Prostitučių gaudytojas įkliuvo pats

Į Kauno organizuoto nusikalstamumo tyrimo tarnybos (ONTT), užsimojusios prieš prostituciją, tinklus pateko netikėtas laimikis.

Tarp užvakar sulaikytų šešių asmenų, siejamų su viešnamių tinklu, yra ir Žaliakalnio policijos nuovados tyrėjas 31 metų Narvydas Vaitilavičius.

Daugiau kaip 12 metų policijos sistemoje, o pastaruosius ketverius šioje nuovadoje dirbantis pareigūnas buvo nuolatinis prevencinių priemonių „Plaštakė“ dalyvis.

„Man kažkaip keista. Juk jo rezultatai kovojant su prostitutėmis – geriausi“, – „Lietuvos rytui“ vakar sakė nuovados vadovas Saulius Vedeika.

N.Vaitilavičius buvo sulaikytas darbo kabinete.

Jis, kaip ir kiti penki įtariamieji, dviem paroms uždarytas į areštinę.

Pareigūnui pareikšti įtarimai dėl pelnymosi iš kito asmens prostitucijos bei piktnaudžiavimo tarnyba siekiant asmeninės naudos.

Žinojo apie gaujos verslą?

Neoficialūs šaltiniai „Lietuvos rytui“ teigė, kad N.Vaitilavičius, būdamas apylinkės inspektorius, gerai pažinojo jo prižiūrimoje teritorijoje dirbančias prostitutes.

„Tos, kurios atsiskaitydavo arba turėjo „stogą“, pirmosios sužinodavo apie prevencinius „Plaštakės“ reidus, todėl ir neįkliūdavo.

Kitoms būdavo surašomi administracinių teisės pažeidimų protokolai – jos turėdavo sumokėti baudas“, – „Lietuvos rytui“ pasakojo vienas prostitucijos prevencijos akcijose dalyvaujantis pareigūnas.

Pašnekovas mano, kad N.Vaitilavičių galėjo įklampinti prieštaringos reputacijos draugai, kurių jis turėjo.

Dengdamas šių asmenų nusikalstamą veiklą, pareigūnas pats pateko į kolegų akiratį.

Globojo „agurkinių“ gauja

Kartu su policininku areštinėje atsidūrė ir „agurkinių“ gaujos narys, praeityje teistas 37 metų Algimantas Ringaila, pravarde „Algiaška“.

2001-ųjų gruodį šios gaujos lyderis 34 metų Saulius Velečka, pravarde „Agurkas“, vos išvengė mirties, kai į jį prie namo S.Žukausko gatvėje iš dviejų skirtingų ginklų buvo paleisti penki šūviai.

A.Ringailai įtarimai pareikšti ne tik dėl pelnymosi iš prostitucijos, bet ir lenkimo merginas vartoti narkotines bei psichotropines medžiagas.

Tarp užvakar sulaikytųjų yra ir su „agurkinių“ gauja siejami kauniečiai – kartą teistas 26 metų D.Z. bei 22 metų A.A., Jonavos rajono gyventojas 36 metų A.R. ir 32 metų moteris.

Pastaroji „agurkinių“ ir policininko kontroliuojamuose viešnamiuose dirbo vadinamąja dispečere – atsakinėjo į klientų skambučius, derėjosi dėl kainų.

Sulaikytiems nusikalstamo verslo atstovams teks atsakyti ne tiktai už tai, kad užsiėmė sąvadavimu, vertė merginas vartoti kvaišalus bei tenkinti klientų įgeidžius, bet ir už nepilnametės įtraukimą į intymių paslaugų liūną.

Iš trijų su ONTT sutikusių bendradarbiauti merginų vienai dar nėra 16 metų. Vienai prostitutei nusikaltėliai grasino, kad parduos ją dirbti užsienyje.

Laisvės atėmimo išvengė

A.Ringaila prieš porą metų jau buvo teisiamas dėl bandymo kontroliuoti prostitucijos verslą, tačiau nelaisvės išvengė.

Kartu su S.Velečka turto prievartavimu iš sąvadautojos Vaidos Sakalauskienės apkaltintam gaujos nariui devynių mėnesių laisvės atėmimo bausmės vykdymą teismas atidėjo.

A.Ringaila buvo nuteistas dėl to, kad 2003 metų balandžio viduryje su „Agurku“ atėjo pas V.Sakalauskienę, ją mušė bei reikalavo dviejų tūkstančių litų už apsaugą, kuri nusikaltėlių pasaulyje vadinama stogu.

Viena prostitutė paliudijo girdėjusi, kaip du vyrai iš moters reikalavo pinigų, spyrė jai į pilvą, grasino nuvežti į mišką, apipilti sieros rūgštimi.

Sąvadautoja kreipėsi į policiją, todėl jos pokalbiai su nusikaltėliais buvo įrašomi.

S.Velečka tąsyk teisme aiškino norėjęs atsiimti savo pinigus, kuriuos V.Sakalauskienė neva pavogusi iš jo nuomojamo buto.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.