Seksualūs paveikslėliai iš vyrų atima sugebėjimą priimti sprendimus

Aukštą testosterono lygį turintys vyrai, išvydę gundančią moterį, praranda sugebėjimą priimti teisingus sprendimus.

Atrodo, kad kuo labiau vyras primena „mačo” – bent jau tai, kas susiję su hormonais, – tuo labiau patraukli moteris veikia jo sprendimus.

Belgijos Leiveno universiteto mokslininkai tiriamųjų vyrų paprašė pažaisti žaidimą, per kurį jie turėjo pasidalinti tam tikrą sumą pinigų. Vyrai su aukštu testosterono lygiu derėjosi griežčiausiai – tik jeigu prieš tai jiems nerodė maudymosi kostiumėlius vilkinčių manekenių nuotraukų. Tokiu atveju jų rezultatai buvo prasčiausi.

Apnuoginto kūno vaizdas vyrų su žemu testosterono lygiu sugebėjimui derėtis daro ne tokį stiprų poveikį.

Mokslininkus dominęs testosterono lygis – pradinis, tiriamiesiems susiformavęs dar negimus. Šį lygį galima nustatyti lyginant smiliaus ir bevardžio piršto ilgį. Ilgesnis bevardis pirštas – aukšto testosterono lygio požymis.

Mokslininkai Bremas Van den Bergas ir Zigfridas Devitas sako, kad tokiems vyrams tereikia palaikyti rankose liemenėlę, ir jie nebegali kontroliuoti situacijos. Peizažų, pagyvenusių moterų nuotraukos ir marškinėliai rankose jų sugebėjimui derėtis įtakos neturėjo. Naujasis atradimas leis paaiškinti, kodėl reklamos agentūros taip mėgsta gundančias moteris. „Reklaminiuose filmukuose ir plakatuose gausu gražių ir seksualių moterų. Tačiau dar nepakankamai ištirta, kaip tai atsiliepia vyrų sugebėjimui mąstyti”, – sakė Van den Bergas.

Jau ne vieną kartą tirta, kaip geru rakursu pateiktas nuogas kelis gali veikti vyrų elgseną. Pavyzdžiui, žinoma, kad vyrai, regėdami gražią moterį, gali sutikti paimti kuklesnę pinigų sumą dabar, negu gauti didesnę vėliau. Matyt, jie nori tą minutę jaustis turtingesni ir atitinkamai atrodyti.

Tačiau tai nepaaiškina, kodėl didžiaakės sirenos gali parduoti bet ką – nesvarbu, ar tai kompiuteris, ar peilis. Van den Bergas spėja, jog galbūt vyrai, išvydę patrauklią moterį, mažiau rūpinasi sandorio nauda.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Psichologija su žyma , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.