Mokinių stažuotės Vokietijoje ir Jungtinėje Karalystėje Leonardo da Vinčio projekte

2005 m. gegužės 19 d. viešbutyje „Takioji Neris“ (K. Donelaičio g. 27, Kaunas) įvykusiame baigiamajame projekto Nr. LT/04/PL/1/0688 „Praktinių įgūdžių tobulinimas, siekiant lygių įdarbinimo galimybių virėjo specialybės mokiniams su specialiaisiais poreikiais“ baigiamajame seminare projekto dalyviai ir lydintys asmenys apibendrino abiejų vizitų Vokietijoje ir Jungtinėje Karalystėje rezultatus. Vokietijoje priimanti organizacijoje buvo VITALIS GmbH, Anglijoje – „Training partnership Ltd“.
Vokietijoje organizacija VITALIS GmbH buvo supažindinta su mokinių charakteristikomis. Į darbo vietas mokiniai buvo vežami VITALIS skirtu transportu. B. Leontjevaitė dirbo Škeuditzo ligoninės valgyklos virtuvėje, J. Bražėnaitė ir V. Gerasimovas dirbo atskirose kavinėse priklausančiose Leipcigo miesto Nacionaliniam bankui ir Mokslų akademijai, kiti autobusų ir tramvajų depų kavinėse ir t.t.

Projekto dalyviai galėjo palyginti, kaip ruošiami virėjai Vokietijoje ir Lietuvoje. Dalyiai ir lydintys asmenys susipažino kaip įrengtos darbo vietos, organizuojamas darbas, ruošiami patiekalai, kaip patiekalai patiekiami vartotojams, patiekalų žaliavomis. Taip pat dalyviai susipažino su darbo sąlygomis, kurios skiriasi nuo darbo sąlygų Lietuvoje. Projekto dalyviai pristatė savo mokyklas, pagilino vokiečių, anglų kalbos žinias.

Anglijoje mokiniai lankėsi ir atliko praktiką koledžuose, darbo centruose. Neįgaliųjų mokymas Anglijoje vykdomas: integruojant į bendrojo lavinimo mokyklas ar koledžus; neįgaliųjų grupėse, koledžuose; darbo centruose; dienos centruose. Jei įmonėje dirba 16 žmonių turi būti priimtas dirbti 1 neįgalus žmogus, arba darbdavys moka baudą.

St. Luizo koledže mokomi: staliai; elektrotechnikai; laikrodininkai; kompiuterinių sistemų prižiūrėtojai; virėjai; sodininkai.

Darbo centruose:

Dirba neįgalieji nuo 16 iki 65 metų.

Jie apmokomi darbo centruose arba siunčiami į kursus.

Darbo centruose mokomi atlikti tik tam tikras operacijas.

Jiems mokamas atlyginimas priklausomai nuo atlikto darbo.

Gali gyventi centro bendrabučiuose.

Darbo centruose neįgalieji dirba: kompiuterių centruose; spaustuvėje; stalių dirbtuvėse; pakavimo cechuose; šiltnamiuose; virtuvėje.

Dienos centruose vyksta: šokių pamokos, dramos pamokos, dailės užsiėmimai, lipdymo pamokos, sodininkystės pamokos.

„South Devon College“ vykdomas: suaugusiųjų mokymas; neįgaliųjų mokymas; kursai darbdaviams; specialybės kursai. Koledže galima įgyti ir aukštąjį išsilavinimą.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Renginiai su žyma , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.