Atvelykį papuošė Jurginės

Kauno tautinės kultūros centras vakar jau šeštą kartą pakvietė visus kauniečius į Atvelykio šventę. Prie Kauno pilies nuo vidudienio skambėjo vaikų klegesys, visi norintieji galėjo dalyvauti įvairiose rungtyse. Tradiciškai Atvelykis vakar švęstas ir Rumšiškėse, Lietuvos liaudies buities muziejuje.

Šiemet Atvelykis sutapo su Jurginėmis, todėl Rumšiškėse šventės rengėjai nepamiršo pasveikinti Jurgių ir Jurgų. Jie į renginį galėjo patekti nemokamai. Buities muziejuje netrūko įvairių atrakcijų: buvo ridinėjami ir marginami margučiai, lenktyniaujama su šaukštais. Norintieji galėjo pasisupti ne tik sūpynėse, bet ir geldoje.

„Sveiki atvykę į šventę. Praeikite pro šiuos vartus ir apsiprauskite gyvybės vandeniu. Pasijausite tarsi iš naujo atgimę ir ligos jums bus nebaisios”, – prie Kauno pilies skelbė „Vaikų Velykėlių” rengėjai. Nuo 12 valandos čia visi norintieji galėjo šokinėti su maišais, daužyti puodus, dalyvauti margučių nešiojimo varžybose ar išbandyti savo jėgas traukdami virvę.

Susirinkusiuosius linksmino vaikų folkloro ansambliai „Bitula”, „Ratilėlis”, „Sauluva”, „Šermukšnėlis „, „Pliauškutis”, „Trepsiukas”, tautinių šokių ansamblis „Kalvelis”, Kauno tautinės kultūros centro mados studijos auklėtiniai ir kiti atlikėjai.

Šventės dalyvius aplankė ir Velykė, išrinktas gražiausias margutis. Šeštadienį Atvelykio šventė surengta ir Kauno įvairių tautų kultūrų centre. Čia vyko tikras margučių ridenimo turnyras. Vaikai išmėgino savo jėgas ir kitose rungtyse. Buvo renkamas greičiausias, taikliausias, puošniausias ir tvirčiausias margutis.

Dar originaliau Jurgines ir Atvelykio šventę paminėjo Lietuvos gyvūnų globos draugija. Vakar į dangų buvo paleisti pasveikę gandrai.

„Praėjusį rudenį dalis baltųjų gandrų neišskrido į Afriką. Dėl įvairių sveikatos sutrikimų ir patirtų traumų paukščiai peržiemojo Lietuvos veterinarijos akademijos mokomojo ūkio patalpose Užliedžiuose”, – sakė specialistai. Vakar paukščiai buvo sužieduoti ir paleisti į laisvę.

Lietuvos gyvūnų globos draugijos specialistų teigimu, puikus oras leidžia tikėtis, kad gandrai greitai apsipras prie pasikeitusių gyvenimo sąlygų.

Tradiciškai per Jurgines prasideda žemdirbystės darbai. Į ganyklas išleidžiami gyvuliai, pradedami dirbti laukai, o tai gandrams palengvina maisto paieškas.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Kultūra su žyma , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.