Ubartas ateitį sieja su sportu

Barselonos vasaros olimpinėse žaidynėse pirmąjį aukso medalį nepriklausomos Lietuvos istorijoje iškovojęs disko metikas Romas Ubartas, kaip ir geriausias šiuo metu pasaulyje disko metikas Virgilijus Alekna, Vilniuje surengė savo taurės varžybas.

Turnyras pavyko

Pirmą kartą surengtų Ubarto taurės varžybų idėja gimė lengvosios atletikos trenerės Austros Mikelytės galvoje.

„Šios metimų varžybos buvo rengiamos ir anksčiau, bet neturėjo vardo, – sakė Mikelytė. – Sugalvojau, kad reikėtų varžybas pavadinti Ubarto vardu. Jis su tuo sutiko”.

Vilniuje, Vingio parke, surengtų varžybų programoje buvo ne tik disko metimas. Sportininkai varžėsi ir ieties metimo bei rutulio stūmimo rungtyse.

Disko metikų varžybose dalyvavo ir pats Ubartas, tiesa, be konkurencijos. Barselonos olimpinis čempionas ir Seulo vicečempionas, turnyro išvakarėse atšventęs 46-ąjį gimtadienį, diską numetė 49,70 m, ir būtų likęs ketvirtas, jei būtų varžęsis dėl prizų. Be jo, vyrų varžybose dalyvavo 10 sportininkų.

Turnyru Ubartas buvo patenkintas, nuotaiką kiek gadino tik pliaupęs lietus, dėl jo teko koreguoti varžybų tvarkaraštį.

„Varžybos pavyko neblogai, išskyrus orą. Norėjau truputį pajudėti, pamėtyti diską. Kai baigiau profesionalo karjerą, tik porą kartų per metus dalyvauju varžybose, – teigė Ubartas. – Dalyvauju tik dėl savęs, kad neužmirščiau sporto, metimo technikos ir pajusčiau malonumą. Norėjau dalyvauti varžybose, nes visada malonu prisiminti jų skonį. 49-50 metrų diską dar numetu, tai visai neblogai. Rezultatai, aišku, nebe tokie kaip anksčiau, tačiau viskas normalu. Sporto neužmirštu, treniruojuosi Kalnų parke 2-3 kartus per savaitę. Yra amžiaus riba – 42 metai, po to nebegali stipriai mesti, bėgti, o aš sportavau per 20 metų. Organizmui metai taip pat savo duoda, nes reikėdavo atlaikyti didelius fizinius krūvius”.

Pamaina auga

Buvo kalbama, kad po Aleknos Lietuva neturės stiprių disko metikų, tačiau Ubartas tiki, kad taip neatsitiks – pamaina auga.

„Perspektyvaus jaunimo yra, bet vaikinams dar reikia daug dirbti tobulinant metimų techniką ir fizinį pasirengimą. Disko metikas subręsta negreitai, reikia daug laiko ir kantrybės. Norint išauginti gerą sportininką reikia 10-15 metų paaukoti. Dabar Lietuvoje yra aukštų ir stiprių vaikinų, bet daugelis jų eina žaisti krepšinio, – sakė Ubartas. – Kartais pasitaiko, kad likimas juos atveda į disko metimo sektorių. Būna ir tokių atvejų, kai atrodo, jog jaunas disko metikas negali gerai mesti, tačiau po kiek laiko rodo nuostabius rezultatus. Manau, turėtų atsirasti pamaina Aleknai, tik dar sunku pasakyti, kokio lygio. Daug kas priklauso nuo trenerių, nes šie turi surasti panašų sportininką kaip Virgilijus ir pradėti jį rengti rimtoms varžyboms. Tokių vaikinų Lietuvoje yra. Kaune pas Vaclovą Kidyką treniruojasi vienas 15 metų vaikinas, Skuode yra jaunų, gerų sportininkų – Giedrius Šakinis 1,8 kg diską jau yra numetęs apie 60 metrų. Tai rodo, kad vaikinas dar gali tobulėti. Lietuva visada turėjo gerų disko metikų”.

Trenerio darbas – mieliausias

Ubartas dažnai prisimena ir praeities pergales.

„Olimpiniai laimėjimai ar kitos ryškesnės pergalės iš atminties neišdyla, jas visas prisimenu. Labiausiai jaudinantys prisiminimai išliks visą gyvenimą. Mano visa jaunystė buvo skirta sportui, ir tai buvo patys puikiausi metai”, – kalbėjo olimpinis čempionas.

Savo ateitį Ubartas sieja su trenerio darbu.

„Noriu perduoti patirtį, jaunimą mokyti to, ką pats geriausiai moku – rutulio stūmimo ir disko metimo technikos, – teigė sportininkas. – Kitkuo užsiimti nenoriu, iš sporto nesitraukiu ir savo ateitį sieju tik su juo”.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.