Sakoma, koks sausis, tokia ir liepa, arba jei balandis sausas, tai liepa lietinga. Šiemet sausis buvo sausas, šaltas, be didelių vėjų, o balandį trūko kritulių. Matyt, liepa mėgins išlaikyti aukso viduriuką: šilumos mums nepašykštės ir perkaisti neleis. Gal ir Septyni broliai (liepos 10 d.) „nesušlapins” liepos.
Senoliai apie būsimus orus daug spėdavo ir pagal mėnulį. Jei jaunatis trečią vakarą balta, švari, abu galai ploni, nusmailinti – bus geri orai, o jei priešingai: jaunatis melsva, stora, su žemyn nudribusiais galais – bus lietaus su smarkoku vėju. Būsimą lietų pranašauja keletą dienų prieš tai užsiskleidę vandens lelijų žiedai ar rasojantys lašiniai, sudrėkusi druska. Per lietų pasirodžiusi tamsi vaivorykštė – ženklas, kad lis ilgokai, o jei šviesi – lietus tuoj nustos.
Jei žieminės ar rudeninės veislės obelys meta nesubrendusius vaisius, bus sausra. Mat dėl stipresnių vaisių obelis išsižada silpnesniųjų. Apie artėjantį lietų praneša naminiai paukščiai – prieš darganą jie pradeda pešti plunksnas. Vištos prieš lietų turškiasi smėlyje arba stovi ant vienos kojos, dedeklės kviečiasi po sparnu savo mažylius.
Jei vieversys čirens iki Šv. Onos, pavasarį jį išgirsime prieš Šv. Kazimierą (kovo 4 d.). Jei šis paukštukas čirens ir po Oninių, kitą pavasarį jo giesmes išgirsime tik po Kazimierinių.
Per Onines pradėjus rausti šermukšniams, ruoškimės ankstyvai ir šaltai žiemai, bet apie ją dar negalvokime.
Geriau skubėkime džiaugtis vasaros teikiamais malonumais, derindami juos su darbais soduose, daržuose, rinkdami miškų gėrybes.