Muzikos puotoje laukiami visi jos gerbėjai

Jau ketvirtą kartą vyksianti tradicinė kauniečių pamėgta šventė liepos 3 – 6 dienomis pakvies publiką iš viso į penkis koncertus, kurių vienas pasieks ir Druskininkus. Įžanginis ir du pagrindiniai festivalio vakarai žaliajame amfiteatre prie Kauno pilies, pristatysiantys rusų baletą ir gražiausias operečių melodijas, žiūrovams nieko nekainuos – tai organizatorių dovana kauniečiams.

Verda organizacinis darbas

Festivalio „štabas” – Operetės klubas J.Zamenhofo gatvėje šią savaitę primena kunkuliuojantį ugnikalnį. Siunčiami ir gaunami faksai, įvairiausiais balsais čirškia telefonai, siena aplipinta rašteliais, primenančiais reikalingas pavardes ir skubiausius reikalus, o ant didžiulio apskrito stalo tiek visokių segtuvų ir raštų, kad vos atsiranda vietos pastatyti kavos puodeliui. Tačiau festivalio „Operetė Kauno pilyje” organizatorių ketveriukė, „Baritonų trio” vyrai – Gediminas Maciulevičius, Danielius Vėbra, Benjaminas Želvys ir jų kolegė Laima Kuzmickaitė-Milašienė šiame darbų sūkuryje nardo kaip žuvys vandenyje. „Jau įgudome – šiaip ar taip, ketvirtasis festivalis. Tiesa, kad darytųsi daug lengviau ar reikalų būtų sumažėję, – nepastebėjome”, – šypsosi jie.

„Kai į Kauną pradeda rinktis festivalio dalyviai, lengviau atsiputi – žinai, kad šventės „traukinys” jau ant bėgių ir tuoj pajudės”, – prisipažįsta Gediminas Maciulevičius. Vakar į Kauną atvažiavo festivalyje grosiantis garsus orkestras – Sankt Peterburgo valstybinė akademinė kapela, savo gyvavimo istoriją skaičiuojanti šimtmečiais.

„Iš viso festivalio publikai dainuos 32 solistai iš užsienio ir Lietuvos, šoks Sankt Peterburgo Agripinos Vaganovos rusų baleto akademijos šokėjai: ir ją lankantis jaunimas, ir Marijos teatro baleto žvaigždės. Scenoje matysime ir saviškius atlikėjus, ir svečius iš Bulgarijos, Čekijos, Rusijos, Šveicarijos, Ukrainos, Vengrijos. Koncertus vesti pakviesti aktoriai Nijolė Narmontaitė ir Gintaras Mikalauskas”, – vardijo Benjaminas Želvys.

Apšilimui – pirmieji renginiai

„Žiūrovus į pirmąjį festivalio „Operetė Kauno pilyje” koncertą pakviesime šeštadienį, liepos 2 dieną. Prie Muzikinio teatro gros Sankt Peterburgo valstybinės akademinės kapelos muzikantai, čekų grupė „Aries”, surengsianti perkusijos šou, pasirodys kauniškė stepo šokių trupė „Funny beat”. Antroje koncerto dalyje nuskambės Ž.Bizė-R.Ščedrino „Karmen siuita”. Koncertui diriguos Julius Geniušas. Šis nuotaikingas vakaras publikai rengiamas nemokamai”, – pasakoja apie festivalio preliudiją Laima Kuzmickaitė-Milašienė.

Vienintelis festivalio renginys, į kurį reikės bilietų, – liepos 3 dieną Muzikinio teatro salėje vyksiantis koncertas „Europos teatrų žvaigždės”.

Jį pristatydamas Gediminas Maciulevičius sako, kad šio koncerto programoje skambės žymiausios arijos iš operų, operečių fragmentai, romansai, dainos, o kūrinius atliks festivalio svečiai: „Kauno publikai sekmadienį dainuos bosas iš Ukrainos Andrejus Besčastnas, jau daug metų dainuojantis Prahos operoje, bulgarė Christina Vasileva, kurios sopranas skambėjo „La Scala” scenoje, Prahos operoje, Libereco miesto teatro solistas čekas Peteris Svetlikas ir … vienuolikos metų dainininkė Daniela Gurevič iš Prahos, kurios balsu žavėjosi daugelio šalių melomanai. Tą patį vakarą surengsime ir festivalinį koncertą Druskininkuose”.

