Pasirodė „Apple MacBook“

„Apple“ kompanija oficialiai pristatė paprastiems vartotojams skirtus „MacBook“ nešiojamuosius kompiuterius.

Nuo gegužės 16d. vartotojai gali įsigyti nešiojamuosius kompiuterius, gandai apie kuriuos sklandė jau keletą mėnesių. Nuo aukštesnės klasės „MacBook Pro“ pastarieji skiriasi mažesniu ekranu ir kur kas mažesne kaina – JAV jie kainuos nuo 1099 JAV dolerių.

Pirmą kartą po daugiau nei penkerių metų pertraukos kompanija vartotojams vėl pasiūlė juodos spalvos kompiuterį, tiesa keista, kad juo tapo „iBook“, o ne „PowerBook“ įpėdinis. Kita vertus, prijaučiantys šviesai – galės pasirinkti ir baltą „MacBook“ modelį.

Naujieji „MacBook“ aprūpinti plačiaformačiu 1280×800 taškų 13″ įstrižainės blizgiu ekranu. Blizgus paviršius užtikrina ryškesnes ir sodresnes spalvas, tačiau esant ryškiam apšvietimui gali susidaryti darbui trukdantys atspindžiai. Kaip ir vyresniuosiuose broliuose, „MacBook“ yra montuojami „IntelCore Duo“ procesoriai, dirbantys 1,83 arba 2 GHz dažniu. Įprastos komplektacijos kompiuteriai yra aprūpinti 60 arba 80 GB diskiniais kaupikliais, 512MB DDR2-667 operatyviosios atmintinės ir plyšiniais „ComboDrive“ arba „SuperDrive“ CD/DVD įrenginiais. „FireWire“, USB, bevielio ir laidinio tinklo sąsajos jau seniai yra tapusios įprastomis „Apple“ kompiuteriuose, o štai „iSight“ vaizdo kamera, esanti ekrano dangčio viršuje ir nuotolinio valdymo pultelis – naujovės, atsiradusios tik „Intel“ procesorius turinčiuose kompiuteriuose.

Kaip ir senesnieji „iBook“, taip ir jų įpėdinis pasižymi nedideliu dydžiu ir svoriu: storis viso labo 2,75cm, o svoris 2,36 kg. Keista, tačiau „Apple“ tinklalapyje nėra informacijos, kiek laiko šis kompiuteris gali dirbti autonomiškai. Taigi, sprendžiant iš kompiuterio bei baterijos parametrų, galima spėti, kad jis turėtų dirbti panašiai, kaip ir senesnieji „iBook“, t.y. apie 5 val.

Tiesa, yra ir ne itin džiuginančių pasikeitimų – šiuose kompiuteriuose „Apple“ nusprendė atsisakyti atskiro grafinio lusto ir naudoti „Intel GMA 950“ integruotą vaizdo posistemį. O tai, savo ruožtu, reiškia mažesnę darbo spartą ir sunaudotą sisteminę atmintinę („Apple“ duomenimis 80MB ir daugiau bus paskiriama vaizdo posistemiui). Reikia visgi nepamiršti, kad OS X vartotojo sąsaja visgi intensyviai naudoja vaizdo posistemio išteklius, generuodama akiai malonią vartotojo sąsają. Paprastiems vartotojams skirtuose kompiuteriuose taip pat nėra „ExpressCard“ jungties (naujas PCMCIA jungties pakaitalas), skirtos papildomai įrangai įdiegti.

Įprasta, kad „Apple“ kompiuteriai pateikiami su visa būtina programine įranga, ne išimtis ir „MacBook“. Pateikiamuose diskuose vartotojai ras „Mac OS X 10.4“ operacinę sistemą ir „iLife ’06“ programų rinkinį, kuriame yra programų nuotraukoms, garso ar vaizdo įrašams apdoroti, tinklalapiams kurti ir įkelti į internetą bei keletas žaidimų.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Informacinės technologijos su žyma , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.