Lietuvių gauja grobė tautiečius

Airijoje už grotų pakliuvo septyni lietuviai, kuriuos policija įtaria ne tik automobilių grobimu, reketu, vagystėmis, bet ir žmonių pagrobimu

Praėjusį savaitgalį Airijos policija šturmavo vieną Dublino pietuose esantį namą ir sulaikė septynis Lietuvos piliečius. Pareigūnai aiškinasi, kurie iš sulaikytųjų yra susiję su Dubline gyvenančio lietuvio pagrobimu. Apie tai vakar pranešė vienas pagrindinių Airijos dienraščių „The Irish Independent“ savo vedamajame.

„Tai tik tyrimo pradžia, manome, kad įtariamųjų gali būti daugiau“, – Lietuvos ambasados Dubline konsulas Aidas Sunelaitis patvirtino, kad nuo nusikaltėlių nukentėję lietuviai ne kartą kreipėsi pagalbos ir į ambasados darbuotojus. Pasak jo, nors apie lietuvių padarytus nusikaltimus beveik visada pranešdavo vietos spauda, tai pirmas kartas, kai mūsų šalies piliečiai įtariami tokiu sunkiu nusikaltimu.

Pasak Airijos spaudos, septynių lietuvių gauja įtariama reketu, vagystėmis, žmonių pagrobimu bei išpirkos reikalavimu. Policija operacijai rengėsi apie savaitę, kai į juos kreipėsi Mulingare gyvenanti viena lietuvė. Moteris tvirtino, kad nusikaltėliai pagrobė jos vyrą ir reikalauja 5 tūkst. eurų išpirkos. Manoma, kad moteriai pavyko surinkti reikalaujamą sumą. Kai pinigai buvo perduoti nusikaltėliams, kelias paras rūsyje laikytas įkaitas buvo paleistas.

Į banditų akiratį vyriškis pakliuvo, kai vienoje interneto svetainių paskelbė, jog nori parduoti savo automobilį. Jam paskambinęs vyras pasiūlė susitikti, nes norėjo apžiūrėti mašiną. Kai sutartu laiku jie susitiko, pardavėjas buvo pagrobtas. Nusikaltėliai jam automobilio negrąžino.

Šeštadienio naktį šturmavę lietuvių nuomojamą namą pareigūnai aptiko ne tik pagrobtų įvairių vertingų daiktų, automobilių, bet ir ginklų. Itin didelėje operacijoje dalyvavo detektyvai iš įvairių Airijos vietų ir Nacionalinio kriminalinių tyrimų biuro. Manoma, kad lietuviai reketavo tautiečius, gyvenančius ne tik Dubline, bet ir Kilkenyje, Karlove, Mulingare bei Monahane.

„Gauja kėlė didelę grėsmę visuomenės saugumui“, – prisipažino vietos policijos pareigūnas. Pasak jo, nusikaltėliai buvo taip suįžūlėję, kad kartais iš savo aukos pagrobdavo namų raktus, ir kol ši buvo laikoma uždaryta rūsyje, apkraustydavo namus.

Spauda rašo, kad pagal mafijos stilių veikusi grupuotė buvo pagrobusi mažiausiai penkis žmones kartu su jų automobiliais. Įtariama, kad nusikaltėlių aukomis galėjo tapti daugiau tautiečių. „Nemažai atvykėlių nemoka kalbėti angliškai, todėl nesikreipia į policiją, – sakė konsulas Sunelaitis. – Situacija iš tikrųjų yra nepaprasta – atvykusieji turi šeimas, jiems grasinama, todėl natūralu, kad daugelis bijo kreiptis į policiją“.

Pasak Airijoje gyvenančių lietuvių, kai kurie įtariamieji jau nebe pirmą kartą pakliūva į pareigūnų akiratį. Kai kurie jų anksčiau jau turėjo problemų dėl tautiečių reketavimo, bet nuo bausmės jiems pavyko išsisukti. „Airijoje „apmokestinami“ visi, kas tik bijo pasiskųsti ir nemoka kalbėti angliškai“, – teigė lietuviai.

„Lietuvos nusikaltėliai Airijoje kelia vis didesnę grėsmę, todėl šią problemą kartu su ambasadore aptarėme pas policijos generalinį komisarą“, – pažymėjo Sunelaitis. Jo teigimu, kai kurie lietuviai priekaištauja, kad Airijos policija dirba lėtai ir neskuba reaguoti į nukentėjusiųjų skundus. „Iš tikrųjų policija reaguoja į visus skundus, tik jos kiti darbo metodai“, – patikino konsulas.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.