Sėkmingas T. Vaitkaus sekmadienis

Antrose pagal prestižą (po „Tour de France”) daugiadienėse dviratininkų lenktynėse „Giro d’Italia” šeštadienį Belgijoje startavo vienintelis Lietuvos dviratininkas Tomas Vaitkus, atstovaujantis Prancūzijos komandai „AG2R-Prevoyance”. 24 metų klaipėdietis šiose lenktynėse dalyvauja antrą kartą.

Pirmajame 89-ųjų lenktynių etape – 6,2 km atskiro starto lenktynėse – T. Vaitkus užėmė 30-ąją vietą. Pergalę iškovojo nugalėtojo titulą ginantis italas Paolas Savoldelis („Discovery Channel”), distanciją įveikęs per 7 min. 50 sek. Priešpaskutinis startavęs 24 metų T. Vaitkus nuo P. Savoldelio atsiliko 35 sek.

Užvakar įvykusiame antrajame etape klaipėdietis pasirodė itin gerai – jis užėmė aukštą šeštą vietą.

Nugalėjo australas Robis Makjūenas („Davitamon-Lotto”), 197 km nuvažiavęs per 4 val. 51 min. 40 sek. ir finišo sprinte aplenkęs vokietį Olafą Polaką („T-Mobile”) bei italą Paolą Betinį („Quick. Step”).

Lyderiu išliko P. Savoldelis, antrąją vietą užima australas Bredlis Makgi („Francaise des Jeux”). Trečioje vietoje – ispanas Chosė Gutjeresas („Phonak”).

T. Vaitkus 30-osios vietos nukrito į 31-ąją. Jis nuo P. Savoldelio atsilieka 35 sek. 21 etapo lenktynės, kuriose dalyvauja 198 dviratininkai iš 22 komandų, baigsis gegužės 28 dieną Milane, sportininkams iš viso teks įveikti 3553,2 km.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , .