Verslo organizacijoms klijuojamos lobistų etiketės

Politikai siekia, kad verslininkus vienijančios bei kitos nevyriausybinės organizacijos būtų prilygintos lobistams. Verslo asociacijų vadovai mano, kad politikai taip demonstruoja kovojantys su korupcija.

Lobistais iki šiol vadinti asmenys, už atlygį darantys poveikį įstatymų leidybai. Tačiau Seimas inicijavo Lobistinės veiklos įstatymo pakeitimą, kuriuo ketinama išplėsti lobisto sąvoką.

Tokia iniciatyva papiktino visuomenines bei verslininkus vienijančias organizacijas.

Kaip sakė Lietuvos pramonininkų konfederacijos viceprezidentas Rimas Varkulevičius, Seimo ketinimas lobistams prilyginti verslo asocijuotas struktūras ir pilietines organizacijas – precedento Europoje neturintis atvejis. Pasak jo, ES teigiama, kad asocijuotų struktūrų viešas bendravimas su valdžios struktūromis, siekiant daryti įtaką įstatymams keisti, nėra lobistinė veikla.

Korupcijos neįveiks

Lietuvos verslo darbdavių konfederacijos generalinis direktorius Danas Arlauskas kritikuoja ketinamas teikti įstatymo pataisas, kuriomis remdamasis lobistų būrys stipriai išsiplėstų. Anot Arlausko, imtis tokių įstatymų leidybos politikus spiria pašlijusi reputacija.

„Nesibaigiantys korupcijos skandalai verčia politikus kažką daryti, kad geriau atrodytų rinkėjams. Jie mano, kad taip bus sustabdytos korupcijos apraiškos. Žuvis genda nuo galvos, o politikai nori padaryti, kad gestų nuo uodegos. Kategoriškai galiu teigti, kad taip galutinio tikslo jie nepasieks“, – kalbėjo Arlauskas.

Lobistinės veiklos įstatymo pakeitimo įstatymo darbo grupės vadovas parlamentaras Algimantas Matulevičius sutinka, kad korupcijos Lobistinės veiklos įstatymu išgyvendinti nepavyks, tačiau šis teisės aktas – viena priemonių su ja kovoti. Asocijuotų struktūrų siūlymą politikams pirmiausia susirūpinti savo veiklos skaidrumu Matulevičius atrėmė sakydamas, kad esama nemažai įstatymų, kurie baudžia pajamų nedeklaravusius politikus. „Nesakau, jog viskas puiku, kad niekas neima kyšių, tačiau šioje situacijoje tinka pasakymas: jei nebūtų kas duoda, niekas ir neimtų“, – komentavo politikas.

Pasiduoti nežada

Arlauskas kritikuoja įstatymą ne tik dėl jame deklaruojamos neįmanomos kovos su korupcija, bet ir dėl politikų ketinimo į vieną krūvą sudėti ir struktūras, kur cirkuliuoja dideli pinigai, ir žaliuosius, ir profsąjungas. Pasak jo, ketinimas išplėsti lobisto sąvoką – šiurkštus kišimasis į nevyriausybinio sektoriaus darbą. „Ieškosime būdų, kaip pasipriešinti visuomeniniam sektoriui. Gal neteiksime informacijos, – svarstė Arlauskas. – Sumokėsime baudą, bet turime apginti pilietinę poziciją“.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.