Seimas miesto ižde paliko skylę

Klaipėdos savivaldybė šiemet pritrūks kelių milijonų litų vežėjams už lengvatinį keleivių vežimą sumokėti.

Nepaisant savivaldybių pasipriešinimo, vakar Seimas pritarė Vyriausybės siūlytoms 2005-ųjų valstybės biudžeto pataisoms.

Pagal patvirtintą antrąjį Vyriausybė pataisų variantą, bus papildomai perskirstoma 287,5 milijono litų.

30 procentų šios sumos sudarys pinigai, kuriuos Vyriausybė iš pradžių skyrė valstybės deleguotas funkcijas atliekančioms savivaldybėms, o vėliau nusprendė juos atsiimti.

Atima santaupas

Laikai, kai Klaipėdos savivaldybė išsisukdavo iš padėties turėdama galimybę savo nuožiūra perskirstyti iš valstybės biudžeto gautus pinigus socialinėms reikmėms, – praėjo.

Nuo šiol lėšų trūkumą valstybės deleguotoms funkcijoms atlikti valdžia turės dengti surinktų mokesčių, kuriuos skirdavo gatvių remontui, darželių ir mokyklų priežiūrai, sąskaita.

Savivaldybės administracijos Finansų skyriaus vedėjos Aldonos Špučienės teigimu, po Seimo sprendimo miesto valdžia neturės iš ko kompensuoti vežėjams už lengvatinį keleivių vežimą.

„Iki tol turėjome galimybę savo nuožiūra perskirstyti valstybės lėšas: kadangi Gyventojų paramos įstatymas apribojo remiamų žmonių skaičių, sutaupytus pinigus, skirtus socialinėms pašalpoms ir išmokoms mokėti, panaudodavome kitoms socialinėms reikmėms tenkinti, – aiškino A. Špučienė. – Ir nakvynės namus išlaikėme, ir daugiau pinigų skyrėme vaikų teisių apsaugai. Kadangi valdžia nuolat skirdavo per mažai pinigų kompensacijoms mokėti, sutaupytų lėšų prireikdavo ir lengvatinio keleivių vežimo kompensacijoms išmokėti”.

Abu Vyriausybės siūlytus pataisų projektus kritikavęs klaipėdietis Seimo narys Eligijus Masiulis tvirtino, kad dėl lėšų nusavinimo savivaldybėms neteks stimulo geriau tvarkytis ir taupyti.

Kentės miestas

A. Špučienės teigimu, per metus vežėjai už suteiktas paslaugas susirenka apie 20 milijonų litų, iš jų 5-6 milijonus padengia Savivaldybė.

Po Vyriausybės iniciatyvų miestas neteks per penkis milijonus litų sutaupomų pinigų ir iš valstybės biudžeto papildomai gaus tik per 600 tūkstančių. Todėl uostamiesčio ižde atsivers milijoninė skylė.

„Trūkstamas lėšas lengvatinio keleivių vežimo kompensacijoms sumokėti būsime priversti atimti iš miesto. Vyriausybė ir Seimas savo sprendimais verčia viršplanines, savarankiškai surinktas lėšas, kurias Savivaldybė turi teisę savo nuožiūra skirti miesto reikmėms, naudoti jų pačių deleguotoms funkcijoms vykdyti”, – piktinosi Savivaldybės Finansų skyriaus vedėja.

Pagal šių metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo pataisas, daugiausiai perskirstytų lėšų atsidurs socialinės apsaugos (47,2 mln. Lt) ir švietimo sistemos (32,8 mln. Lt) krepšeliuose.

Perpus mažiau – poilsiui, kultūrai ir religijai (18 mln. Lt), viešosios tvarkos ir visuomenės apsaugai (17,4 mln. Lt), aplinkos apsaugai ir žemės ūkiui.

Iš 12,6 mln. Lt, skirtų sveikatos apsaugai, 8,4 mln. litų – medikų atlyginimams didinti.

Natalija Mogučaja

„Vakarų ekspresas”

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.