Nuo liepos 1-osios senatvės pensija padidės apie 60 litų

Vyriausybė trečiadienį nutarė nuo liepos 1 dienos padidinti valstybines socialinio draudimo pensijas.

Vidutinė senatvės pensija, paskirta turint būtinąjį darbo stažą, padidės 13,2 proc., arba 60,14 lito – iki 515,36 lito.

Bazinė pensija didės 30 litų – iki 230 litų, o einamųjų 2006 metų draudžiamosios pajamos išaugs 128 litais – iki 1212 litų.

Šie padidinimai palies visus beveik 900 tūkst. žmonių valstybinių socialinio draudimo pensijų gavėjus – senatvės pensininkus, išankstinių senatvės pensijų gavėjus, neįgaliuosius, našlaičius. Taip pat padidės ištarnauto laiko ir maitintojo netekimo pensijos bei kompensacijos už ypatingas darbo sąlygas, pranešė Vyriausybės spaudos tarnyba.

Tačiau pensijų padidėjimas dėl draudžiamųjų pajamų padidinimo kiekvienam pensijos gavėjui bus skirtingas. Pensijos prieaugis priklausys nuo asmens įgyto stažo ir iki pensijos paskyrimo turėto uždarbio, nuo kurio buvo skaičiuojamos ir mokamos socialinio draudimo įmokos.

Pirmos grupės invalidams, turintiems būtinąjį darbo stažą, pensija padidės 45 litais, antrosios grupės invalidams – 30 litų, o trečiosios grupės – 15 litų. Dalinės senatvės ir invalidumo pensijos, paskirtos neturint būtinojo stažo, didės proporcingai asmens įgytam stažui.

Taip pat didės naujai skiriamų socialinio draudimo pašalpų ir kitų išmokų, mokamų iš „Sodros“ biudžeto lėšų minimalūs ir maksimalūs dydžiai. Taip pat padidės valstybinės šalpos išmokos, kurios mokamos iš valstybės biudžeto, tačiau jų dydžiai taip pat siejami su bazine pensija.

Šis bazinės pensijos ir draudžiamųjų pajamų padidinimas iš „Sodros“ biudžeto šių metų antrąjį pusmetį pareikalaus apie 312 mln. litų, o iš valstybės biudžeto – 28 mln. litų.

Iš viso pensijų didinimas iš „Sodros“ ir valstybės biudžetų per antrąjį šių metų pusmetį pareikalaus apie 340 mln. litų.

Nuo 2005 metų liepos bazinė pensija didėjo 28 litais – iki 200 litų, o einamųjų 2005 metų draudžiamosios pajamos – 94 litais – iki 1084 litų. Dėl to senatvės pensijos vidutiniškai padidėjo 50 litų.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.