Grafika garsiose galerijose ir miegamuosiuose rajonuose

Antrą kartą rengiamos Baltijos šalių grafikos bienalės „Rytoj yra dabar“ („Now Art Now Future“) šiųmetė tema – laisvė.

Ja sumanyta paskatinti grafikus kurti drąsiai, originaliai, ieškant naujų meninės raiškos ir bendravimo su žiūrovu būdų. Bienalėje dalyvauja trijų Baltijos šalių menininkai bei kviestinės šalies – Rusijos – atstovai. Projekto žiūrovai ir dalyviai turės puikią progą ne tik mėgautis novatoriškais, provokuojančiais ir įdomiais dailės kūriniais, pagardintais įvairiomis akcijomis bei performansais, bet ir įvertinti atskirų šalių atstovų darbus.

Bienalė skirta pristatyti konceptualiam požiūriui į atspaudą, neatsiejamą grafikos dalį, kurią kiekviename gyvenimo žingsnyje regi ir kuria (ar pamenate, kur paskutinį kartą palikote savo pirštų atspaudus?).

Projekto rengėjus domina ne tik grafika ir jos kūrėjai, bet ir žiūrovas, jo emocijos, įspūdžiai, naujos patirtys. Todėl grafikos šventė ir šiemet vyks net trijuose Lietuvos miestuose: Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Kiekviename mieste vyks skirtingos parodos ir akcijos, skatinančios į meno procesą įsitraukti ne tik meno gurmanus, bet ir atsitiktinius praeivius.

Į Kauną bienalė atkeliaus ketvirtadienį. E.Rudinsko grafikos ir „Meno parko“ galerijose bus atidarytos Lietuvos, Latvijos ir Estijos menininkų grafikos parodos. Rotušės aikštėje pavakare įvyks Jurgos Juodytės ir Sauliaus Leonavičiaus meno akcija „Autografika“. Kavinės „Skliautas“ kieme bus pristatyta Kauno dailės gimnazijos mokinių kūryba.

Net du bienalės renginiai vyks Kauno miegamuosiuose rajonuose. „Miesto centre ir taip vyksta daug meno ir kultūros renginių, o mikrorajonai tarsi tapę vieta tik miegui ir valgiui“, – sakė viena bienalės rengėjų, grafikė Jūratė Rekevičiūtė. Ji savo parodą-akciją „Gražūs dėvėti rūbai aukštuomenės vakarėliui“ surengs dėvėtų rūbų parduotuvėje Petrašiūnuose. O Auksė Petrulienė vaizdo performansą „Išdurtas ir apiplėštas Šilainiuose“ įvykdys viename tipinių Šilainių daugiabučių kiemų.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Kultūra su žyma . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.