiciją ir pirmą kartą visas atostogas praleisiu Lietuvoje, pabūsiu kaime pas mamą.

„Žaliakalnio” vidurinės mokyklos direktorius Vitalijus Jakobčiukas

Mokyklų vadovams ilsėtis dar ne laikas, nes dar negavome visų egzaminų rezultatų, neišduoti atestatai. Ką tik baigėme sutvarkyti ugdymo planą, nes šiais metais vėlavo įvairūs dokumentai – dėl vadovų darbo krūvio, tarifikacinių valandų ir kiti. Be to, mūsų mokykloje prasidėjo nemaži remontai. Nors yra pavaduotojas ūkio reikalams, tačiau vis tiek dažnai prireikia vadovo parašo, suderinimo ir t.t. Po atostogų į mokyklą turėčiau sugrįžti rugpjūčio 20 dieną, bet, manau, iki to laiko keletą kartų teks užsukti į mokyklą. Nors man pasisekė – turiu labai gerą pavaduotoją, ja pasitikiu, ir dažniausia visus reikalus sprendžiame telefonu. Yra ir vienas kitas mokytojas, kuris vasarą užsuka gėles palaistyti ar teminius planus susitvarkyti. Mano giliu įsitikinimu, mokytojams tokios ilgos atostogos tam ir duotos, gal galėtų bent šiek tiek naujiems mokslo metams pasiruošti. O apskritai atostogos – fantastiškas dalykas, jau vien tuo, kad nesi mokykloje. Kai būni darbe, net nežinau, kaip tą jausmą apibūdinti: jautiesi, tarsi vaikščiotum peilio ašmenimis ar smegenis kažkas spaustų – visą dieną lydi nerimas, kad kas bloga neatsitiktų, nes už viską būsi atsakingas. Kas gali nutikti? Kas tik nori – langas sudužti, siena išgriūti, mokytojui ar vaikui kažkas atsitikti.

Laima Švedaitė

„Vakarų ekspresas”

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Švietimas su žyma , , , , , , , , , , , , .

2 atsiliepimai į "Pedagogai mokykloje dirba ir per atostogas"

  1. mokytojas

    Taigi taip valstybe rupinasi svietimu, mokytojai turi dirbti atostogu metu.

  2. asta

    mokyklu vadovai gali atostogauti ir mokslo metais, o eiliniai mokytojai? tai gal vasara atostogos galetu buti trumpesnes, dirbkime, kols sulauksime visu egzaminu rezultatu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.