Fotografijų paroda „Vanishing point“ – Amerikos atradimas iš naujo?

2006 birželio 6 – 17d. „ARTima galerijoje“ pristatomas jaunosios kartos menininkės Ievos Sireikytės (g. 1979) fotografijų projektas „Vanishing point“.

Šis fotografijų projektas padarytas menininkei gyvenant ir keliaujant po Jungtines Amerikos Valstijas. Fotomenininkė konceptualiai analizuoja galingiausios pasaulio valstybės – JAV – sukurtos civilizacijos fenomeną. Ką mes įsivaiduojame esant galingiausioje pasaulio valstybėje ir kokia ji atrodo iš vidaus? Ar Amerika prasideda ir užsibaigia multikultūriniame Niujorko triukšme? Kokia yra eilinio amerikiečio kasdienybė ir troškimai? Koks yra lietuvio-emigranto portretas Amerikoje? Ko mes dar nežinome apie Ameriką?

„Vanishing point“ terminas vartojamas menotyroje nusakyti perspektyvoje susikertančių linijų taškui. Šiame projekte „vanishing point“ tampa multikultūrinės ir multigeografinės Amerikos tikrovės ir simuliakro susidūrimo žymekliu: Amerika, kaip geografinė, ekonominė, gyvenimo būdo ir kasdieniškoji visuma tyrinėjama toje riboje, kur įprastas realus pasaulis dingsta ir prasideda „kita planeta“ arba „pasiektoji utopija“.

Ieva Sireikytė – jaunosios kartos menininkė, dirbanti fotografijos ir video medijomis, studijavo Vilniaus dailės bei Niujorko filmų akademijose. Jos darbai dalyvavo reprezentacinėse jaunųjų Lietuvos menininkų parodose (Mes ateiname, ŠMC; jaunųjų menininkų iš Latvijos ir Lietuvos parodoje 2 Show, ŠMC), taip pat tarptautiniame filmų festivalyje Visions of Light Norvegijoje bei Šiaurės Rytų bienalėje ArtGenda 2002 Hamburge, tarptautiniame viešojo meno projekte Billboart Gallery Europe, išsklidusiame po 11 Europos miestų.
Menininkė yra surengusi keletą personalinių bei sudalyvavusi keliolikoje grupinių parodų bei festivalių Lietuvoje, Švedijoje, Vokietijoje, JAV.

Paroda veiks: 2006 06 06 – 06 17

„ARTima galerija“

Totorių g. 3, Vilnius

tel: 2120156

info@artimagalerija.lt
www.artimagalerija.lt

Galerijos darbo laikas:

II – V: 12-19

VI: 12-16

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Renginiai su žyma , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.