Olimpiečiai surengė varžybas jaunimui

Praeityje garsių disko metikų Romo Ubarto ir Vaclovo Kidyko iniciatyva Vilniuje bei Kaune buvo surengtos varžyboms jauniesiems sportininkams. Prizus nugalėtojams buvo įsteigęs ir dukart olimpinis bei pasaulio čempionas Virgilijus Alekna.

Pergales šventė Skuodo atletai

Vilniuje jėgas išmėgino disko ir ieties metikai bei rutulio stūmikai. Pagrindinius prizus iškovojo Skuodo lengvaatlečiai Giedrius Šakinis ir Zinaida Sendriūtė.

G.Šakinis nusviedė diską 51 m 80 cm ir netikėtai aplenkė 2005 metų Lietuvos vicečempioną vilnietį Andrių Butrimą (51,63 m). Trečias liko vilnietis Marius Vyšniakovas (50,96 m).

Meistriškumą pademonstravo ir treneriu dirbantis R.Ubartas. Be konkurencijos startavęs olimpinis čempionas užėmė ketvirtąją vietą (49,70 m).

Z.Sendriūtė numetė įrankį 48,62 m. Vilnietės Giedrė Aleknaitė (46,48 m) ir Larisa Voroneckaja (36,52 m) pasidalijo antrąją ir trečiąją pozicijas.

Kauniečiai – tarp prizininkų

G.Šakinis laimėjo ir jaunimo (jie mėtė 1,75 kg sveriantį diską) varžybas – 56,70 m. Ketvirtas liko kaunietis Vytenis Baltušnikas (42,92 m). Jaunių grupėje 1,5 kg sveriantį diską toliausiai nusviedė panevėžietis Žilvinas Norkūnas – 51,10 m. Kaunietis Andrius Gudžius užėmė antrąją vietą (46,26 m), kitas Kauno atstovas Tomas Kirielius – trečiąją (46,26 m). A.Gudžius tapo jaunučių (disko svoris – 1 kg) varžybų nugalėtoju – 61,26 m.

Ieties metimo sektoriuje sėkmė lydėjo vilnietį Robertą Dunovskį (62,16 m) ir kaunietę Ireną Stasytytę (37,16 m). Kaunietis Andrius Bajoras buvo antras (57,40 m). Rutulio stūmikų varžybas laimėjo vilniečiai Paulius Luožys (16,82 m) ir Alina Vaišvilaitė (16,10 m).

Pagerino rekordus

Kaune, Ąžuolyno metimų aikštyne, „Olimpinių vilčių” varžybose Lietuvos jaunimo (iki 18 metų) rekordą pagerino P.Luožys, nustūmęs 6 kg rutulį 19,46 m.

Rekordininke tapo ir vilnietė Ugnė Bujūtė, numetusi diską 48,65 m. Tai – naujas šalies jaunių (iki 16 metų) rekordas.

A.Butrimas laimėjo vyrų disko metimo rungtį (53,39 m), G.Šakinis – jaunimo (58,78 m), Ž.Norkūnas – jaunių (51,17 m), A.Gudžius – jaunučių (64,75 m).

Moterų grupėje toliausiai įrankį nusviedė Z.Sendriūtė (50,73 m).

Ieties metimo varžybas laimėjo kauniečiai Indrė Jakubaitytė (58,82 m) ir Tomas Viršilas (62,60 m), rutulio stūmimo – A.Vaišvilaitė (15,80 m).

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , , , , , , .