Studentų lyga turi naujus čempionus

Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) sezonas pasiekė finišo liniją. Pirmadienį buvo sužaistos didžiojo ir mažojo finalo rungtynės, po kurių paaiškėjo šio sezono laureatai. Iškilminga LSKL aštuntojo sezono uždarymo ceremonija vyks kitą pirmadienį Vilniaus rotušėje.

Šiauliečiai nuvainikavo titulą ginusius VDU auklėtinius

Naujaisiais LSKL čempionais tapo Šiaulių universiteto (ŠU) auklėtiniai, kurie po atkaklių ir įtemptų didžiojo finalo rungtynių 93:80 (27:19, 22:20, 19:24, 25:17) nugalėjo titulą ginusius Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) krepšininkus.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo VDU krepšininkai, kurie po pirmųjų akimirkų išsiveržė į priekį 8:4. Tačiau šiauliečiai pelnė 11 taškų be atsako. ŠU nesustojo ir pridėjo dar keletą rezultatyvių atakų, o du taškus pelniusį bei du blokus atlikusį D.Šilinskį pakeitė P.Jankūnas ir VDU žaidimas pasikeitė. Žalgirietis pelnė taškus, kovojo kamuolius ir iki ketvirčio pabaigos likus 2 minutėms skirtumas sumažėjo iki 3 taškų (21:18). Vis dėlto kėlinuko pabaigą sėkmingiau sužaidė šiauliečiai, kurie po pirmųjų 10 minučių pirmavo 27:19.

Antrąjį kėlinuką pradėjo P.Počiuipos, o vėliau ir P.Jankūno dvitaškiai, tuo tarpu šiauliečiai atsakė trimis taikliais tritaškiais ir ŠU pranašumas šoktelėjo iki 12 taškų (36:24). Ketvirčio pabaigoje daugiausiai V.Pauliukėno ir A.Jomanto pastangomis ŠU persvara išaugo iki 14 taškų (49:35), o ilsėtis komandos išėjo po keturių iš eilės D.Šilinskio taškų (49:39).

Po didžiosios pertraukos iniciatyvą perėmė ŠU auklėtiniai, kurie padidino pranašumą iki 17 taškų (62:45). Vis dėlto kauniečiai nenuleido rankų ir po 7 pelnytų taškų sumažino atsilikimą iki 10. M.Ruikis nesėkmingą ŠU seriją nutraukė dviem taškais su pražanga, o VDU studentai pelnė 8 taškus be atsako ir deficitas ištirpo iki 4 taškų (61:65). Ketvirčio pabaigoje komandos apsikeitė taikliais metimais ir prieš lemiamą kėlinuką ŠU pirmavo 68:63.

Paskutiniame kėlinuke įtampa aikštelėje pakilo dar labiau. P.Jankūnas pelnė dvitaškį ir sumažino atsilikimą iki 3 taškų (65:68), tačiau šiauliečiai nepaleido iniciatyvos iš savo rankų ir padidino pranašumą (73:66). Palaikomi didžiulės sirgalių minios VDU krepšininkai sugebėjo atsitiesti ir po J.Mačiulio tritaškio atsilikimas buvo tik 2 taškai (71:73), bet visomis kauniečių klaidomis puolime sėkmingai naudojosi ŠU studentai, kurie netrukus įgijo sunkiai pavejamą 14 taškų persvarą 86:72. VDU krepšininkai pradėjo gintis aikšte, tačiau laiko liko per mažai. Netrukus penktosiomis pražangos nubausti M.Kalnietis, P.Jankūnas ir J.Mačiulis, kuris už ginčus su teisėju apdovanotas ir technine pražanga. ŠU ekipa finalą baigė įtikinama 13 taškų persvara (93:80).

Rezultatyviausiai čempionų komandoje žaidė Darius Pakamanis, pelnęs 23 taškus, Vaidas Pauliukėnas pridėjo 20, Artūras Jomantas – 19 (7 atk.kam, 6 rez.perd.), Mantas Ruikis – 18 ir Šarūnas Vėlius – 10.

