Miestų medžiai dygsta iš užsieninių sėklų

Gražiausios miestų vietos apsodinamos brangiais iš svetur atgabentais medžiais, nes Lietuvoje nėra miestų sodinukų pasiūlos. Regėdami tokią padėtį, vietiniai medelynai jau suskubo investuoti į šį verslą.

Vilniuje, Šiauliuose, Alytuje pėsčiųjų pamėgtose gatvėse šaknis įleido iš užsienio atvežti medžiai, kurių vienas kainuoja per tūkstantį litų.

Tačiau miškų ūkio specialistai sako, kad miestų savivaldybės neturi išeities, kaip tik sodinti importinius medžius, – Lietuvoje kol kas nėra tinkamų sodinukų pasiūlos. „Tokios pat liepos, klevai ar sidabrinės eglės auginamos ir Lietuvoje, tačiau šie augalai nėra skirti miestui apželdinti. Atvežti medeliai auginami naudojant specialią įrangą”, – LŽ aiškino generalinis miškų urėdas Benjaminas Sakalauskas.

Jis priduria, kad Lietuvos įmonėms neapsimoka investuoti į tokius medelynus, mat reikia kelerius metus laukti, kol medeliai ūgtelės, ir investicijos atsipirks.

„Tiesa, trys krašto urėdijos jau turi tokiems medžiams auginti reikalingas mašinas”, – sakė Sakalauskas. Vilniaus miesto savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriaus vyriausiasis specialistas Antanas Stackevičius pažymėjo, kad mūsų krašto medelynai jau pradeda domėtis šiuo verslu. „Todėl sulauksime konkurencijos ir vidaus rinkoje”, – tikino jis.

Importinių medžių sodinimo mada prasidėjo Vilniuje, kur rekonstruotoje Gedimino prospekto dalyje nuo Katedros aikštės iki Jogailos gatvės buvo pasodinta 113 liepaičių. Šiam projektui 100 tūkst. litų skyrė privati bendrovė, 50 tūkst. litų – miesto savivaldybė. Maždaug tiek pat medžių pasodinta ir kitoje prospekto dalyje, eilės laukia ir gatvės ruožas, kuriame šiuo metu kertamos senosios liepos.

Vilniaus pavyzdžiu pasekė ir Šiauliai: rekonstruojamoje pėsčiųjų bulvaro dalyje išdygo 23 užsieninės liepos. Anot miesto Infrastruktūros skyriaus vedėjo Žydrūno Augustino, vienas medis kainavo per 1,3 tūkst. litų.

Galiausiai tokio paties apželdinimo ėmėsi ir Alytaus miesto savivaldybė. Šio miesto Vilniaus gatvėje buvo pasodinti 26 iš Vokietijos atvežti klevai, miesto biudžetui atsiėję 19 tūkst. litų. Kitą dalį išlaidų apmokėjo privati įmonė. Visus šiuos medžius iš Vokietijos veža vienintelė bendrovė, Trakų rajone įsikūrusi „Soltra”.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.