Nesibaigianti kova su celiulitu

Nors ir visai neskausmingas celiulitas itin dažnai gadina moters nuotaiką. Vos prieš kelis dešimtmečius kas trečia vyresnė nei trisdešimties metų moteris skundėsi celiulitu, šiandien ši problema jaudina kas aštuntą pasaulio dailiosios lyties atstovę, atšventusią savo penkioliktąjį gimtadienį! Suskaičiuota, kad kiekvienais metais norinčiųjų atsikratyti celiulito padaugėja net 8 procentais. Trumpai apie tai, kaip atsikratyti nepatrauklių odos nelygumų.

Šlaunys kaip… apelsinai

Celiulitas – tai specifinis riebalinio audinio pokytis, dėl kurio odos paviršiuje atsiranda smulkių kauburėlių, primenančių apelsino žievelę.

Beje, tai tik moterų problema. Žinoma, kad vyrų ir moterų poodinio riebalinio audinio struktūra skirtinga. Riebalinio audinio „skiltelės” vyrų poodyje smulkesnės, todėl, net padidėjus riebalinių ląstelių dydžiui, ant šlaunų (ar kitų kūno vietų) nelygumų nepastebime. Teigiama, kad celiulitas atsiranda veikiant moteriškiems lytiniams hormonams, priklauso nuo menstruacinio ciklo fazės, nėštumo bei menopauzės ir pasireiškia reprodukcijai svarbiose kūno vietose: ant šlaunų, klubų, pilvo.

Pasaulyje sukurta daugybė būdų, padedančių atsikratyti šio kosmetinio trūkumo – nepatrauklių odos nelygumų.

Masažas

Masažuoti celiulito pažeistas kūno vietas galima tik tuomet, kai esate visiškai atsipalaidavę, būtinai šiltomis rankomis. Geriausia, jei masažuos specialistas, bet, jei nusprendėte grožiu rūpintis namuose, pasitepkite rankas specialiu kremu. Galima pabarstyti ir talku arba kūdikių priežiūrai skirta pudra.

Atliekant šį masažą, judesiai turi būti švelnūs, bet tvirti, braukti būtina nuo kūno pakraščių širdies link.

Veiksmingo masažo trukmė – 40–60 minučių.

Minusas tas, kad po neprofesionaliai atlikto masažo gali atsirasti mėlynių.

Anticeliulitinis vakuuminis masažas yra labai veiksmingas, tik reikia nepamiršti, kad, norint sulaukti norimo poveikio, neužtenka vieno karto. Reikalingi pakartotiniai palaikomieji masažai.

Vakuuminis masažas taip pat mažina kūno apimtis, didina odos elastingumą, gerina savijautą

Pastarieji masažai, ypač vakuuminis, gali būti truputį skausmingi. Tačiau taip būna tik tuo atveju, jei juos atlieka nekvalifikuotas specialistas ir netinkama įranga.

Kosmetinės priemonės

Tai želė, kremai. Jų sudėtyje yra įvairių mineralinių medžiagų, vitaminų (A, C, E), venų ir limfagyslių tonusą didinančių priemonių (ginkmedžio, jūros dumblių, žaliųjų vynuogių kauliukų, artišoko, krapų šaknies, žaliosios arbatos ir t.t. ekstraktų), kofeino, ksantino ir t.t. Vardinti komponentus galima be galo, tačiau visi jie skatina geresnę limfos bei kraujo apytaką, mažina laisvųjų radikalų poveikį bei skatina lieknėjimą. Mano kalbintos moterys minėjo, kad veiksmingos šios priemonės tik tuomet, kai nuoširdžiai laikomasi visų gamintojo instrukcijų, rezultato neverta tikėtis anksčiau kaip po dviejų kasdienių „tepliojimosi” mėnesių.

Įvyniojimai

Šiai procedūrai bene dažniausiai naudojami jūros dumbliai bei gydomasis purvas: šalinami poodyje susikaupę toksinai, skatinama kraujotaka bei limfos tekėjimas, skatinamas prakaitavimas. Karštieji įvyniojimai (kai prieš tai kūnas veikiamas vietiškai kraujagysles išplečiančiomis priemonėmis) daug veiksmingesni už šaltuosius. Bet tai procedūros mėgstančioms paprakaituoti. Jų nerekomenduojama atlikti sergančioms ginekologinėmis, širdies ir kraujagyslių, inkstų ligomis, venų varikoze, nėščiosioms. Po pirmųjų procedūrų gali svaigti galva, padažnėti širdies plakimas, paūmėti lėtinės ligos, odą gali išberti.

Mezoterapija

Mezoterapija – tai medicininė invazinė gydymo technika, kurios metu į probleminės kūno zonos odą mikroinjekcijomis sušvirkščiami įvairūs veikliųjų preparatų mišiniai. Teigiama, kad ši procedūra veikia visus celiulito formavimosi procesus, pacientėms veikliosios medžiagos parenkamos individualiai.

Infraraudonųjų spindulių saunos

Skatina kraujotaką ir limfos apytaką bei prakaitavimą. Išmėginusios šį malonumą moterys lieka patenkintos, tačiau daugelis jų teigia, kad šį metodą geriau derinti su masažų kompleksu.

Gyvenimo būdas

Svarbu keisti gyvenseną. Patariama daug judėti, mankštintis. Ypač gerai tinka lipimas laiptais bei bėgiojimas ristele. Reikia apriboti riebalų, angliavandenių kiekį, mat senstančiame organizme riebalai dega labai sunkiai.

Masažuokite kūną šepečiu po dušu arba sausą odą masažiniu rankšluosčiu.

Naudinga trinti kūną greipfrutų ar citrinos aliejumi.

Rūkančioms ir apkūnioms moterims celiulitas paprastai pasireiškia dažniau ir ryškiau

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Medicina su žyma , , , , , , , , , , , .

3 atsiliepimai į "Nesibaigianti kova su celiulitu"

  1. Naudingas straipsnis, patarimai. Rūkymas ir apkūnumas celiulito atsiradimui turbūt yra priežastis nr. 1.

  2. Kornelija

    Nežinojau, kad mezoterapija padeda kovoti su celiulitu. Manau, tai puiki procedūra, bet pirmiausia reikėtų nealinti savo organizmo ir nerūkyti bei nevartoti alkoholio.

  3. Jorisimo

    Mezoterapijos dėka celiulito gydymas pagaliau ir man atrodo realus, gal pagaliau pasibaigs kovos su celiulitu…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.