Kauno klinikų vadovo sostas susvyravo

Etikos sargai nustatė, kad J.Pundzius, reikalaudamas iš oponentų atsižadėti savo pozicijos, pažeidė įstatymą

Virš Kauno medicinos universiteto klinikų (KMUK) generalinio direktoriaus Juozo Pundziaus galvos kaupiasi debesys. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija nusprendė, kad jis pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymą. Nustatyta, kad reikalaudamas iš mokslininkų, pasisakiusių prieš Kauno onkologijos ligoninės prijungimą prie KMUK, atsisakyti savo nuomonės, J.Pundzius pasinaudojo savo pareigomis, siekdamas paveikti jų sprendimus.

Be to, komisija ryžtingai nusiteikusi ištirti, ar pagrįstai jis užima tiek daug vadovaujamųjų pareigų.

Aiškinosi komisijai

Tokį sprendimą vakar posėdžiavusi Vyriausioji tarnybinės etikos komisija priėmė įvertinusi situaciją sveikatos apsaugos sistemoje, išnagrinėjusi dokumentus ir išklausiusi KMUK generalinio direktoriaus J.Pundziaus paaiškinimus.

Nors dar visai neseniai Seime jis įtikinėjo parlamentarus, kad šiame poelgyje nemato nieko blogo, etikos sargų akivaizdoje demonstravo šiokią tokią atgailą – pripažino, kad galbūt pasirinko ne patį tinkamiausią būdą ginti KMUK. Arogantiška laikysena garsėjantis KMUK vadovas, pasak komisijos narių, buvo mandagus, išsamiai atsakė į klausimus, išklausė komisijos rekomendacijų, koks elgesys tokiu atveju leistinas.

„Komisija vienbalsiai pasisakė už tai, kad taip elgtis nederėtų. Reikalavimą atsisakyti savo požiūrio, parašo po pozicijos pareiškimu vertiname kaip rimtą pažeidimą“, – sakė Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos pirmininkė Jolanta Petkevičienė.

Taip pat komisija nutarė atkreipti sveikatos apsaugos ministro Žilvino Padaigos dėmesį, kad

sprendimai dėl gydymo įstaigų restruktūrizavimo, paslaugų apmokėjimo ir kiti su gydymo paslaugomis susiję klausimai turi būti priimami skaidriai, racionaliai ir tik įvertinus visuomenės interesus, specialistų nuomones bei visas galimas teigiamas ir neigiamas pasekmes.

Atsakingų pareigų – daugybė

Kaip „Kauno diena“ jau rašė, grasinančio tono laiškus J.Pundziaus įgalioti teisininkai išsiuntinėjo akademikui Henrikui Dūdėnui, profesoriui Vaciui Sadauskui ir onkologei profesorei Laimai Griciūtei, kurie pasirašė po kreipimusi premjerui, išreikšdami neigiamą nuomonę dėl Kauno onkologijos ligoninės prijungimo prie KMUK.

Į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją, prašydamas įvertinti tokius J.Pundziaus veiksmus, kreipėsi Seimo Antikorupcijos komisijos darbo grupės galimoms korupcijos apraiškoms sveikatos apsaugos sistemoje tirti vadovas Rimantas Dagys. Tačiau, kaip informavo J.Petkevičienė, Vyriausioji tarnybinės etikos komisija, reaguodama į publikacijas spaudoje, savo iniciatyva atlieka ir dar vieną tyrimą – siekia įvertinti, ar suderinamas su tarnybine etika, ar nesukelia viešųjų ir privačių interesų konflikto faktas, kad J.Pundzius užima daugybę atsakingų pareigų, įgalinančių daryti įtaką sveikatos politikos sprendimams.

Kaip žinia, J.Pundzius yra ne tik KMUK generalinis direktorius, bet ir Kauno medicinos universiteto senato pirmininkas, šios aukštosios mokyklos prorektorius, Nacionalinės sveikatos tarybos pirmininkas, dar vadovauja Chirurgijos klinikai, dirba chirurgu, dėsto studentams.

Pasak J.Petkevičienės, tyrimas dar vyksta visu tempu, surinkta daugybė dokumentų. Tikimasi po dviejų savaičių komisijos posėdyje priimti sprendimą.

Tikisi ministerijos reakcijos

Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos pirmininkė J.Petkevičienė tikisi, kad Sveikatos apsaugos ministerija, reaguodama į komisijos sprendimą ir jos rekomendacijas, imsis veiksmų. Jai tai padaryti priklausytų kaip KMUK steigėjai. „Išsiųsime ministrui savo sprendimą ir žiūrėsime, ką jis darys“, – sakė J.Petkevičienė.

„Manau, kad ministerija privalo reaguoti į komisijos išvadas. Seime J.Pundzius įtikinėjo nematąs nieko smerktino savo veiksmuose. Jei žmogus, užimantis tiek aukštų pareigų, taip galvoja, reikėtų susirūpinti ir įvertinti, ar jam dera jas užimti“, – vertina R.Dagys.

Jo teigimu, Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos sprendimas bus aptartas darbo grupėje ir bus priimtas sprendimas. „Nepaliksime šio dalyko be priežiūros“, – žada jis. R.Dagys pripažįsta, kad visa iki šiol J.Pundziaus adresu išsakyta kritika – ir spaudoje, ir iš įvairių pareigūnų, politikų lūpų, nuo jo nubėgdavo kaip vanduo nuo žąsies.

Parlamentaras tikisi, kad daugelį taškų sudėlioti padės ir darbo grupės atliekamas tyrimas. Jis jau artėja prie pabaigos, gegužės pabaigoje turėtų paaiškėti tarpinės išvados. Artimiausiu metu į darbo grupės posėdį pateikti išsamesnių paaiškinimų dar bus kviečiami ir KMUK atstovai.

Prezidento patarėja Raimonda Janonienė mano, kad pakaks ministerijai pro pirštus žiūrėti į J.Pundziaus veiklą: „Tikiuosi, kad ji principingai įvertins komisijos sprendimą ir jai pavaldžios įstaigos vadovo veiksmus. Seime nebuvo patvirtinta J.Pundziaus vadovaujamos Nacionalinės sveikatos tarybos veiklos 2005 metais ataskaita. Tai rodo, kad gal žmogus nelabai suspėja, ne visus darbus gerai padaro, todėl reikia į tai pažvelgti iš esmės“.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , , , , , , , , , .

One Response to Kauno klinikų vadovo sostas susvyravo

  1. Kostas

    Teisingai parašyta, kad klinikos vadovas sėdi soste,karaliukai ir kitų stambesnių ligoninių vadovai.Sukasi savas ratas ir sanatorijų vadovų sambūryje.Savi, geri vyrai.Ardyti onkologijos ligonines ir klinikas,išblaškyti „rankas atmušusius“ prie vėžio gydymo specialistus-nusikaltimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.