Daugiau nei prieš šimtmetį olandas Niko Broekhusenas, dirbęs kūno kultūros mokytoju, sugalvojo žaidimą – krepšinio ir netbolo elementų mišinį ir pavadino jį korfbolu (olandiškai korf – krepšys aut. past). Iki šių laikų žaidimas išpopuliarėjo, o šiais metais pristatytas ir Lietuvoje.
Žaidimo istorija skaičiuojama nuo 1902 metų – tuomet jis buvo žaidžiamas tik Olandijoje. Po metų įkurta šios šalies korfbolo asociacija, o vėliau paplito visų žemynų valstybėse – Armėnijoje, Australijoje, Belgijoje, Didžiojoje Britanijoje, Vokietijoje, Indijoje, Indonesia, Japonijoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose.
Šis žaidimas demonstruotas 1920-ųjų Antverpeno bei 1928-ųjų Amsterdamo olimpinėse žaidynėse, o 1933 įkurta tarptautinė korfbolo federacija, kuri šiuo metu vienija per 50 valstybių federacijų.
Vyrai ir moterys – kartu
Korfbolas – tai komandinis žaidimas, žaidžiamas ir salėje, ir ant žolės, ir ant smėlio, ir net vandenyje. Aikštėje, kurios matmenys – 40×20 metrų, du kėlinius po pusvalandį specialus kamuolys, dydžio kaip ir futbolo, mėtomas į 3,5 m aukštyje ant stovo įtaisytą „krepšį”.
Tai – vienintelis žaidimas pasaulyje, kurį kartu žaidžia ir vyrai ir moterys. Komanda sudaro keturi vyrai ir tiek pat moterų, kurie pasidalija į dvi teritorijas – strefas: puolimo ir gynybos – po du žaidėjus ir dvi žaidėjas kiekvienoje.
Taškas yra gaunamas įmetus kamuolį į kitos komandos krepšį. Po dviejų įmetimų keičiamasi strefomis – gynyba pereina į puolimą, puolimas – į gynybą. Praėjus rungtynių pirmos pusės laikui komandos keičiasi aikštelės pusėmis nepriklausomai nuo rezultato.
Taškas neužskaitomas, jei ginantis tarp krepšio ir žaidėjo buvo rankos ilgio atstumas, kojos liečia pagrindą ar žaidėjas gina kitos lyties žaidėją. Korfbole taip pat netoleruojamas net menkiausias žaidėjų kontaktas.
Baudos metimas – pražangos, kurių rezultatas yra šanso praradimas gauti taškų, yra baudžiamos – baudos metimas atliekamas 2,5 m nuo krepšio.
Laisvas metimas pripažįstamas tada, kai yra nesilaikoma žaidimo taisyklių. Metimas atliekamas iš tos vietos, kurioj buvo prasižengta, o gynybos žaidėjas stovi 2,5 m nuo žaidėjo, metančio į krepšį. Puolėjai taip pat turi laikytis 2,5 m distancijos nuo kiekvieno žaidėjo bei turi atlikti laisvą metimą per 4 sek.
Negalima keisti pozicijos turint kamuolį, perduoti kamuolio iš rankų į rankas, išmušti ir išmesti kamuolio priešininko, o kai gynybos žaidėjas yra arčiau nei puolimo žaidėjas, ginantysis privalo palaikyti akių kontaktą su puolėju.
Atvežė inventoriaus
Tarpautinei korfbolo federacijai (IKF) priklauso per 50 šalių, ši sporto šaka pretenduoja tapti olimpine, todėl dar labiau populiarinama.
Lietuvoje kovo pabaigoje viešėjo IKF – prezidentas Dr. Jan Fransu ir federacijos tarybos narys Henkas Velmersas. Abu jie yra olandai, mat šioje šalyje korfbolas labai populiarus, Olandijoje buvo surengti net 6 pasaulio čempionatai iš 7 jau įvykusių.
Korfbolo federacijos vadovų tikslas – sudominti šiuo žaidimu Lietuvos jaunimą, todėl jie lankėsi Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete (LTOK), susitiko su jo darbuotojais ir vadovais, viešėjo Kūno kultūros akademijoje Kaune.
Išvykdami IKF atstovai pažadėjo atsiųsti į Lietuvą korfbolo inventoriaus, jog čia būtų sudarytos tinkamos sąlygos žaisti korfbolą.
😛 😡 😕 👿 😯 💡 😐 🙄 8) 😳 m