Mokinių profesinių žinių tobulinimas ir įgūdžių tobulinimas Leonardo da Vinčio projekte

2005 m. gegužės 19 d. viešbutyje „Takioji Neris” (K. Donelaičio g. 27, Kaunas) įvyko Leonardo da Vinčio projekto Nr. LT/04/PL/1/0688 „Praktinių įgūdžių tobulinimas, siekiant lygių įdarbinimo galimybių virėjo specialybės mokiniams su specialiaisiais poreikiais” baigiamasis seminaras. Seminare dalyvavo 20 atstovų iš 3 skirtingų organizacijų: Kauno statybininkų mokyklos, Kauno maisto pramonės mokyklos, Vilniaus prekybos ir verslo mokyklos ir kt. Seminare buvo aptartos įvykdytos projekto veiklos, pasiekti rezultatai.

Plačiau apie projektą:

Projekto tikslas: Tobulinti profesines žinias ir įgūdžius maisto ruošimo srityje. Susipažinti su Vokietijos virtuve, tradicijomis, kultūra, neįgaliųjų integracija į visuomenę, siekiant lygių įdarbinimo galimybių virėjo specialybės specialiųjų poreikių (nežymus intelekto sutrikimas) mokiniams.

Problema: Lietuvoje ribotos galimybės specialiųjų poreikių asmenims įsidarbinti ir išsilaikyti darbo rinkoje, taip pat gyventi savarankišką ir pilnavertį gyvenimą. Darbdavys nesuinteresuotas turėti neįgalų darbininką, nes mažesnis jo darbo našumas: lėtas darbo tempas, nepakankamas dėmesys, neplaninga veikla, greičiau pavargsta, pastovumo, motyvacijos stoka. Ši problema aktuali ne tik mūsų institucijos bendruomenei, bet ir visai šaliai.

Projekto partneriai Lietuvoje:

Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerija Specialiojo ugdymo sektorius;

Lietuvos darbo birža prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos;

Kauno maisto pramonės mokykla;

UAB „Bravisima” – restoranas „Medžiotojų užeiga”;

J.Bazevičienės personalinė įmonė – kavinė „12 kėdžių” ir kavinė „Asiliuko sapnas”.

Susipažinti su specialiųjų poreikių (nežymiai sutrikusio intelekto) mokinių profesinio rengimo sistema Vokietijoje ir Jungtinėje Karalystėje;

Užsienio partneriai:

Vitalis GmbH (Vokietija);

Training partnership Ltd. (Jungtinė Karalystė)

Projekto uždaviniai:

Praturtinti virėjo teorines žinias apie maitinimą ES šalyse;

Tobulinti virėjo specialybės mokinių praktinius įgūdžius įvairiose priimančios šalies maitinimo įmonėse;

Susipažinti su naujomis technologijomis maisto gaminimo srityje;

Susipažinti su organizacijomis, koordinuojančiomis specialių poreikių (nežymiai sutrikusio intelekto) mokinių mokymą – įdarbinimą – profesinę adaptaciją, veikla;

Apsilankyti profesinio rengimo centruose specialiųjų poreikių (nežymiai sutrikusio intelekto) asmenims ir įmonėse, kuriose specialiųjų poreikių (sutrikusio intelekto) mokiniai atlieka praktiką ir, baigus mokyklą, jiems suteikiamos darbo vietos (virėjo specialybė).

Įvyko projekte du dalyvių vizitai:

Vokietija Leipcigo miestas „VITALIS GmbH” – 2005-02-20 – 2005-03-22;

Vizite dalyvavo 6 dalyviai ir 1 lydintis asmuo iš Kauno statybininkų mokyklos, 3 dalyviai ir 1 lydintis asmuo iš Kauno maisto pramonės mokyklos;

Jungtinė Karalystė Torquay miestas”Training partnership Ltd” – 6 dalyviai.

Vizite dalyvavo 3 dalyviai ir 1 lydintis asmuo iš Kauno statybininkų mokyklos, 3 dalyviai ir 1 lydintis asmuo iš Kauno maisto pramonės mokyklos. Viso projekte dalyvavo 15 dalyvių. Projekto paraiškoje buvo planuota išsiūsti 12 dalyvių. Planas viršytas 25 %. Bendra stažuočių trukmė 60 savaičių.

Kiti projekto rezultatai:

Patalpinti du informaciniai pranešimai į http://kurjeris.bns.lt;

Patalpintas straipsnis į http://ejournal.eduprojects.net/lip407;

Transliacija (reportažas) per Pūko televizijos žinias;

Sklaidos renginys 2005-04-08 „Verslininkų namuose” EQUAL projekto „Angelas” rėmuose. Pranešimus pristatė Danguolė Pleseckienė, Tomas Vilčinskas.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Renginiai su žyma , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.