Kauno apygardos teismas pirmadienį nebuvo gailestingas 27 metų panevėžiečiui Valentinui Goriui.
Už žiaurią žmogžudystę 1999-aisiais 14 metų nelaisvės nuteisto vyriškio prašymas paleisti į laisvę anksčiau teisėjų buvo atmestas.
Užvakar V.Gorio prašymas dėl lygtinio paleidimo Kauno apygardos teisme buvo nagrinėjamas jam nedalyvaujant. Kodėl teisėjai nusprendė jo nepatenkinti, nekomentuojama.
Todėl ir toliau tik pasimatymais už grotų panevėžietis galės džiaugtis su savo žmona skandalinga žurnaliste Giedre Goriene, pernai turėjusia ambicijų tapti net ir Seimo nare.
V.Goris iki šiol atlieka bausmę už 31 metų panevėžiečio verslininko Valdo Arbataičio žiaurų nužudymą 1996 metų kovo 11-osios vakarą.
Tuomet į Margirio gatvėje esantį garažą atvaręs pastatyti 1994 metų laidos automobilį „Subaru Legacy” vyriškis buvo užpultas ir žiauriai sumuštas. Nuo patirtų sunkių sužalojimų jis ligoninėje mirė.
Jau iš pat pradžių manyta, kad verslininkas buvo užpultas norint pagrobti jo tuomet 100 tūkstančių litų vertės automobilį. Tačiau po to, kai jo savininkas neišgyveno, pagrobtuoju „Subaru Legacy” nusikaltėliai atsikratė. Tų pačių metų rudenį jis buvo rastas sudegintas Pasvalio rajone.
Įtariant šiuo nusikaltimu teisėsaugininkų buvo sulaikyti trys panevėžiečiai: V.Goris, Arūnas Augėnas (gim. 1968 m.) ir Evaldas Gritėnas (gim. 1977 m.). Keliskart baudžiamosios bylos, kur jie buvo kaltinami V.Arbataičio nužudymu, nepavyko išnagrinėti.
1998 metų birželį Panevėžio apygardos teismas visus tris kaltinamuosius išteisino, nustatęs, kad vieni įrodymai abejotini, kiti netiesioginiai, o treti surinkti pažeidžiant Baudžiamąjį proceso kodeksą. E.Gritėnas už nešaunamojo ginklo – kasteto – laikymą nuteistas 2 metams nelaisvės, o V.Goris ir A.Augėnas į laisvę buvo paleisti teismo salėje.
Tokį nuosprendį prokurorams ir nužudytojo žmonai apskundus, teismų karuselė vėl įsisuko. 1999 metų balandį Lietuvos apeliacinis teismas trijulę pripažino kaltais ir nuteisė V.Gorį – 14, A.Augėną – 12, E.Gritėną – 9 metams laisvės atėmimo.
Dienas nelaisvėje V.Goris praskaidrino vestuvėmis. Paskutinę 2003 metų dieną jis Alytaus pataisos namuose susituokė su 6 metais vyresne žurnaliste Giedre Gardauskiene.
Ši iš Raseinių kilusi, o pastaruoju metu Vilniuje gyvenanti ir dirbanti moteris su kaliniu susipažino atvažiavusi į įkalinimo vietą rinkti medžiagos straipsniui. V.Goris kreipėsi į minėtą laikraštį, teigdamas, kad buvo nuteistas už nusikaltimą, kurio nepadarė.
Kaip po vestuvių teigė G.Goriene tapusi moteris, įsigilinusi į V.Arbataičio nužudymo bylą ji įsitikino, kad nuteistieji – nekalti.
Pasak žurnalistės, ji pradėjo žurnalistinį tyrimą, gilinosi į panevėžiečio bylą ir įsitikino, kad ji sufabrikuota, vyriškis buvo nuteistas, nes kažkam reikėjo „nurašyti” žiaurų nusikaltimą.
Su panevėžiečiu kaliniu G.Gorienė susituokė po metus trukusios pažinties. Jų vestuvėse liudininku dalyvavo tuomet Seimo nariu dar buvęs skandalingasis Vytautas Šustauskas.
G.Gorienė panevėžiečiams žinoma kaip kandidatė į Seimą. Praėjusį rudenį Panevėžio vakarinėje rinkimų apygardoje ji balotiravosi kaip Lietuvos laisvės sąjungos (LLS) atstovė. Šios sąjungos sąrašuose ji buvo įrašyta 2-uoju numeriu po V.Šustausko.
Savo rinkimų kampanijoje G.Gorienė nesirinko priemonių. Ne vieną panevėžietį, savo pašto dėžutėje radusį agitacinį laikraštėlį, raginantį balsuoti už šią kandidatę, papiktino jos teiginiai.
Skelbdamasi esanti kovotoja už teisybę, ji netgi užsipuolė nužudytojo V.Arbataičio motiną, garsią Panevėžio gydytoją.
Panevėžiečiai G.Gorienės agitacijai nepasidavė. Nei ji, nei V.Šustauskas į Seimą nepateko.
Rasa Stundžienė
„Panevėžio rytas”