V.Alekna nustelbė JAV disko metikus

Dukart olimpinio ir pasaulio disko metimo čempiono Virgilijaus Aleknos šiemet kol kas nenugali nei europiečiai, nei amerikiečiai.

Judžine (Oregono valstija, JAV) įvykusiose „Prefontaine Classic” varžybose lietuvis iškovojo ketvirtąją pergalę šį sezoną iš eilės.

Pergalę lėmė penktasis bandymas

Tarptautinės lengvosios atletikos federacijos (IAAF) „World Athletics Tour” turnyrų serijos „Grand Prix” kategorijos varžybose „Prefontaine Classic” V.Alekna sėkmingiausiu – penktuoju – bandymu nusviedė įrankį 67,97 m ir aplenkė du JAV disko metikus Džaredą Romą (65,72 m) bei Janą Valcą (65,27 m).

Tolimas buvo ir pirmasis Lietuvos lengvaatlečio metimas (67,14 m), o antrasis, trečiasis ir ketvirtasis neviršijo 67 m ribos (66,85 m, 65,50 m ir 65,65 m).

„Prefontaine Classic” rekordas nuo 1983-iųjų priklauso JAV atletui Benui Plunknetui (71,32 m).

Ketvirtąją vietą Judžine užėmė geriausio šio sezono rezultato (70,82 m) autorius estas Aleksandras Tamertas – 64,33 m. Toliau išsirikiavo amerikietis Keisis Melounas (63,02 m), kanadietis Džeisonas Tanksas (62,03 m) ir dar vienas JAV atstovas Nikas Petručis (57,77 m).

Išskirtinio dėmesio sulaukė sprinterių varžybos, kuriose dalyvavo 100 m bėgimo pasaulio rekordininkas jamaikietis Asafa Pauelas bei olimpinis ir pasaulio čempionas Džastinas Getlinas. Pirmąją vietą iškovojo D.Getlinas (9,88 sek.), A.Pauelas liko antras (9,93 sek.).

Taškus renka ir ieties metikai

IAAF „World Athletic Tour” disko metikų įskaitoje pirmaujantis V.Alekna yra surinkęs 30 taškų. Antras – A.Tamertas (20), trečias – australas Martinas Skotas (17).

Šios serijos varžybose iškovoti taškai lems, kurie atletai įgis teisę dalyvauti finaliniame sezono turnyre. Jis rugsėjo 9-10 dienomis bus surengtas Štutgarte (Vokietija).

Be V.Aleknos, „World Athletic Tour” klasifikacijoje įrašyti dar du Lietuvos sportininkai – ieties metikai kauniečiai Indrė Jakubaitytė ir Tomas Intas.

I.Jakubaitytės sąskaitoje – 8 taškai (9-oji vieta tarp 25 ieties metikių). Tris taškus lietuvė iškovojo praėjusį savaitgalį Hengele (Olandija) įvykusiose „Grand Prix” kategorijos varžybose „Thales FBK Games”. Ji numetė ietį 52,34 m ir buvo septinta. Nugalėjo rumunė Felicia Moldovan-Tilea (62,14 m).

T.Intas tarp 24 atletų užima 19-ąją vietą (4 taškai).

Sėkmė lydėjo Kauno sprinteres

Kai V.Alekna ir I.Jakubaitytė rengėsi startams Judžine ir Hengele, grupė Lietuvos lengvaatlečių išmėgino jėgas tarptautinėse „Rygos taurės” varžybose.

Moterų 100 m bėgimo rungtyje nugalėjo kaunietė Audra Dagelytė (11,67 sek.), o klaipėdietė Lina Grinčikaitė (11,70 sek.) buvo antra. A.Dagelytė užėmė pirmąją vietą užėmė ir 200 m bėgimo (24,34 sek.) rungtyje, trečia finišavo kita Kauno sprinterė Edita Lingytė (24,53 sek.).

Antroji vieta 1500 m bėgime atiteko šiaulietei Rasai Drazdauskaitei (4:20,41 sek.), o tokį pat nuotolį tarp vyrų Kelmės atstovas Mindaugas Norbutas įveikė trečias (3:45,44 sek.).

Vyrų 400 m barjeriniame bėgime trečias finišavo klaipėdietis Mindaugas Reinikovas (54,56 sek.), o kaunietis Povilas Mykolaitis buvo antras vyrų šuoliuose į tolį (7,87 m).

Latvijos ieties metikas Vadimas Vasilevskis pasiekė naują savo šalies rekordą – 90,43 m. Tai – dešimtasis rezultatas pasaulyje per visą ieties metimo istoriją.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , , , , .