Rytoj jau galima gaudyti lydekas naudojant masalui gyvą žuvelę.
Tačiau dar liko neišneršusių žuvų.
Iki gegužės 15 dienos draudžiama žvejoti kiršlius ir salačius, o sterkus draudžiama žvejoti iki gegužės 20 dienos.
Vis populiarėja mėgėjiška žūklė Baltijos jūroje. Čia nuo gegužės 1 iki liepos 31 dienos draudžiama gaudyti otus.
Iki birželio 1 dienos žiobrius galima gaudyti tik su licencijomis, o nuo birželio 1 iki birželio 20 dienos bet kokia šių žuvų žūklė draudžiama.
Licenciją į bet kurį vandens telkinį galima įsigyti bet kuriame aplinkos apsaugos regiono departamente. Licencijų žiobriams kiekis yra limituotas ir, pasibaigus nustatytam limitui, licencijos neišduodamos.
Pernai saugant žuvų nerštą, pusantro mėnesio ilgiau buvo drausta verslinė žvejyba.
Dabar verslinė žvejyba visuose ežeruose, upėse ir tvenkiniuose, išskyrus Kuršių ir Kauno marias, draudžiama iki birželio 30 dienos.
Kauno marių žvejai verslinę žvejybą gali pradėti dviem savaitėm anksčiau – nuo birželio 15 dienos, tačiau jie neturi teisės žvejoti poilsio ir švenčių dienomis.
Kuršių marių žvejams statomaisiais tinklaičiais ir traukiamaisiais tinklais draudžiama žvejoti iki rugpjūčio 31 dienos, o stambiaakėmis gaudyklėmis (vartomis) – iki liepos 15 dienos.
Šių draudimų metu leidžiama specializuota stintų, nėgių ir migruojančių ungurių žvejyba.
Už draudžiamų gaudyti žuvų žvejybą gresia iki 200 litų bauda. Pažeidėjai taip pat turi atlyginti padarytą žalą, papildomai sumokėdami už kiekvieną neteisėtai sugautą žuvį: už kiršlį – 42,5 lito, už lydeką, sterką ar otą – 21,3 lito, už žiobrį ar salatį – 10,6 lito.
Jei žuvys bus sugautos draustinyje ar rezervate, teks sumokėti tris kartus didesnę sumą.
Sėkmingas žuvų nerštas priklauso nuo gamtinių sąlygų, bet ne mažiau ir nuo žmonių supratimo.
Nuo seno galiojo nerašytos taisyklės, draudžiančios žvejoti, kai neršia žuvys. 1557 metų Valakų įstatymas, o 1589 metais atsirado ir Kuršių marių žvejybos taisyklės, kurios draudė žvejoti per žuvų nerštą.
Naujosios Mėgėjiškos žūklės taisyklės leidžia žvejams mėgėjams žvejoti ištisus metus. Jie gali pasirinkti tokius įrankius, masalus ir vietas, kad nesugautų tuo metu draudžiamų žvejoti žuvų, o atsitiktinai sugavę tokias žuvis turi jas nedelsiant paleisti.
Kazi kaip ciuk ciai labai issigande 😕