VDU komandai daugiausiai taškų pelnė Paulius Jankūnas (14 atk.kam, 4 rez.perd.) ir Jonas Mačiulis (9 atk.kam.) – po 24 taškus, Paulius Počiuipa – 17.

LSKL bronza – LKKA studentams

LSKL trečiosios vietos laimėtoja tapo Lietuvos kūno kultūros akademijos (LKKA) komanda, po įtemptų rungtynių mažajame finale 81:66 (21:17, 20:15, 18:22, 22:12) įveikusi praėjusio sezono finalo dalyvę Kauno technologijos universiteto (KTU) ekipą.

Rungtynės prasidėjo rezultatyvia LKKA krepšininkų atkarpa 5:0, tačiau sužaidus 4 minutes rezultatas jau buvo lygus 8:8. Apylygis rezultatas išliko iki pat ketvirčio pabaigos, kai KTU krepšininkai kelis kartus suklydo puolant krepšį, o tuo pasinaudoję LKKA auklėtiniai išsiveržė į priekį 21:17.

Antrojo kėlinuko pradžioje prabilo LKKA kapitonas Povilas Šakinis, kuris pataikė du tritaškius iš eilės ir padidino savo ekipos persvarą iki 10 taškų (31:21). Po minutės pertraukėlės KTU komanda pakeitė gynybos sistemą ir ėmė mažinti skirtumą, tačiau galingas Mariaus Vansavičiaus dėjimas bei 5 iš eilės Daliaus Lubio taškai grąžino LKKA komandai dviženklį pranašumą (38:27). KTU studentai nesudėjo ginklų ir Vytenis Jasikevičius pataikė iš toli, tačiau sėkmingiau ketvirčio pabaigą sužaidę LKKA krepšininkai ilsėtis išėjo pirmaudami 41:32.

Trečiasis kėlinukas prasidėjo KTU ekipos spurtu: po dvitaškį pelnė V.Jasikevičius bei M.Dabulis, o P.Šakinis nubaustas nesportine pražanga puolime. A.Andrijauskas prametė abu baudos metimus, tačiau klaidą ištaisė taikliu tritaškiu ir skirtumas sumažėjo iki 2 taškų (41:39). KTU deficitas buvo sumažėjęs ir iki minimumo, tačiau atsakingais momentais naudingai žaidė P.Šakinis. Aikštelėje pasirodęs M.Vansavičius pataikė iš toli ir padidino LKKA pranašumą iki 8 taškų (56:48), o intriga sugrįžo po A.Nutauto dvitaškio su pražanga. Vis dėlto aistras nuramino dar trys P.Šakinio taškai (59:51). Kėlinuką užbaigė V.Jasikevičius, paskutinę sekundę pataikęs nuo vidurio linijos ir sumažinęs atsilikimą iki 5 taškų (59:54).

Lemiamą ketvirtį pradėjo trys Karolio Marcinkevičiaus tritaškiai ir nors KTU atsakė dvitaškiu, jau po pirmųjų kėlinuko minučių LKKA ekipa buvo priekyje 68:56. KTU atsakė 6 taškais iš eilės, tačiau D.Lubys atliko efektingą prasiveržimą, o M.Vansavičius atstatė dviženklį pranašumą (72:62). Kovingai nusiteikę KTU auklėtiniai spaudė priešininkus po visą aikštelę, bet tritaškį prametė V.Jasikevičius, o be klaidų žaidusi LKKA ekipa iškovojo pergalę 81:66.

Rezultatyviausiai nugalėtojų komandoje žaidė komandos kapitonas Povilas Šakinis, pelnęs 27 taškus, po 14 pridėjo Dalius Lubys ir Karolis Marcinkevičius (6 rez.perd.), Mariaus Vansavičiaus sąskaitoje – 12 taškų.

KTU ekipai 18 taškų pelnė Airidas Nutautas (10 atk.kam.), Aurimas Andrijauskas pridėjo 14, Vytenis Jasikevičius – 13 taškų.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .