Cheminei taršai – žalia šviesa

Klaipėdiečiai aplinką gali teršti nebaudžiami. Tokia drastiška išvada peršasi po įvykio, nes chemikalus išpylusi mokykla iki šiol nesulaukė jokių sankcijų.

„Klaipėdoje” rašėme, jog daugiau kaip prieš savaitę Gintaro gatvės gyventojų paniką sukėlė atsiradęs aštrus kvapas. Jį skleidė nuo Paslaugų ir verslo mokyklos bendrabučio atitekėjęs neaiškus skystis.

Klaipėdiečiai kreipėsi pagalbos į medikus ir specialiąsias tarnybas.

Ugniagesiai nuplovė maždaug 40 kvadratinių metrų plotą.

Tačiau aitrų kvapą skleidžiančio skysčio liko – jis įsigėrė į žemę, dvokas persmelkė gyventojų drabužius, kieme pastatytus automobilius.

Sulėkę medikai bei civilinės saugos specialistai nustatė, jog smarvę paskleidė lizolis.

Klaipėdos visuomenės sveikatos centro bendrosios higienos gydytojas Rimantas Giedraitis sakė, jog žmonių gyvybei tiesioginio pavojaus jis nekelia, tačiau tai – toksiškas ir seniai nebenaudojamas chemikalas, kurio veiklioji medžiaga – chloroformas.

Anksčiau lizoliu dezinfekuodavo visuomenines negyvenamąsias patalpas, pavyzdžiui, tualetus, dušus, pirtis.

Toks chemikalas turėtų būti saugomas uždaroje patalpoje su specialia ventiliacija. Tačiau statinė, iš kurios lizolis nutekėjo, stovėjo prie Paslaugų ir verslo mokyklos bendrabučio.

Mokyklos direktorius Valentinas Radavičius teisinosi, jog darbuotojai rūsyje darė tvarką, į lauką išnešė prakiurusią statinę. „Lizolio, iš senų laikų užsilikusio, joje nedaug buvo – gal 10 litrų. Po incidento statinę išvežėme į sąvartyną”, – tikino Valentinas Radavičius.

Lietuvoje galiojančios teisės normos už aplinkos taršą cheminėmis medžiagomis numato sankcijas – nuo perspėjimų iki piniginių baudų.

Tačiau vakar mokyklos direktorius V.Radavičius „Klaipėdai” teigė, jog nesulaukė jokių baudų.

Kodėl neskubama bausti aplinkos teršėjų, „Klaipėdai” negalėjo atsakyti niekas.

Apskrities ir miesto civilinės saugos specialistai teigė, kad tai – aplinkos apsaugos darbuotojų kompetencija. Pastarieji tikino, jog viską žino gydytojas R.Giedraitis.

Tačiau Visuomenės sveikatos centro darbuotojas teisinosi, jog tam, kad už taršą nubaustum, reikalingi įrodymai – laboratoriniai tyrimai.

Jų neatliko.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Aplinkosauga su žyma , , , , .

1 atsiliepimas į "Cheminei taršai – žalia šviesa"

  1. dsad

    🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.