SEB Vilniaus banko vertybinių popierių prekybos internetu sistema papildyta naujomis funkcijomis

Šių metų gegužės 30 dieną Vilniaus vertybinių popierių biržai (VVPB) prisijungus prie bendros Šiaurės Europos ir Baltijos šalių biržų prekybos sistemos SAXESS, SEB Vilniaus bankas šiai sistemai pritaikė vertybinių popierių prekybos internetu sistemos (buvusio „VB Maklerio”) funkcionalumą. Banko sistema papildyta naujomis funkcijomis – nuo šiol klientai galės pateikti pavedimus, galiojančius priešprekybinėje sesijoje. Taip pat patobulintas ir SEB Vilniaus banko vertybinių popierių prekybos internetu sistemos valdymas, atnaujintas tinklalapio dizainas.
Lietuvoje startavus SAXESS sistemai, pirmasis sandoris šia sistema buvo sudarytas tarpininkaujant SEB Vilniaus bankui.
„Lietuvai tapus Šiaurės Europos ir Baltijos šalių bendros prekybos sistemos nare, norime suteikti daugiau galimybių ir mūsų klientams”, – sakė SEB Vilniaus banko Vertybinių popierių prekybos skyriaus viršininkas Virgilijus Mirkės. Nuo šiol klientai galės teikti pavedimus, galiojančius ir priešprekybinėje sesijoje – nuo 8.30 valandos. Pasak jo, dar daugiau SAXESS privalumų SEB Vilniaus banko klientams bus pasiūlyta šį rudenį, kai bankas įsidiegs naujausią vertybinių popierių prekybos internetu sistemos versiją. Tuomet bus galima pateikti skirtingų rūšių pavedimus, realiu laiku atlikti operacijas Estijos ir Latvijos biržose. Taip pat internetu bus galima prekiauti vertybiniais popieriais Centrinės ir Rytų Europos, Vakarų Europos ir Šiaurės Amerikos valstybių vertybinių popierių biržose.
SEB Vilniaus bankas jau yra pateikęs paraiškas tapti Latvijos ir Estijos vertybinių popierių biržų nariu ir planuoja juo tapti birželio mėnesį. Narystė taip pat yra susijusi su VVPB prisijungimu prie bendros prekybos sistemos SAXESS ir leis banko klientams pigiau, sparčiau ir patogiau prekiauti vertybiniais popieriais Latvijoje ir Estijoje.
Itin modernią elektroninės prekybos sistemą SAXESS šiuo metu naudoja šešios bendrovės OMX valdomos biržos (Kopenhagos, Stokholmo, Helsinkio, Talino, Rygos ir dabar Vilniaus) ir dar dvi Šiaurės Europos biržos – Osle ir Reikjavike. Visos minėtos biržos yra žinomos kaip Šiaurės Europos ir Baltijos biržų aljansas NOREX, kuris taiko suderintą prekybos modelį.
Visiems SEB Vilniaus banko finansų makleriams buvo suteiktos NOREX aljanso licencijos, pripažįstamos aljanso šalių vertybinių popierių biržose.
Per keturis pirmuosius 2005 metų mėnesius SEB Vilniaus bankas Lietuvos rinkoje pirmavo prekiaudamas akcijomis centrinėje rinkoje pagal apyvartą, kuri buvo 167,8 mln. litų, ir pagal sandorių skaičių – bankas sudarė per 32,6 tūkst. sandorių. Bendroje rinkos apyvartoje SEB Vilniaus banko sandoriai sudarė 33,8 proc., o apyvarta per minėtą laikotarpį buvo 565,5 mln. litų.
SEB Vilniaus banko vertybinių popierių prekybos internetu sistema sudaroma apie 75 proc. visų banke sudaromų vertybinių popierių sandorių. Beveik 40 proc. visų banko vertybinių popierių sandorių apyvartos taip pat sudaro sandorių internetu apyvarta. Sistemos klientų skaičius per metus (nuo 2004 metų gegužės iki 2005 metų gegužės) išaugo 80 procentų, o sandorių skaičius per tą patį laikotarpį padidėjo dvigubai (100 proc.). Ši SEB Vilniaus banko sistema suteikia galimybę investuotojams realiu laiku sužinoti vertybinių popierių kainas Vilniaus vertybinių popierių biržoje, teikti pavedimus tiesiogiai biržai, sekti ir analizuoti informaciją apie visų savo turimų vertybinių popierių portfelį. Klientai gali internetu prekiauti Lietuvos įmonių akcijomis, investuoti į investicinius fondus, parduoti taupymo lakštus.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.