Vartotojų pasitikėjimo rodiklis gegužės mėnesį buvo minus 1 ir, palyginti su balandžiu, sumažėjo 2 procentiniais punktais.
Vartotojų pasitikėjimo rodiklio mažėjimą lėmė blogesnis šalies ekonominių perspektyvų vertinimas – mažiau respondentų tikėjosi šalies ekonomikos augimo ir nedarbo lygio mažėjimo per artimiausius metus, pranešė Statistikos departamentas.
Gegužę 26 proc. respondentų teigė, kad namų ūkio finansinė padėtis per praėjusius metus pagerėjo, 17 proc. – pablogėjo, o 57 proc. respondentų atsakė, kad jų namų ūkio finansinė padėtis per metus nepasikeitė (balandį – atitinkamai 26, 17 ir 56 proc.).
Vertindami savo šeimos finansinės padėties tikėtinus pokyčius per artimiausius metus, 26 proc. respondentų tikėjosi pagerėjimo, 12 proc. pablogėjimo (balandį – atitinkamai 27 ir 14 proc.). Daugiau kaip pusė (58 proc.) apklaustųjų atsakė, kad jų namų ūkio finansinė padėtis per artimiausius metus nesikeis.
Vertindami šalies ekonominę padėtį 33 proc. apklaustųjų teigė, kad ekonominė padėtis per praėjusius metus pagerėjo, 22 proc. – pablogėjo, o 43 proc. atsakė, kad padėtis nepasikeitė (balandį – atitinkamai 40, 21 ir 38 proc.).
Gegužės mėnesį 33 proc. respondentų tikėjosi, kad šalies ekonominė padėtis per artimiausius metus pagerės, 24 proc. prognozavo pablogėjimą, 39 proc. teigė, kad padėtis išliks tokia pati (balandį – atitinkamai 35, 20 ir 40 proc.).
Vartotojų pasitikėjimo rodiklis gegužę mieste buvo 1, kaime – minus 5, ir palyginti su balandžiu, rodiklis mieste sumažėjo 2 punktais, o kaime 1 punktu.
Per metus vartotojų pasitikėjimo rodiklis padidėjo 4 punktais. Vartotojų pasitikėjimo rodiklio didėjimą lėmė daug optimistiškesnis nedarbo lygio pokyčių per artimiausius metus vertinimas. Taip pat respondentai optimistiškiau vertino namų ūkio finansinės padėties perspektyvas, padaugėjo besitikinčių kiek nors sutaupyti per ateinančius 12 mėnesių.