Lietuvoje daugėja „urvinių“ vyrų ir moterų

Lietuvių autoriaus Sigito Parulskio parašytą, o Kosto Smorigino režisuojamą „Urvinę moterį“ bus galima pamatyti antrąją birželio pusę. Rudenį žiūrovus į komedijos „Urvinė moteris“, kurią sukūrė Pietų Afrikos rašytoja Emma Peirson, premjerą pakvies menų agentūra „Baltic Music“. Ji pasiūlė režisuoti spektaklį Dainiui Kazlauskui.

Kaip LŽ sakė Kostas Smoriginas, šiuo metu sprendžiama, kokioje scenoje bus rodoma „Urvinės moters“ premjera – klubo ar kokio nors pramogų centro. „Kaip alternatyvos neatsisakome ir teatro scenos“, – teigė režisierius. – „Urvinę moterį“, kaip ir „Urvinį žmogų“, kurį režisavau ir pats vaidinu, galima rodyti tiek koncertų salėje, tiek teatro“.

Trečia aktorė

Naujame spektaklyje Urvinės moters vaidmenį pasikeisdamos kurs Jaunimo teatro aktorė Neringa Varnelytė ir Nacionalinio dramos teatro aktorė Rimantė Valiukaitė. Smoriginas LŽ prasitarė, kad vaidinti kviečiama ir trečioji – Kristina Kazlauskaitė: „Su aktore kalbėta, medžiaga jai patiko. Tačiau šiuo metu, kaip suprantu, Kazlauskaitė turi šiek tiek problemų dėl sveikatos“. Tad gali būti, jog Kazlauskaitė į spektaklį įsitrauks truputį vėliau.

Smoriginas nevaidins „urvinio“

Daugiau kaip metus Lietuvos miestų scenose rodomą spektaklį „Urvinis žmogus“ 1991-aisiais parašė JAV aktorius ir prodiuseris Robas Beckeris. Jį režisavo, vėliau ir pats pradėjo vaidinti Smoriginas. Scenoje Urvinį žmogų taip pat kuria aktoriai Dainius Kazlauskas ir Darius Meškauskas. Šį projektą įgyvendino menų agentūra „Baltic Music“.

„Kai pasirinkau kitus partnerius statyti spektaklį apie moterį, garbingai elgdamasis sutikau vaidinti „Urvinį žmogų“ dar du mėnesius, kol bus parinktas kitas aktorius. Jau paskutinį kartą pasirodžiau Vilniaus muzikiniame teatre „New York“. Dar vaidinsiu Kaune ir Klaipėdoje“, – sakė Smoriginas.

Ginčas ir lenktynės

Agentūra „Baltic Music“ kovo pabaigoje paskelbė, kad spalį pakvies žiūrovus į naujos komedijos „Urvinė moteris“ premjerą. Planuojama, jog pjesę, kurią 2000 metais sukūrė Pietų Afrikos rašytoja Emma Peirson kaip atsakymą „Urvinio žmogaus“ autoriui amerikiečiui Beckeriui, režisuos Dainius Kazlauskas.

Taigi Lietuvos scenoje atsiras dar viena „Urvinė moteris“. „Pats šios pjesės neskaičiau. Žinodamas, kad yra tokia medžiaga, klausiau „Baltic Music“ prodiuserių apie ją. Man buvo aiškinta miglotai. Kai supratau, jog atsakymo ir pjesės nesulauksiu, pasirinkau kitą variantą – lietuvių autorių Parulskį, galintį rašyti tokia tema“, – kalbėjo Smoriginas. – Kad režisuosiu Parulskio pjesę, agentūros prodiuserius įspėjau ir prieš pusę metų, ir prieš tris mėnesius“.

„Baltic music“ atstovas spaudai Darius Krasauskas LŽ aiškino: „Peirson pjesės statymo teisės priklauso Islandijos kompanijai „Theater Mogul“ – jau esame sudarę su ja sutartį. Tuo metu, kai į mus kreipėsi Smoriginas, ši kompanija dar nebuvo nusiteikusi statyti Lietuvoje „Urvinės moters“.

Gegužės pradžioje „Baltic Music“ išplatino pranešimą, kuriame teigė, jog Smoriginas ir Parulskis pasinaudojo originalios, dar 2000 metais sukurtos ir keliose pasaulio valstybėse rodytos komedijos „Urvinė moteris“ pavadinimu. Tarp agentūros ir Smorigino režisuojamo spektaklio organizatorių dėl to kilo ginčas. Pastarieji Valstybiniam patentų biurui pateikė paraišką įregistruoti kūrinio pavadinimą. Kaip LŽ sakė „Baltic music“ atstovas spaudai Krasauskas, partneriai iš Islandijos taip pat yra padavę paraiškas registruoti pavadinimus „Urvinis žmogus“ ir „Urvinė moteris“ Europos Sąjungos mastu.

„Tai prodiuserių lenktyniavimas ir ginčas, – tikino Smoriginas. – Pats nesiveliu į konfliktą. Tiesiog pasirinkau kitus partnerius. Nutarta, kad autorės iš Pietų Afrikos pjesę režisuos Kazlauskas. Tačiau mudviejų santykiai dėl to nepasikeitė ir nepablogėjo“.

„Vis dėlto projekto autoriai yra Parulskis ir Smoriginas, – komentavo „Baltic Music“ atstovas Krasauskas. – Bėda ta, kad žinodami, jog pasaulyje jau yra tokia pjesė, savo darbą sumanė pavadinti taip pat“.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Kultūra su žyma , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

One Response to Lietuvoje daugėja „urvinių“ vyrų ir moterų

  1. Radvilė

    visai nieko geras straipsnis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.