Po atviru dangum – šokis ir operetė

Liepos 4 dieną į Kauną jau atvažiuos baletas iš Sankt Peterburgo, solistai iš Šveicarijos Barbara Buhofer ir Danielis Zihlmanas, dainuojantys Ciuricho teatre, Budapešto operetės teatro kaskadinė pora – Karolis Pelleris ir Szilvi Szendy. Prasidės repeticijos, paskutiniai sustygavimai, o liepos 5-osios vakarą prieš žiūrovų akis atsivers scena po atviru dangumi. Kauniečiams koncertą surengs Rusijos baletas. Gros kapela iš Sankt Peterburgo, diriguos kauniečiams jau pažįstamas Aleksandras Sladkovskis.

„Baletą iš Sankt Peterburgo šiemet kvietėme specialiai. Tuo norėjome pabrėžti, kad ir Lietuvos baleto istorijai šie metai neeiliniai – jis švenčia savo 80-metį”, – sako L.Kuzimickaitė-Milašienė. Pristatydama baleto vakarą prie Kauno pilies, ji primena, kad žiūrovai pamatys vienaveiksmį šokio spektaklį „Šopeniana” ir pa de de iš garsiausių baletų – „Žizel”, „Don Kichotas”, „Gulbių ežeras”, „Spragtukas” ir kt.

Baigiamasis festivalio vakaras skirtas jo įkvėpėjai – žaismingajai operetei. Jame gros jau minėtasis orkestras iš Sankt Peterburgo, dainuos 32 solistai – svečiai iš užsienio, tarp kurių – ir Vokietijoje sėkmingai daranti operos solistės karjerą kaunietė Raminta Babickaitė, taip pat gražiausi Vilniaus bei Kauno teatrų balsai. „Sceną apipavidalins mūsų teatro darbuotojas Albinas Tamulis, o koncertą režisuoja solistas Andrejus Besčastnas, turintis ir režisieriaus diplomą. Kokius siurprizus jis mums žada – kol kas paslaptis”, – pasakoja B.Želvys.

Festivalio programai diriguos net penki dirigentai: Alesandras Pagliazzi (Italija), Aleksandras Sladkovskis (Rusija), kauniečiai Julius Geniušas (vyriausiasis šventės dirigentas), Virgilijus Visockis, Jonas Janulevičius. „Operetė Kauno pilyje” į talką pasikvietė ir solidų konsultantą – Sankt Peterburgo N.Rimskio-Korsakovo konservatorijos profesorių Gintautą Želvį.

Operetei skirto vakaro finalą vainikuos „Senukų” dovanotas fejerverkas. Žiūrovai galės ramiai sėdėti prie Kauno pilies iki šventės pabaigos, nes namus pasiekti nebus sudėtinga. „Su Savivaldybe susitarta, kad liepos 6 dienos vakarą ir po vidurnakčio netrūks visuomeninio transporto, mikroautobusų”, – sakė G.Maciulevičius.

Rūpi ne tik mūzos

„Festivalis – tai ne tik šventė, bet ir didelis ūkis”, – tarsteli prie fakso palinkęs Danielius Vėbra. Reikia rūpintis ne tik jo menine dalimi, bet ir dalyvių kelionėmis, apgyvendinimu, maitinimu, honorarais. Galima tik pasidžiaugti, kad festivalį globoja Kauno meras Arvydas Garbaravičius, jį parėmė miesto Savivaldybė, dosnią paramą suteikė mecenatas – „Kauno grūdų” įmonių grupė, kiti rėmėjai. Pasak G.Maciulevičiaus, nors festivalio biudžetas nemažas – 420 tūkstančių litų, neskaitant barterinių mainų, vis vien pinigus reikia skrupulingai skaičiuoti.

„Honorarai bus sumokėti visiems festivalio dalyviams – ir menininkams, ir techniniam personalui. Brangiausiai mums atsiėjo solistai iš Šveicarijos. Tačiau paties ryškiausio spindesio europinių žvaigždžių su savo turimu biudžetu mes „neįkąstume”. Antai ką tik Vilniaus festivalyje pasirodė muzikas, kuriam, mano žiniomis, už pasirodymą buvo sumokėtas 30 tūkstančių eurų honoraras”, – pastebi Laima Kuzmickaitė-Milašienė.

Rūta Kanopkaitė

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Kultūra su žyma , , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.