Ūkio ministerija parengė ir pateikė Vyriausybei svarstyti viešojo pirkimo–pardavimo sutarčių, sudaromų ilgiau kaip trejiems metams, terminų nustatymo kriterijų ir atvejų, kuriais tokios sutartys gali būti sudaromos, aprašą.
Nutarimo projekte siūloma įtvirtinti racionalų lėšų panaudojimo kriterijų: perkančioji organizacija, siekdama racionaliai panaudoti lėšas, skirtas prekėms, paslaugoms ar darbams pirkti, gali sudaryti pirkimo sutartis ilgesniam kaip trejų metų terminui. Nustatyta, kad tokios sutartys gali būti sudaromos perkant elektros energiją ir šilumą, dujas, karštą ir šaltą vandenį bei nuotekų ir atliekų tvarkymo paslaugas, taip pat imant paskolas ar naudojantis kitomis bankų ir kitų finansinių institucijų teikiamomis finansinėmis paslaugomis. Ilgesnio nei trejų metų laikotarpio sutartis galima sudaryti ir įsigyjant prekes nuomos, lizingo, pirkimo išsimokėtinai būdais, taip pat perkant aptarnavimo, remonto ar priežiūros paslaugas, kai įsigyjama ne tik šių paslaugų priežiūra, bet ir šios paslaugos. Daugiau nei trejų metų sutartys gali būti sudaromos ir vykdant pirkimus, reikalingus vandentvarkos, energetikos, transporto ir pašto paslaugų srityje veikiančių perkančiųjų organizacijų veiklai vykdyti, įgyvendinant investicijų projektus, įtrauktus į einamųjų metų Valstybės investicijų programą, įskaitant bendrai su Europos Sąjunga finansuojamus investicijų projektus ar įgyvendinant investicijų projektus vykdant NATO prisiimtus įsipareigojimus; įgyvendinant ilgalaikes (ilgesnes kaip 3 metų trukmės) Seimo, Vyriausybės ar savivaldybės tarybos tvirtinamas programas. Visais atvejais sutartys turi atitikti racionalaus lėšų panaudojimo kriterijų.
Projekte siūloma įteisinti nuostatą, kad konkrečiais nurodytais atvejais nustatant pirkimo sutarties trukmę, nebūtų įskaitomi tiekėjo įsipareigojimai dėl pateiktų prekių, suteiktų paslaugų ar atliktų darbų kokybės garantijos terminų.
Numatoma, kad šį nutarimo projektą Vyriausybė svarstys balandžio pabaigoje.